טיפול זוגי – למענכם

הצעד הראשון לפתרון כל בעיה הוא לקבל את העובדה שהיא קיימת, במיוחד בכל מה שקשור ליחסים בתוך הזוגיות. האם אתם מרגישים שקשה לכם במערכת היחסים עם בן או בת הזוג? הגעתם למסקנה שתוכלו להפיק תועלת מטיפול זוגי? כעת עליכם למצוא את המטפל הנכון שיוכל לעזור ולהדריך אתכם בתהליך הבראת הקשר.

איך בוחרים מטפל זוגי?

בעידן האינטרנט כל אדם שבחר יכול להרים אתר ולהגדיר את עצמו כמומחה בתחום כזה או אחר גם אם אין לו את ההסמכה הדרושה כדי לעסוק במקצוע. במקרים אחרים, שיטת הטיפול של מטפל מוסמך אינה מתאימה לבני הזוג, ויש צורך למצוא מטפל שטכניקות הטיפול שלו תואמות את התוצאות הרצויות.

כאשר מעוניינים לפתוח בתהליך טיפול זוגי, חשוב ראשית למצוא מטפל מוסמך אשר מוכר על ידי האגודה הישראלית למטרות טיפול משפחתי ונישואין.

כיום כל אחד יכול להגדיר עצמו כמטפל בתחומים שונים, וכאשר הזוגיות והמשפחה עומדות על הכף, אסור לקחת סיכונים. יתר על כן, לא כל מטפל אשר עוסק בתחומי טיפול אישי דווקא יהיה בעל הניסיון הדרוש לעסוק בטיפול זוגי או משפחתי.

כמו כן, מומלץ לבחור במטפל זוגי אשר עובד במסגרת של מכון יעוץ זוגי או רשת מטפלים, מאשר לבחור במטפל עצמאי. הסיבה לכך היא שמכוני טיפול מאגדים תחתיהם מטפלים בעלי הערכה הדדית, אשר מפקחים זה על עבודתו של זה, ומסוגלים להציע את תובנותיהם לתהליך טיפולי של מטפל אחר.

כאשר מחפשים מטפל זוגי או משפחתי, חשוב לבדוק את הדברים היטב. אמנם התקדמות הטיפול תלוייה בעיקר במטופלים, אך זה שאמור להעניק להם את הכלים הנכונים, לזהות את הבעיות ולהציע את דרכי הטיפול היעילות והבריאות ביותר הוא המטפל, ואם בוחרים באדם הלא נכון הדבר עשוי לגרום אף לנזק.

מחפשים מטפל זוגי, אישי או משפחתי? בקרו באתר www.izoonim.co.il/

כתיבת תגובה