זוגיות במשבר – הסיבות למשבר ואיך מטפלים

ניתן לומר כי כל זוג חווה מספר פעמים במהלך מערכת היחסים הזוגית שהוא מנהל משבר בזוגיות. הסיבות לכך רבות ומגוונות. כאשר הזוגיות נקלעת למשבר, בני הזוג עלולים להיקלע לתחושות של אכזבה, דיכאון ודפרסיה כזו או אחרת, שיכולה להשפיע על תפקודם בשאר מישורי החיים. על כן, כאשר ישנה זוגיות במשבר, ישנה חשיבות רבה לשיפור מערכת היחסים ואין להזניח את המשבר, שבהעדר טיפול יגדל ויתעצם.

כיצד ניתן לטפל במקרים של זוגיות במשבר?

מקרים של זוגיות במשבר ניתנים לטיפול באמצעות מספר דרכים שונות. בראש ובראשונה ניתן לפתור מקרים של זוגיות במשבר שנובעים מבעיות תקשורתיות שהובילו לתסכול ולכעס מצטבר, באמצעות פנייה של שני בני הזוג לטיפול זוגי שיסייע לבני הזוג להביע את תחושותיהם ולרכוש כלים ליצירת תקשורת טובה ובריאה אחד עם השני. או באמצעות אימון לזוגיות טובה. אימון לזוגיות טובה הינו אימון ייחודי המותאם למקרים דמויי אלה בהם בני הזוג לא מצליחים לרוות נחת ממערכת היחסים הזוגית שלהם, אך הם מעוניינים לשפר את הקשר הזוגי שבניהם והם אינם מעוניינים לוותר או להרים ידיים ולהיפרד. אימון לזוגיות טובה זה, או בשמו המוכר אימון לזוגיות, יכולים לעבור שני בני הזוג בנפרד או אפילו רק אחד מבני הזוג שמעוניין להרים את הכפפה ולפעול למען שינוי המצב הנוכחי (זוגיות במשבר) לעומת זאת, טיפול זוגי יעברו שני בני הזוג יחד.

ממה נובע משבר בזוגיות?

זוגיות במשבר נחשבת מוכרת ל-90 אחוזים מבני הזוג שמנהלים מערכות יחסים רציניות. מאחר והזוגיות כשלעצמה היא מערכת יחסים טעונה ברגשות, מטבעה היא עלולה להסתבך מידי פעם בפעם מסיבות שונות. החל מסיבות שמקורן בחוסר הבנה או חוסר תקשורת בריאה בין שני בני הזוג (שהובילה למשבר בזוגיות) וכלה בסיבות של משבר אמון שנגרם כתוצאה מבגידה רגשית רומנטית או מתחושת אכזבה. מכל סיבה שהיא. מערכת יחסים זוגית הינה מערכת יחסים הטעונה רגשית בשלל רגשות ואמוציות שחווים בני הזוג, כל שכן בעתות משבר בהם מערכת היחסים הזוגית הופכת לטעונה הרבה יותר. דוגמא לכך תהיה מקרים בהם לאחד מבני הזוג או יותר יש משבר אמון. משבר אמון יכול לבוא בעקבות בגידה פיזית רגשית של אחד מבני הזוג, שתוביל לרגשות של כאב, עצב ותסכול עמוק, או ממקרים בהם אחד מבני הזוג או יותר חשים כי בן הזוג האחר אינו קשוב לצורכיהם, אינו מתחשב או אינו מתעניין ומגלה מעורבות בקשיים שלהם.

כתיבת תגובה