חושבים להביא כלב?


חושבים להביא כלב? הבאתם כלבלב וכעת ברצונכם לגלות כיצד מומלץ לטפל בו ולחנך אותו? ההחלטה לאמץ או לקנות כלב היא משמעותית ולא כדאי לבסס אותה רק על אהבה לבע"ח. מחפשים פרטים על מספרת כלבים? איזה מידע יש על אלסקן מלמוט? במאמר זה תקבלו מס' טיפים על כלבים:

מומלץ לוודא שאתם בשלים למהלך הזה, הן מבחינת התמורה שהדבר יביא לחייכם ובהתנהלותכם, והן מהצד הכספי. כלב בבית אומר טיול שלוש פעמים ביום, לדאוג למזון ושתיה, והענקה של תשומת לב.

לא זאת בלבד, כלב גורם להוצאות כספים, סדירות או ארעיות, על וטרינרים, אוכל, ציוד נלווה וטיפול רפואי במקרים כמו תאונה או בעיות בריאותיות. במידה ואתם עדיין לא מוכנים למשימה, מומלץ שתחסכו מהכלב את כל הכאב ואל תביאו כלב למשך התקופה הקרובה.

תמיד עדיף כלב ממכלאה ולא כלבים ממגדל כלבים – בעל חיים ממגדל פרטי תמיד יקבל בית, בעת שכלביות בארץ גדושות בעשרות אלפי כלבים שנזרקו מביתם. לא מעט מכלאות ממיתות בע"ח אשר נשארים במקום לאחר תקופה מסוימת, ואף אלו שאינן מוכנות לבחור לעשות את זה לרוב אינן מסוגלות להעניק לכלב את הטיפול הטוב ביותר מפאת הצפיפות הרבה. בצורה זו תוכלו לאמץ את הכלב המועדף מתוך מגוון רב ביותר ובנוסף, כלב שתביאו מכלבייה יעניק לכם אהבה רבה ולעד יהיה אסיר תודה מכיוון שנתתם לו חיים חדשים.

לאמץ גזעי או מעורב? אמנם כלבים גזעיים נותנים לכם יוקרה, דווקא מעורבים הם לרוב יותר חכמים, נוטים להיות בעלי תוחלת חיים יותר ארוכה ופחות סובלים מבעיות בריאותיות.

אם כבר אימצתם כלב, חשוב מאוד שתשקיעו בחינוך המלא שלו. כלב מאולף כהלכה הוא כלב שמח, ואם מצבו הנפשי שלו ומאוזן, גם לבעלים נוח יותר לחלוק סביבת מחייה.

מחפשים מידע על האסקי סיבירי? היכנסו לאתר http://www.liberation.org.il/, שם תוכלו למצוא מידע על גזעים, טכניקות חינוך, המון טיפים, והמלצות וטרינרים רבים, מאלפים מצוינים, צעצועים ומזון.

כתיבת תגובה