טיפול זוגי – לאילו מצבים הוא מתאים?

רבים לא יבינו מתי כדאי להגיע ולעבור טיפול זוגי. לעיתים תפיסה ישנה של פעם תאמר להם כי כדי ללכת לתהליך טיפול זוגי, הקשר הזוגי צריך להיות במצב נורא. מצב שאין בו ברירה אלה לקבל טיפול זוגי. טיפול זוגי יכול להתאים לזוגות עוד לפני תחילת הקשר הזוגי שלהם, לזוגות העוברים משבר בעקבות הולדת הילד הראשון, לזוגות המתקשים להפריד בינם לבין המשפחה הביולוגית וחווים קשיים כתוצאה ממעורבות יתר של המשפחה הרחבה. ישנם מצבים רבים נוספים בהם טיפול זוגי יכול לעזור. מטפל זוגי טוב ידע כי לכל שלב ישנם צרכים שונים ותפקידו להתאים את הידע והמיומנות שלו לצרכים אותם מביאים בני הזוג.

טיפול זוגי לפני הנישואין

בשלב הזה בו בני הזוג חברים ועומדים להתחתן נוכל למצוא המון התרגשות ורצון להיות ביחד. מולו נמצא פחד וקושי שעלול לעכב אותם מלהתחבר זה לזו. יהיו כאלה שמתקשים לאהוב ולהיפתח. יהיו כאלה שמתקשים לוותר על הפרטיות שלהם. יהיו כאלה שמצהירים מראש אמא שלי או המשפחה שלי יותר חשובה מימך. במהלך טיפול זוגי, יועץ זוגי יברר מהו הקושי שמלווה אותם. חשוב להביא את הקשיים במהלך טיפול זוגי ולא להפחית בערכם ולהימנע מלהציג אותם. טיפול זוגי הבא לפני תחילת הקשר הזוגי יכול לתת ערך גבוה לזוגיות. כולנו יודעים שפעולת מניעה יש לה משמעות עצומה. והתרומה של טיפול זוגי עוד לפני החתונה יכולה לתת ידע וכוח עצום לבני הזוג. למנוע מהם מאבקים וקשיים מיותרים.

טיפול זוגי – מהם הדברים עליהם כדאי להתעכב בקשר טרום נישואין?

בקשר שעוד לא התמסד רצוי שבני הזוג יבררו לעצמם מספר דברים מהותיים עבורם. מהם המטרות שלהם בחיים. ליצור מעין תוכנית פעולה משותפת. ליצור כללים ברורים לגבי מעורבות המשפחה המורחבת. לברר לעצמם כיצד הם ירצו לגדל את ילדיהם שיבואו בעתיד. מהן המטרות הכלכליות שלהם, וכיצד הם מתכוונים לחסוך כדי לממש אותן. טיפול זוגי גם יברר מהו סגנון החיים אותו הם רוצים מבחינת ברור מעמד מקום העבודה, הזוגיות וההורות בחייהם האישיים והזוגיים.

טיפול זוגי טרום נישואין – האם כדאי?

כאשר בני זוג עוברים תהליך אינטנסיבי שכזה, בהתחלה זה יכול להיות מעייף. תוך כדי תהליך טיפול זוגי, יעלו רובדים נוספים של קשיים. מטפל זוגי טוב ידגיש בתהליך טיפול זוגי את הצדדים החיוביים שבקשר .את המחבר שיש ביניהם, על מנת להביא את בני הזוג לידי תחושה טובה. התוצאה לרוב תהיה ממש מוצלחת. בני הזוג ישמחו לגלות את הדברים אותם הם רוצים לשפר, ויוכלו למצוא דרך להיות שותפים ועוזרים זה לזו בדרך הארוכה שניצבת בפניהם.

כתיבת תגובה