כיצד מתבצע תהליך פתיחת חשבון בנק בחו"ל

פתיחת חשבון בנק בחו"ל נובעת מכל מיני צרכים – עסקיים, מיסויים ופרטיים. אנשי עסקים, אנשים פרטים וחברות שיש להם נגיעה לפעילות עסקית או פרטית בחל יכולים לפתוח חשבון בנק בחול מהארץ מכל מיני מדינות ובנקים.

התהליך:

יעוץ כללי למיקום חשבון הבנק – באיזו מדינה נמקם את חשבון הבנק? חשבון בנק בקפריסין, לדוגמא ? לכל מדינה יש את המאפיינים שלה -היתרונות והחסרונות. מומלץ לרדת לרזולוציה של סוג הבנק, מיקום הסניף ואפילו פקידי הסניף הספציפי בו יפתח החשבון. לאחר מיכן נבחן את סוג החשבון – חשבון עסקי או חשבון מסחרי, מהו המטבע העיקרי שבו תהיה פעילות? יורו? דולר? פרנק שווייצי?

אפשרויות הטכניות של הבנק – האם ניתן לבצע פעילות אונליין בחשבון הבנק – לא כל בנק מאפשר פעילות אינטרנטית מלא. לדוגמא – ברוב הבנקים הפרטיים בשוויץ לא ניתן לבצע פעילות אינטרנטית. בנקים בקפריסין או בהונג קונג כן ניתן לבצע פעילות אינטרנט מלאה. האם ניתן להוציא כרטיס אשראי? אותו דבר – לא כל בנק מאפשר הוצאת כרטיס אשראי (תלוי בגודל החשבון). בנוסף, יש סוגים רבים של כרטיסי אשראי, מהו הסוג המתאים עבורך?

חשבון על שם חברה או חשבון בנק פרטי?  – הבדל מהותי ביותר המשפיע על בחירת המדינה בה יפתח החשבון , על הבנק בו יפתח החשבון ואפילו על הסניף בו יפתח החשבון. ניתן לפתוח חשבון על שם חברת אופשור בכל מיני מדינות בעולם – הקמת חברה בהונג קונג.

ציות או קומפליאנס – תהליך שבו הבנק מאשר או לא מאשר לקוח המבקש להצטרף לבנק. בעשור האחרון בנקים בכל העולם פועלים בהתאם לתקנים בינלאומיים הנוגעים לפעילויות כלכליות אסורות ופליליות – הלבנות הון, מימון טרור, הונאות מס ועברות כלכליות אחרות. כל לקוח עובר תהליך בדיקה הנקרא "הכר את הלקוחKnow Your Customer – KYC – – הבנק יבדוק לעומק את הנהנים בחשבון וכן את הפעילות העסקית – אם מדובר בחברה. אנו כמובן נסייע לך ונכין אותך היטב לתהליך זה. האישור הוא של הבנק בלבד ובסמכותו לפתוח תא החשבון או לא. קח בחשבון שגם לאחר פתיחת החשבון, הבנק יבדוק את מקור העברות הכספיות לחשבון ובסמכותו המלאה לאשר או לחסום העברות חשודות ללא הסבר. כל בנק פועל בהתאם למדיניות שלו ושל המדינה בה הוא ממוקם.

הכנת המסמכים הרבים של פתיחת החשבון – כיום סט מסמכי פתיחת החשבון מורכב ממסמכים מורכבים רבים, בדרך כלל באנגלית. כמובל שלכל בנק יש את המסמכים שלו אבל עדיין מדובר על עשרות מסמכים שונים- הן לחשבונות בנק פרטיים ולחשבון בנק על שם חברות. אנו מכירים היטב את המסמכים הרבים שיש למלא ולחתום ובכך נוכל לקצר משמעותית את זמן פתיחת החשבון. ברגע שהמסמכים נשלחים לבנק כמו שצריך, כל התהליך מתבצע מהר יותר.

הכנת מסמכי החברה בפתיחת חשבון בנק על שם חברהפתיחת חשבון על שם חבה הינו תהליך מורכב יותר מפתיחת חשבון בנק פרטי. הבנקים דורשים לקבל את כל מסמכי החברה, בין אם מדובר בחברה בחו"ל או בחברה ישראלית. חלק מהבנקים דורשים לקבל מסמכים מקוריים וחלק דורשים לקבל מסמכים מאומתים על ידי נוטריון ו\אפוסטיל. בנוסף, הבנק דורש לדעת ולקבל פרטים אודות כל הנהנים בחברה. אנו יכולים להקים עבורך את החברה ולפתח לחברה חשבון בנק בחו"ל בתהליך אחד עם מינימום בירוקרטיה וכאב ראש מצדך – זאת גם הדרך המהירה ביותר להקים את האופרציה.

עבודה מול הבנק לאישור החשבוןלאחר מילי כל הטפסים השונים ומסירת המסמכים הרבים, אנו נגיש את בקשת פתיחת החשבון לבנק עבורך. אנו מכירים את היטב את הבנקים איתם אנו עובדים, את סניפים הבנק ואת הפקידים שמטפלים בבקשה, יש לכך יתרונות משמעותיים ביותר באישור החשבון ובשירות אותו תקבל. תהליך זה יכול לקחת בין כמה ימי עבודה לכמה שבועות – תלוי במורכבות האישור.

סיום התהליךלאחר שהבנק בודק את המסמכים ומסיים את תהליך הקומפליאנס (ציות) שבו הוא בודק היטב את הנהנים השונים בחשבון, את פעילות העסק (במצב של חשבון על שם חברה) ואת כל מכלולו המידע הקשור לחשבון, נפתח חשבון הבנק. אנו או הבנק נמסור לך את פרטי החשבון המלאים, לאחר מיכן תוכל להפעיל את החשבון, להוציא כרטיסי אשראי וכמובן תקבל את כל הסיסמאות ישירות אליך. כמובן שנקשר אותך עם הפקידים שמטפלים בחשבונך.

אנו נהיה כאן לכל שאלה\בקשה\בירור מול הבנק וננסה לסייע לך עד כמה שניתן! חשוב להבים שעולם הבנקאות, הן הפרטי והן המסחרי משתנה ללא הרף וזה אומר שתקנות וחוקים חדשים צצים כל הזמן.

gbo

ג'י.בי.או (GBO) שירותים פיננסים בינלאומיים בע"מ הינו משרד מוביל בישראל המעניק פתרונות מתקדמים להקמת חברה זרה בחו"ל, פתיחת חשבון בנק בחו"ל, ייעוץ עסקי בחו"ל,בנקאות פרטית בחו"ל וייצוג משפטי במעל 22 מדינות ברחבי העולם

כתיבת תגובה