טרמיטים

טרמיטים הם חרקים זעירים בגודלם, שצבעם צהבהב. טרמיטים אינם נוהגים לצאת לשמש ולכן כמעט לא ניתן לצפות בהם בעין בלתי מיומנת. הטרמיטים מכרסמים בעץ וניזונים ממנו ולכן בעיקר לקראת הקיץ, נדרשת בהרבה מקרים הדברת טרמיטים. יש מגוון שיטות שונות לביצוע הדברות טרמיטים והן נבדלות זו מזו בסוג ובאיכות החומרים בהם עושים שימוש.

איך נדע שצריך לבצע הדברת טרמיטים?

הדברת טרמיטים תתבצע עם הסימן הראשון להופעתם של הטרמיטים. בכל הנוגע לתחום של הדברות טרמיטים, קשה מאוד לגלות אם עצם כלשהו העשוי עץ נפגע על ידי טרמיטים. הסיבה לכך היא שהטרמיטים כמעט ואינם נראים לעין. כמו כן, למראית עין לא ניתן יהיה לזהות פגיעה כלשהי כיוון שהטרמיטים מכרסמים בתוך העץ והופכים אותו לחלול מבפנים עד כדי כך שזה עלול לגרום להתפוררות העץ.

כיצד מבוצעות הדברות טרמיטים?

כמו בכל סוג של הדברה, הדברת טרמיטים יכולה להתבצע בכמה אופנים. שימוש בחומרים אשר דוחים את הטרמיטים היא אופציה אחת. הדחייה נגרמת לפרק זמן ארוך ומבוצעת בשימוש בחומרים כימיים שונים. זוהי גישה מעט מיושנת, וכיום כמעט ולא נעשה בה שימוש. בשנים האחרונות נעשה שימוש הולך וגובר בתחום של הדברות טרמיטים בחומרים אחרים. לחומרים אלו אין סממני זיהוי כדוגמת ריח או טעם והם אינם מורגשים על ידי הטרמיטים. הטרמיטים נחשפים אליהם ומורעלים כיוון שאינם מזהים שמדובר ברעל, וכך למעשה מבוצעת הדברת טרמיטים בשיטה זו.

האם ניתן לבצע הדברת טרמיטים באופן עצמאי?

במילה אחת- לא. הדברות טרמיטים צריכות להיות מבוצעות על ידי מדביר מיומן שמכיר את שיטות ההדברה השונות ואת החומרים השונים.

הדברת טרמיטים מבוצעת בשילוב חומרים כימיים, חלקם מסוכנים מאוד בשימוש שאינו מבוקר. לא מדובר כאן בהדברת מזיקים רגילה. כך שבשונה מהדברת תיקנים או זבובים, אשר אותם מרססים באמצעות תרסיס ביתי פשוט נגד חרקים, הדברת טרמיטים מבוצעת בעומק האדמה ובשימוש בחומרים מסוכנים. שימוש שאינו מבוקר עלול לגרום נזק פיזי למי שמבצע הדברת טרמיטים וכמו כן מדובר בנזק סביבתי העלול להיגרם מריסוס במידה שאינה מתאימה.

מי עושה הדברות טרמיטים

לא כל מדביר הוא גם מומחה בנושא הדברת טרמיטים. מפליא ככל שזה יישמע, הדברת טרמיטים היא תחום השמור למומחים. גם מדביר מיומן ככל שיהיה, שאינו מתמחה בהדברת טרמיטים עלול להסב נזק רב יותר מתועלת במקרה הגרוע, או פשוט לא להצליח להדביר כהלכה במקרה הטוב.

בפנייה אל חברת הדברות חשוב לוודא שהמדביר מכיר ומתמצא בהדברת טרמיטים ושהחברה מבצעת באופן קבוע הדברות טרמיטים. מדביר המתמחה בהדברות טרמיטים יידע גם לשאול את השאלות הנכונות ולוודא שאתם אכן סובלים מטרמיטים ולא ממזיק אחר הדומה בהתנהגותו לטרמיט.

כתיבת תגובה