חברת אופשור Offshore Company


מהן חברות אופשור? המונח חברות אופשור נקשר בעבר לחברות סודיות המשמשות לכל מיני פעילויות עסקיות לא ברורות. אותן חברות הוקמו באיים אקזוטיים בים הקריבי ובאזור התעלה בין אנגליה לצרפת. כיום המיצוב של חברות אופשור שונה לחלוטין !

השם הידוע והמקובל בחו"ל לחברות אופשור הוא :  International Business Company או בקיצורIBC.

הגדרת חברה אופשור (או חברה שהונפקה במקלט מס)
יש אינספור הגדרות אבל מקובל להשתמש בהגדרה אחת בסיסית : חברה שפטורה מתשלום ממס בגין הכנסות שהתקבלו מחוץ לתחום השיפוט בו הוקמה החברה.זאת אומרת, חברה שהוקמה לדוגמא באיי הבתולה פטורה מתשלום מס חברות מקומי כל עוד הכנסות החברה הן מחוץ לאיי הבתולה.
שים לב – בעלים של חברות ושל עסקים חייבים בתשלום מס על פי אזרחותם במדינה שלהם. לדוגמא -ישראלים שמחזיקים בחברה פטורה ממס במקום מושבה עדיין יהיו חייבים במס בישראל בהנחה שהם עומדים במבחנים השונים שהמדינה קבעה לחבות מס, זאת אומרת שהקמת חברה בחו"ל אינה פוטרת פרטיים מתשלומי מס שונים.

לפני הקמת עסק בחו"ל או הקמת חברה בחו"ל חובה לקבל יעוץ מיסוי בינלאומי מומחים בתחום.בארץ יש כמה משרדים המתמחים בנושא המיסוי. לנושא זה ישנה חשיבות מכרעת מאחר ובמקרים רבים, הקמת חברה בחו"ל ללא יעוץ נכון יכולה להסב לפרויקט הפסדים רבים ולגרום לחוסר כדאיות של הפרויקט עקב תשלום כפל מס או מיסוי גבוה במיוחד.

חיבור החברה לחשבון בנק בחו"ל

חברות שהוקמו בחו"ל יכולות לפתוח חשבון בנק בחו"ל בכל מיני מדינות ויעדים שונים בעולם.

אנו מזהים כמה סיבות לפתיחת חשבון בנק בחו"ל לחברות זרות:

  • העברות כספיות- כל עסק כל שהו מקבל כסף מלקוחות ומשלם לספקים. הדרך המרכזית להתנהלות עסקית היא דרך חשבון הבנק של החברה, נציין שכיום ניתן למצוא אפשרויות תשלום רבות דרך האינטרנט כגון פייפאל או נט בוקרס שיכולות להוות אלטרנטיבה לחשבן בנק תקני(למרות שבמקרים רבים,חשבונות אילו לא מאפשרים ביצוע פעולות בסיסיות רבות).
  • הוצאת כרטיסי אשראי- ניתן להנפיק לחברה כרטיסי אשראי מסוגים שונים.
  • אשראי- בנקים יכולים לתת לחברה אשראי לצורך פעילותה העסקית.
  • אינטרנט – ברוב המקרים חברות זרות פעילות ברחבי העולם ולצורך שליטה וניהול כספי ניתן לפתוח חשבון ולקבל גישה מלאה לחשבון הבנק. בדרך כלל בעלי החברה אינם נמצאים או גרים במדינה בה ממוקם החשבון.
  • תכנון מס בינלאומי – שימוש בכלים שונים לצורך תכנון מס בינלאומי.

gbo

ג'י.בי.או (GBO) שירותים פיננסים בינלאומיים בע"מ הינו משרד מוביל בישראל המעניק פתרונות מתקדמים להקמת חברה זרה בחו"ל, פתיחת חשבון בנק בחו"ל, ייעוץ עסקי בחו"ל,בנקאות פרטית בחו"ל וייצוג משפטי במעל 22 מדינות ברחבי העולם

כתיבת תגובה