טיפול משפחתי – לשקם את המשפחה

מה זה בכלל טיפול זוגי ולמי זה מיועד? קשר זוגי טוב הוא כל מה שאדם צריך לשמחת חיים. כשהיחסים נמצאים במשבר הרי שמומלץ לתקן את המצב לפני שבוחרים בצעד קיצוני כגירושין. פעמים רבות שואלים את עצמם זוגות האם בדקו את כל הדרכים האפשריות להצלת נישואיהם? האם זה אבוד, או שאולי עוד אפשר לבנות מחדש את הקשר אשר התערער? טיפול זוגי עושי לתפקד בתור קרקע תומכת לליבון המחלוקות בין בני הזוג. טיפול נועד כדי להציע לבני הזוג דרכים לעזור בהתמודדות הקשיים שעלו בחיים הזוגיים.

סיבות רבות מסוגלות לעורר קשיים ביחסים הזוגיים, החל בבעיות בתפקוד המיני ועד אלימות פיזית ומילולית. אולם פרידה אינה הפתרון האפשרי היחידי. לפני שבוחרים להיפרד, קיימת האפשרות לנסות ולפנות למומחה לזוגות שמסוגל לעזור ולהכניס קצת פלפל לזוגיות.

חשוב מאוד לדעת כי ייעוץ זוגי אינו תרופת פלאים ושלא כל בעיה בין בני הזוג ניתנת לפתרון במסגרת הייעוץ. כשאומרים 'טיפול זוגי' מדובר במאמץ משותף בהנחייה של איש מקצוע, שמטרתה לגשר על פערים. ובכל מקרה, הייעוץ אינו יכול לעזור לזוגות שפשוט אינם מתאימים זו לזה, מה שעשויים לגלות לאחר ניהול זוגיות שנמשכה שנים רבות.

עם זאת דעו שאם אתם לא שמחים ומרוצים מהקשר הזוגי שאתם מקיימים, היעדר החלטה בנוגע למצב יכול להיווצר מצב שבו לא יישאר ביניכם בסיס משותף, והטיפול לא יהיה יעיל. אולם גם במקרה שבו תחליטו דווקא לפרק את הזוגיות בעקבות הטיפול, טיפול זוגי ומשפחתי יוכל לפחות לעזור לעשות כן בצורה הבריאה ביותר, וגם זה הישג.

מתגרשים? אז אם מתחשק לכם לקרוא עוד על הנושא מטפלת זוגית חזרו בהקדם וקראו את המאמרים הבאים שבאתר.

כתיבת תגובה