לחיות בלי מזגן

איך אפשר להעביר את הקיץ בלי מזגן?

הפיתוחים הטכנולוגיים בשנים האחרונות תרמו להגברה משמעותית ביעילותם של מזגנים, וכשמשקללים זאת ביחד עם ההוזלה המשמעותית במחירם, הפכו מערכות למיזוג אויר למכשיר חשמל אשר ניתן למצוא בכל בית.

מעוניינים לרכוש מזגן? תקועים עם מצנן אוויר משנת 48? ואולי אין לכם מזגן כלל והייתם מעוניינים לפנק את עצמכם במערכת מיזוג אויר חדשה ומשוכללת? כל אדם שקנה פעם מזגן יספר לכם שהשוק בחוץ מוצף בהמון סוגים שונים של מזגנים, אשר פועלים בטכנולוגיות שונות ומשונות, ובעוצמת כוח סוס כזו או אחרת. אז כיצד מחליטים מה לקנות?

עיקר המזגנים כיום שייכים לאחד משני הסוגים הבאים: מזגן עילי או מזגן מרכזי. כשבאים לבחור מערכת מיזוג אוויר קיימת אפשרות לבחור מזגן מרכזי אחד אשר נועד למזג את כל הדירה או על מזגנים עיליים נפרדים בכל חדר. במרבית המקרים אנו ממליצים על מזגן עילי מהסיבה שבשימוש שכזה אנו מפעילים רק את המזגן בחדר שבו נמצאים וכתוצאה מכך מביאים לחסכון משמעותי בחשמל.

הדבר הבא שהכרחי לבדוק הוא מה התפוקה של המזגן, וזו נמדדת ביחידות BTU ולא בכ'ס כמו שבדרך כלל נהוג לחשוב. גובה ה-BTU מתאר את הספקו ואת יכולת הקירור, וברוב המקרים כמה שערך ה-BTU גבוה יותר, כך עוצמתו של המזגן גבוהה יותר. לפני הקנייה מדדו את החדר שבו המזגן יותקן ובחרו את המזגן על פי הנוזסחה: 800 עד 1000 BTU על כל עשרה מ'ר. מומלץ להתייחס גם לתווית דירוג היעילות האנרגטית המצורפת למזגן, שמסומנת ב-A-G, כאשר A מסמנת צריכת חשמל חסכונית ביותר.

ואם כסף זו לא בעיה, אולי שווה לכם לקנות מזגן מטכנולוגיית אינוורטר. מזגנים אלה פועלים ברמות תפוקה משתנות לפי הטמפרטורה השוררת בחדר בזמן נתון ומביאים ליעילות ששומרת על טמפרטורה יציבה בחלל החדר. בנוסף על חסכון משמעותי בחשמל, טמפרטורה יציבה בחללי הבית עוזרת למערכת החיסונית.

אז אם מתאים לכם לקרוא עוד על נושא המזגנים חזרו אלינו בעוד כמה ימים ובדקו במאמרים הבאים:

תיקון מקרריםתיקון מזגניםשירות תיקונים למזגןשירות תיקונים למקרר.

יום נעים

כתיבת תגובה