מה זה מקלט מס? ולאן כולם רצים?

כל היום אנחנו שומעים על אנשים שמדברים על זה, חברים שואלים, ובעבודה מישהו אומר שהוא יודע בדיוק מה זה מדינת מקלט מס. – נו… שאלנו אותו… אז מה אתה חושב שזה?
"זה לכל אלא שבורחים מה-FBI" אמר האידיוט.
למה שיברחו? שאלנו
"זה כבר תשאל אותם" המשיך המאותגר שכלית.

אז אחרי שבדקנו, כדאי שכולם ידעו מה זה. מקלט מס זה בעצם כינוי למדינות שמעניקות הטבות מס לחברות זרות ואנשי עסקים. כלומר, מדינה בגודל של בוטן שאין לה שום כלום ורעבה לכסף זר, מחליטה לתת הטבות מס לחברות זרות שיפתחו בתחומה. אותן חברות ינהלו את עסקיהן בשלט רחוק (דרך האינטרנט) אך במקום לשלם מס חברות של מעל ל20% הם יוכלו לשלם מס שינוע בין 0%-ל 5% מס בלבד. למה? כדי שיזרום קצת כסף לכלכלה המקומית ולפתח את התרבות הכלכלית של אותה מדינה.

המעשה של הנחות בתשלומי המס הוא לגיטימי וחשוב מאד למדינות רבות שמתפרנסות מחברות שכאלו. מדינות כמו איי הבתולה הבריטים (BVI), פנמה, האי מאן, גיברלטר וכדומה, מאפשרות ל חברות רבות להעביר את החברה שלהם אליה בתנאי שהם יעמדו בתנאים.

חברה שסוחרת בכל העולם אינה חייבת להירשם דווקא תחת ישראל אלא יכולה לבחור מקום נוח יותר מבחינת תכנון מס. אין זו עבירה על החוק או סכנה, אלא תכנון מס נכון ומדוייק המתאים לאופי החברה ולאופי הפעילות של החברה.

החיסכון במס שיכול להתקבל במדינות מקלט מס הוא אדיר, במיוחד שמדובר בחברה עם מחזורים גדולים ומכירות בכל העולם. לפרטים נוספים על הקמת חברות בחו"ל או על פתיחת חשבונות בנק בחו"ל אפשר לפנות לנציגי קומפני אקספרס ולבדוק איתם את האפשרות להקמת חברה במקלט מס.

קומפני אקספרס

קומפני אקספרס ישראל, הסניף הישראלי של חברה בין לאומית עם סניפים ברחבי העולם ומתמחה בהקמת חברות וחשבונות בנק בחו"ל.

כתיבת תגובה