לימודים בחו"ל

כיום יש לא מעט צעירים הבוחרים במסלול של לימודים בחו"ל. בין אם מדובר באנשים שנמאס להם מהשגרה בארץ, כאלה שרוצים למשוך עוד קצת את הטיול בחו"ל, אלו שמערכת החינוך התיכונית שברה לך את האמון בפדגוגיה הישראלית ועוד רבים ושונים. המגוון של הפורמטים השונים בהם נתן ללמוד אין סוף מקצועות ודיסציפלינות הוא מעבר ליכולת התפיסה שלנו. העולם, פשוטו כמשמעו, פתוח בפנייך. האתגר היחיד שנשאר הוא להחליט מה בדיוק אתה רוצה מהחיים שלך! קרא עוד ולמד מעט על האפשרויות הפרוסות בפניך בעולם שהוא לימודים בחו"ל.

 

לימודים בחו"ל, נתונים בסיסיים

הפורמט המקובל ביותר עבור ישראלים שפונים אל עבר לימודים בחו"ל, וסטודנטים זרים בכלל, זה כמובן לימודים באנגלית. אין כמעט מוסד שמכבד את עצמו שלא כולל במסגרת כלל הפקולטות שלו לפחות מספר קורסים באנגלית, אם לא חוגים שלמים בשפה זו. כך שבמידה וברצונך להנות מההיצע המדהים של עולם התרבות והאומנות של ברלין אבל אין בידך בקיאות בכלל בגרמנית, אין הדבר עוצר מבעדך להגיע למקום זה למטרת לימודים. אותו דבר בקשר למקומות אחרים באירופה (וכמובן ארצות הברית, אנגליה או כל מדינה אנגלוסקסית אחרת). לימודים בחו"ל מתאפשרים בכל נושא וחוג שלא עולה על דעתכם, מלימודי מדע מדויק כמו מתמטיקה או ביולוגיה, דרך לימודי בישול וקונדיטוריה ועד ללימודי סאונד ומוזיקה. בנוסף על-כך, סטודנט שלומד באירופה מקבל ויזת סטודנט המאפשרת לו באופן אוטומטי למצוא עבודה בחו"ל. מה שלא יהיה, הדבר מעניין אותך יוכל להימצא במתכונת של לימודים בשפה האנגלית באשר היא. עבור מי שלא רוצה את קיצור הדרך של השפה האנגלית וגם מעוניין, על הדרך ככה, ללמוד עוד שפה לימודים בחו"ל פותחים שער לחוויה לימודית כוללת. לימודי שפה פותחים שערים של הרבה מאוד מדינות עבור תלמידים זרים. לימודי שפה יכולים להתבצע במוסדות שאינם אקדמיים, כשהאופציה הברורה ביותר היא בתי ספר המיוחדים ללימודי שפה. ניתן למצוא ברחבי העולם רשתות רחבות היקפים המציעות מגוון רחב מאוד של לימודי שפות. דרך אפשרות זאת, ניתן להשיג ויזת סטודנט למדינות רבות שאליהם קשה מאוד עד בלתי אפשרי להגיע ללא ויזה מסוג כלשהו.

 

תארים מתקדמים, לימודים בחו"ל

כמובן שאחת הדרכים הישנות והותיקות ביותר עבור לימודים בחו"ל, הם לימודים אקדמיים בחו"ל לתואר שני. הדבר הפך לפרקטיקה מוכרת ושגורה בקרב החוגים האקדמאיים הישראלים. בוגרי תואר ראשון או שני טריים המעוניינים ליצור רזומה עשיר ומעניין פונים לא אחת אל עבר מוסדות מחוץ לארץ על מנת למצוא מקום שיהלום את רצונותיהם לעצב מסלול בולט ואינדיבידואלי. לרוב באמצעות המלצות של מרצים ממהלך התארים המוקדמים וכמו כן עמידה בקריטריונים מקומיים תוכלו למצוא את עצמכם בתארים מתקדמים בחו"ל. היתרון הברור ביותר בלימודי תארים מתקדמים בחו"ל טמון בעובדה שגילאי רוב המוסדות המכובדים בעולם האקדמיה הבין לאומית גדול פי כמה וכמה מגילה של מדינת ישראל עצמה, מה שמייצר מסורת ושושלת ארוכה של יוקרה מכובדת. עבור מי שרוצה להתבלט בארץ, או מאידך בעולם, נקודה שכזו יכולה להקפיץ אותו כמה דרגות למעלה בהיררכיה האקדמאית. בנוסף על כך ניתן גם על הדרך למצוא עבודה בחו"ל במקצוע, דבר הנותן לכם ניסיון נוסף וידע שונה כשתחזרו לעבוד בארץ. מה שלא תהיה הסיבה שלכם, לימודים בחו"ל יכולה להיות חוויה מדהימה ומרעננת, מצאו את האופציה שלכם היום!