כשמישהו חושב שהוא מנעולן – אל תעשו זאת בעצמכם

יש דברים שכדאי לעשות בעצמכם: קריאת ספר, האזנה למוזיקה, או ריצה ארוכה על החוף. אלו דברים פשוטים שכיף לעשות לבד וליהנות מהם. לעומת זאת, החלפת צילינדר היא פעולה שמומלץ שלא לבצע ביחידות, וכאן מנעולן נכנס לתמונה.

בעולם המודרני, שבו הביטוי "עשה זאת בעצמך" הוא מילה נרדפת לכל פעולה שנעשה, ואל משנה מה אנחנו עושים… דווקא החלפת מנעול צילינדר היא משהו שכדאי לשתף בו מישהו מקצועי כמו פורץ מנעולים.

החלפת צילינדר שאינה מבוצעת כשורה עלולה להסב נזק רב לדלת, והתיקון שיידרש להתבצע לאחר מכן עלול לעלות כסף רב.

התייעצות עם פורץ מנעולים

דווקא במדינה כמו ישראל, המקדשת את תרבות החוצפה, נרתעים רבים מהתייעצות עם מנעולן בטרם הם מבצעים פעולות שונות על מנעולים, כמו למשל החלפת צילינדר.

בשילוב עם תרבות ה"סמוך" והתחושה כי אין דבר שכל אדם שסיים שתיים עשרה שנות לימוד יכול לבצע, מתקבלות תוצאות לא נעימות ובמקרה הגרוע- תוצאות הורסות. פשוטו כמשמעו.

אם אתם מעוניינים להחליף את הצילינדר בדלת הכניסה לבית, ואין לכם ניסיון של שנים בתור פורץ מנעולים או מנעולן, מומלץ להתייעץ עם מנעולן מקצועי. התייעצות טלפונית אינה כרוכה על פי רוב בתשלום ומאפשרת לכם לקבל אינפורמציה חשובה. פורץ מנעולים שהוא מספיק מנוסה ומקצועי ישאל אתכם את השאלות הנכונות כמו למשל כמה זמן הדלת נמצאת ברשותכם ואיזה מנעול צילינדר רכשתם. הוא גם יכול לתת המלצות חשובות בנוגע לצילינדרים מומלצים לרכישה.

בחירת מנעולן

לאחר שהתייעצתם עם פורץ מנעולים שמבין בהתקנת מנעול צילינדר יש חשיבות לאדם בו אתם בוחרים כמנעולן שלכם. יש הרבה אנשים המתהדרים בכינוי פורץ מנעולים, אך רק מעטים ביניהם אכן אמינים כמו מנעולן ויודעים לעשות את עבודתם כמו מנעולן מקצועי.

דרשו לראות תעודת יושר ממשטרת ישראל כאשר אתם מזמינים מנעולן ואל תתפשרו על כך. בדקו איתו האם הוא מתמחה בהתקנת צילינדרים.

איך לדעת אם המנעולן יודע מה הוא עושה?

מנעולן טוב הוא קודם כל מנעולן שזמין לאורך שעות היממה. כך שגם בשעת לילה מאוחרת אתם יכולים להיות סמוכים ובטוחים שיש לכם כתובת לפנות אליה.

פרמטר נוסף הוא התשלום. החלפת צילינדר אינה מתבצעת בחינם, אך אינה אמורה גם לעלות סכום כסף רב מדי. חשוב שתבחנו לפני ביצוע העבודה עם המנעולן כמה הוא מעוניין לגבות בעבור השירות. מומלץ לשאול את המנעולן ולבחון האם הוא מכיר מגוון סוגי צילינדרים, כך שהנתון יכול לתת  אינדיקציה טובה לגבי יכולתו לפרוץ סוגים שונים של מנעולים.

לסיכום, מומלץ להימנע מלבצע החלפת צילינדר ללא איזושהי הנחייה ממנעולן או ללא ידע מקדים בנושא.

כתיבת תגובה