טיפול זוגי – מחזירים את התקווה

המירוץ אחר הטבעת והזוגיות המונוגמית גורם לרבים להתעלם לעתים מהמגרעות של בן או בת הזוג המיועדים ולהזדרז להיעמד תחת החופה. גם אם הכל נע על מי מנוחות בתחילה, לצערנו אין כל ערובה שכך יהיו הדברים גם בהמשך הדרך.

עם חלוף הזמן רבים המקרים שבהם מתפתחים סדקים במעטה הזוגיות האוהבת והתומכת, או שאחד מבני הזוג חווה משבר אישי אשר גורם למיני בעיות בזוגיות. וכאשר מפסיקים להתעלם מן הבעיה ובוחרים להתמודד עמה, מגלים רבים שהדרך המומלצת היא לגשת לעזרה מקצועית בדמות טיפול זוגי או מסגרת שמציעה אימון לזוגיות.

טיפול זוגי – לא רק כמוצא אחרון

בעבר, מרבית הנמצאים במסגרת טיפולית לזוגות ומשפחות היו בוחרים בפנייה לבעל מקצוע רק כמוצא האחרון לפני גירושין. כאשר היחסים היו מתערערים וכאשר לא ניתן היה לראות כל שביב תקווה, ייעוץ זוגי סומן כבחירה האחרונה בהחלט לפני שמפרקים את החבילה.

בשנות האלפיים הסיפור שונה. אמנם יש עוד כאלה אשר בוחרים בגישה טיפולית-מקצועית כניסיון אחרון לפני שניגשים לרבנות, אך יותר ויותר נרשמים לטיפול מקצועי גם כמסגרת שמטרתה לעזור ולשפר מערכות זוגיות שאינן מתפקדות ברמה אידאלית, ולא רק כאשר אינן מתפקדות כלל.

עם הפיכתן של מסגרות טיפול פסיכולוגי אישי לנפוצות ומקובלות בחברה, הוסרו רבות ממגבלות הטאבו גם בתחום הזוגיות. מטופלים רבים מעידים שהסיבה שפנו לעזרה מקצועית לא הייתה מחשש שאם לא ייגשו לטיפול ייפרדו דרכם, כי אם הרצון לשפר מצב קיים מסיבות רבות ומגוונות: בעיות בחדר המיטות, תחושה של שחיקה במערכת היחסים, שיעמום מן הקשר, או בעיות אישיות המקרינות על הזוגיות.

מסגרת של יעוץ זוגי לרוב מציעה למטופלים אלה את הבמה היחידה לתקשורת פתוחה ומתן כלים להתמודדות עם משברים וקשים שעולים בחייו של כל אדם, כאשר המטרה הסופית היא להגיע לפתרון ולשפר את חייהם של המטופלים מכל הבחינות, כאשר בבסיסן גם את המערכת הזוגית.

חווים קשיים במערכת היחסים? זקוקים לעצות והמלצות? בקרו באתר bet.seo-blogs.us/

כתיבת תגובה