לעבוד בספרד

עבודה בספרד ולחיות את ספרד הוא חלומם הרטוב של רבים, ולשמחתם הוא גם בר הגשמה. עם צמיחת השוק הכלכלי, גדל היצע העבודות לישראלים שמבקשים לעבוד בספרד – חוץ משוק מכירות ציורי השמן הוותיק, שעדיין מושך אליו רבים, צבר גם שוק המכירות בעגלות תאוצה ונכון להיום הוא התחום המבוקש ביותר בקרב ישראלים העובדים וחיים בספרד. החדשות הטובות אם כן, הן לא רק שעומדת בפניכם האופציה לעבוד בספרד, אלא שהיצע העבודות ההולך וגדל הופך את העניין לפשוט ונגיש מבעבר. ולאלה מכם שבכל זאת מתלבטים אם לבחור לבצע עבודה בספרד או במדינה אחרת, הנה קצת אינפורמציה על היתרונות, שבעבודה בספרד, שאולי יפילו את הפור. 

 נתחיל בויזה

ישראלים אינם זקוקים להליך מיוחד על-מנת לקבל ויזת תייר לספרד והם רשאים להיכנס ולצאת מהמדינה בחופשיות. ויזת התייר תקפה ל-90 יום וניתן לחדשה בקלות. גם ויזת עבודה לשלושה חודשים ניתן להשיג די בקלות, במידה וחברה העובדת באופן חוקי בספרד מבקשת ויזה עבורכם מן הרשויות. יתרה מכך, בניגוד למדינות אחרות באירופה, מדיניות הרשויות של המדינה כלפי מהגרי עבודה בספרד היא סובלנית והאכיפה היא מינימאלית. פירוש הדבר הוא שאם תבחרו לעבוד בספרד תיחסך מכם ההתעסקות הבירוקרטית המייגעת הכרוכה בהוצאת ויזה, ובניגוד למדינות אחרות, תוכלו לעבוד בספרד מבלי לדאוג מצרות כמו כליאה וגירוש. ישראלים המחזיקים באזרחות אירופאית יכולים בכלל להסיר דאגה מליבם, שכן הם יכולים לעבוד בספרד באופן חופשי, ללא צורך באישורים או בויזה בשונה מאפשרויות עבודה בחו"ל אחרות.

 נמשיך בשילוב המנצח של כלכלה יציבה ועלות מחייה זולה

הכלכלה של ספרד נחשבת לאחת היציבות באירופה, והדבר בא לידי ביטוי גם בכך שהיא לא חוותה את הטלטלה של המשבר הכלכלי העולמי. בנוסף, ספרד היא המדינה השנייה בעולם מבחינת תיירות עם כ-40 מיליון תיירים הפוקדים אותה מדי שנה – כמעט כמספר התושבים בה. מציאות כלכלית כזאת פירושה שכוח הקנייה של המדינה הוא גבוה ופוטנציאל הרווחים ממכירות גבוה אף הוא. בנוסף, עלות המחייה בספרד היא בין הזולות באירופה. שילוב זה מאפשר לכם לעבוד בספרד, להרוויח בגדול ולחסוך ביתר קלות את מה שעמלתם קשה עבורו. בהרבה עבודות בחו"ל במדינות אחרות אמנם תרוויחו בגדול, אבל גם תוציאו בגדול.

 ספרדית – בעיה או מתנה?

מהפסקה הבאה מיועדת לאלה מכם שממש רוצים לעבוד בספרד אבל חוששים ממחסום השפה. אז נכון, כדי לבצע עבודה בספרד צריך לדעת לדבר את השפה. יחד עם זאת, אל לכם לתת לעובדה זאת לייאש אתכם וזה מכמה סיבות: ראשית, כפי שאמרנו, רוב העבודות בספרד הן בתחום המכירות בעגלות או בציורי שמן. עבודות אלה אינן דורשות, אלא רמת תקשורת בסיסית עם הלקוחות, שום דבר שקורס מזורז בספרדית אינו יכול לפטור. שנית, גם אם לא תיקחו קורס בספרדית טרם הטיסה, ספרדית היא שפה קלה למדי ללמידה (לפחות ברמת הדיבור). אמנם ייקח לכם מעט יותר זמן, אבל גם ככה תמצאו את עצמכם די מהר מפטפטים בספרדית בסיסית עם המקומיים וכמה חודשים מאוחר יותר עם עוד שפה בארסנל הפרטי שלכם. בסופו של דבר הכול עניין של גישה – אפשר להחליט מראש שמדובר בבעיה, להתקפל ולוותר ואפשר להאמין, לשנס מותניים, לקפוץ למים ולהרוויח מתנה שערכה לא נמדד בכסף.   

 לסיכום, אם קראתם את המאמר עד כה, כנראה שנפלאותיה של ספרד קוסמים לכם. עכשיו אתם יודעים שקיימת עבורכם ההזדמנות לחוות את כל הטוב הזה עד תום וגם לצאת נשכרים מבחינה כלכלית, אם תחליטו לקפוץ מדרגה ולא רק לטייל, אלא גם בעלי עבודה בספרד.