מה אפשר לעשות עם גבס?

מה האסוציאציה שעולה לכם לראש כשאתם שומעים את המילה גבס? אם הדבר הראשון שעליו אתם חושבים הוא עצמות שבורות, אז אתם לא במקום הנכון. אם, לעומת זאת, אתם מעוניינים בתחומים כמו עיצוב גבס, כדאי לכם להמשיך לקרוא עוד על עבודות גבס.

היום אי אפשר למצוא בית מבלי מחיצה, קיר, מזנון או משהו שבנוי מגבס, אם פעם זה היה רק לשיפוץ בית ישן, היום גם בבתים חדשים שזה עתה יצאו מידיו של הקבלן, מבצעים עבודות גבס רבות.

עד לפני שנים מספר, בנייה ושיפוצים בגבס משמעותם הייתה הקמת קירות גבס ומחיצות ארעיות, שניתן להקים ולפרק בקלות, אך עדיין שומרות על עמידות לאורך זמן. אך בשנים האחרונות אנו רואים פיתוחים שונים ומגוונים בכל הנוגע לשיפוצים בגבס, החל מבניית תקרות גבס מונמכות, נישות גבס דקורטיביות בקירות, קירות גבס ואף רהיטים שמשתלבים בצורה אורגנית בקירות הבית, כגון קרניז גבס, מדפים וגופי תאורה מובלעים.

גבס הוא מינרל הנמצא במגוון צורות גבישיות בטבע. לאחר תהליך המזקק את החומר, מתקבלת אבקה קלת-משקל אשר בערבוב עם מים ופרק זמן המתנה, מקבלת מרקם אחיד ומוצק. בנוסף לתכונות אלה, הגבס משמש חומר מצוין לבידוד מרעשים וטמפרטורה. תכונות אלה מקבלות חיזוק בהקמת קירות בבתי מגורים, משרדים ומבני תעשיה, כאשר בין כל שני לוחות גבס המרכיבים קיר אחד, מוחדר חומר מבודד נוסף המשלים את העבודה.

תכונה נוספת של הגבס היא שבשל היותו חומר טבעי לחלוטין, הוא ניתן למחזור מלא ובכך שומר על הסביבה ויכול לחסוך בהוצאות בנייה, כאשר באתרי בנייה מסויימים משתמשים בחומר מחדש למטרות שונות ורבות.

לוחות הגבס מתחלקים לסוגים שונים, למטרות בניית חוץ, פנים ובנייה בחדרים לחים כגון חדרי אמבטיה, וכך, למעשה, ניתן לבנות מהם כמעט הכל, ובכל אחד מחדרי הבית. כאשר בונים בעזרת גבס, חשוב להכיר את סוגי הלוחות השונים, ולכן גם אם תבחרו לשפץ בעצמכם, כדאי להתייעץ קודם לכן עם בעל מקצוע שמבין עניין, ושיוכל להמליץ לכם על החומרים הטובים ביותר לעבודה.

מעוניינים לקרוא על גבס עיצובים, ללמוד על תכונותיו, על אפשרויות השימוש בו ולקבל הצעות מחיר לשירותים שונים? היכנסו לאתר המומחים בגבס, בכתובת www.gvess.co.il

כתיבת תגובה