כיצד לעצב בית צמוד קרקע?

עברתם אל בית חדש. ריהטתם אותו במבחר רהיטים דקורטיביים, רק יש עוד שני דברים חשובים  שככל הנראה השמטתם מהרשימה: ייתכן ולא חשבתם כי תרצו להקים גדרות מסביב לבית, אך במהרה תגלו כי בניית גדרות סביב הבית יכולה להיות רעיון לא רע בכלל וכמו כן ייתכן ולא חשבתם על התקנת סורגים על חלונות הבית. גדרות וגם סורגים הם אמצעים היכולים למגן את ביתנו בצורה טובה יותר אך גם אלמנטים מתחום העיצוב שרק מוסיפים למראה הכללי של הבית.

סורגים וגדרות – חוצץ בינינו ובין העולם

המקטרגים יגידו בוודאי כי סורגים וכמו כן גדרות מטרתם לייצר חיץ לא בריא בין הבית שלנו לבין יתר העולם, קרי הרחוב או השכונה בה אנו גרים. מדוע לא בריא? כיוון שהקמת גדרות או סורגים יוצרת הפרדה בינינו לבין שכנינו, הפרדה שגורמת לנו לא להכיר את שכנינו ולא להיות מודעים לקיומם.

שני אלו רק מוסיפים לאלמנט הניכור הקיים בשכונות מודרניות של המאה העשרים ואחת.

יחד עם כל השלילי שבעניין, חשוב להתמקד בפן החיובי של התקנת סורגים או הקמת גדרות מסביב לבית, ולבחון  כיצד הם משרתים מטרה בטיחותית.

גדרות וסורגים כאמצעי מיגון

פורצים אינם ממהרים לפרוץ לבית אשר מסביבו גדרות. זוהי עובדה ידועה. מרבית מקרי הפריצות בשנים האחרונות התרחשו בבתים אשר בהם לא הותקנו סורגים או שסביב חצרם לא היו גדרות. גם זו עובדה מוכרת.

חישבו על כך שיש לכם בית צמוד קרקע. מרבית שעות היום אתם עובדים ואינכם נמצאים בבית עד לשעות הערב המוקדמות או המאוחרות. אינכם מעוניינים שכל אדם יוכל להיכנס אל תחום ביתכם כאשר אינכם נמצאים בתוכו ואינכם יכולים לשלוט על הכניסה.

גדרות הן אופציה מעולה למי שמעוניין להגן על סביבת החצר והבית. כיום יש מגוון רחב יחסית של גדרות דקורטיביים שנותנים מראה מעוצב ושונה לחצר הבית. גדר יכולה להיות גבוהה כדי להסתיר את חזית הבית ויכולה להיות נמוכה במעט כדי לשוות מראה נאה יותר לחצר הבית. הכל לפי שיקול דעתו של המעצב או הדיירים.

אולם, יחד עם התפיסה העיצובית הלוקחת חלק הולך וגדל בתחום מיגון הבית, חשוב גם לבחון היבטי מיגון שהם לא פחות חשובים. כמו גדרות המקימות חיץ בין העולם שבחוץ לדלת אמותינו, כך גם סורגים מהווים חוצץ חשוב ומניעה של פריצות.

סורגים בבית צמוד קרקע הם מצרך חשוב, לא כאלמנט הגנתי מפני נפילה של ילדים מהחלונות, אלא יותר כאקט מיגוני מפני פורצים פוטנציאלים.

כיצד לבחור סורגים וגדרות לבית צמוד קרקע?

במחשבה על הוספת סורגים או גדרות לבית צמוד קרקע יש לקחת בחשבון מספר פרמטרים. ראשית, חשוב להתמקד בצורך הבטיחותי וההגנתי יותר מאשר העיצוב.

גדרות יכולים להגיע במגוון צורות וגדלים, אך אם אינם משמשים להגנה או שאינם מספקים את המיגון הדרוש, הם שווים כקליפת השום. יחד עם זאת, גדרות יכולים לשמש לביטחון אך לכער את העיצוב הכללי של הבית. בתחום של סורגים רבים טועים וחושבים כי רק היבט ההגנה מפני פורצים הוא הרלוונטי, כאשר למעשה ניתן לשלב בין השניים.

כאשר מוצאים את "דרך המלך" בין יופי להשגת המטרה המיגונית מקבלים גדרות או סורגים שמשרתים אותנו נאמנה וגם יפים לעין.

כתיבת תגובה