מזגן נייד פמילי

בכל קיץ מחדש תוקפים את ישראלי גלי חום אדירים ונדמה שאלה הופכים להיות תכופים וקשים יותר ויותר עם חלוף הזמן.

פיתוחי השנים האחרונות הובילו לשיפור יעילותם של מזגנים, ועם הוזלת מחירם בשוק, הפכו מערכות מיזוג אוויר למכשיר חשמלי אשר ניתן למצוא כמעט בכל חדר.

רוצים לרכוש מזגן? תקועים עם מזגן חלון מלפני קום המדינה? אין לכם מזגן בכלל והייתם מעוניינים להתפנק עם יחידת מיזוג אויר חדישה ומתוחכמת? כל מי שרכש מזגן בעבר כבר יודע שמחסני החשמל מפוצצים בסוגים רבים של מזגנים, מפירמות שונות, מטכנולוגיות עם שמות ארוכים, ובעוצמת כוח סוס כזו או אחרת. כיצד לעשות סדר בבלגן הזה?

הרוב הגדול של המזגנים בימינו הם מסוג מזגן עילי או מזגן מרכזי. כשרוכשים מערכת מיזוג אוויר אפשר ללכת על מזגן מיני מרכזי אחד אשר נועד למזג את כל הבית או על מזגנים עיליים נפרדים לכל חדר. ברוב המקרים עדיף לבחור במזגן עילי נפרד שכן כך אנו מפעילים מזגן קטן בכל פעם שנכנסים לחדר וכך משיגים חסכון משמעותי בחשמל.

חשוב לברר מה התפוקה של המזגן, וזו נמדדת ביחידות מידה של BTU ולא בכ'ס כמו שנהוג לחשוב. גובה ה-BTU של מזגן מתייחס להספק, וברוב המקרים כמה שערך ה-BTU מצויין במספר גבוה יותר, כך עוצמתו של המזגן גבוהה יותר. לפני הרכישה מדדו את החדרים בביתכם והתאימו את המכשיר לפי הנוסחה: 800-1000 BTU לכל 10 מטרים רבועים. משתלם להתייחס לדירוג היעילות האנרגטית של המזגן, שמסומנת באותיות A עד G, כאשר A היא הדרגה החסכונית ביותר בחשמל.

ואם כסף זו לא בעיה, אולי שווה לכם להשקיע את כספכם במזגן מסוג 'אינוורטר'. מזגני Inverter פועלים ברמות שונות של תפוקה בהתאם לטמפרטורה בחדר וגורמים להפעלה יעילה אשר שומרת על טמפרטורה יציבה. בנוסף על חסכון בחשמל, שמירה על טמפרטורה קבועה בחדרי הבית אף תורמת לבריאות טובה.

אז אם מתחשק לכם לקרוא עוד בנושא המזגנים חזרו בעוד כמה ימים לקרוא את המאמרים בנושאים:

מזגן רצפתימזגן עילימזגן מרכזיאלקו מזגנים מחיריםמזגן נייד.

מיזוג נעים.

כתיבת תגובה