מערכות קירור אוויר

אם בעבר הסתפקנו בלית ברירה במאווררים ושאר המצאות שהבטיחו לצנן את ביתנו במהירות וביעילות, כיום כמעט בכל חלל סגור מותקנת מערכת מיזוג אוויר כזו או אחרת.

החידושים הטכנולוגיים הובילו לשינוי משמעותי לטובה ביעילותם של מזגנים, ויחד עם הנפילה הגדולה במחירים, הפכו המזגנים למכשיר חשמל שניתן למצוא כמעט בכל בית.

בא לכם על מזגן? תקועים עם מזגן חלון מתקופת הסבתא? אולי אין לכם מזגן כלל והייתם רוצים להתפנק במערכת מיזוג אויר משוכללת? כל אדם שרכש פעם מזגן כבר יודע שהמחסנים מלאים בעשרות סוגי מזגנים, מפירמות שונות, מטכנולוגיות עם שמות גרנדיוזיים, ובעלי דירוג אנרגטי ומספר כוחות סוס כזה או אחר. כיצד לעשות סדר בבלגן הזה?

מרבית המזגנים הקיימים בימינו הם מסוגי מזגן עילי או מזגן מרכזי. כשרוכשים מערכת מיזוג אוויר קיימת אפשרות לבחור מזגן מיני מרכזי אשר אחראי למזג את כל חלל הדירה או על מזגן עילי לכל חדר. ברוב המקרים עדיף לבחור במזגן מפוצל עילי בכל חדר מהסיבה הפשוטה שמזגנים מסוג זה מפעילים בכל פעם מזגן קטן לחדר אחד וכתוצאה מכך מביאים לחסכון משמעותי בחשמל.

הדבר הבא שהכרחי לבדוק הוא מה תפוקת המזגן, הנמדדת ב-BTU ולא במידות של כוח סוס כפי שנהוג לחשוב. ה-BTU מתייחס להספקו של המכשיר וליכולת הקירור שלו, וכעיקרון ככל שערך ה-BTU גדול יותר, כך עוצמת המזגן גדולה יותר. לפני שאתם קונים בררו מהן מידות החדר שבו יותקן המזגן והתאימו את המזגן לפי הנוסחה: בין 800 ל-1000 BTU לכל עשרה מטרים רבועים. משתלם להתייחס ליעילות צריכת החשמל של המזגן שאתם קונים, שמסומנת באותיות A עד G, כאשר A היא הדרגה הכי חסכונית בחשמל.

ובמידה והמצב הכלכלי מאפשר, משתלם לכם להשקיע במזגן בטכנולוגיית אינוורטר החדישה. מזגנים מסוג Inverter פועלים בדרגות שונות של תפוקה לפי התנאים השוררים בחדר ותורמים להפעלה יעילה השומרת על טמפרטורה יציבה. לא מדובר רק בחסכון משמעותי בחשמל, שמירה על טמפרטורה קבועה בחלל החדר מוסיפה לבריאות.

ואם מתחשק לכם לקרוא עוד על נושא מיזוג אויר חזרו בעוד כמה ימים ותוכלו לקרוא את המאמרים אשר יעסקו בנושאים הבאים:

מזגנים במבצעמזגן אלקטרה מחירים – מזגן תדיראן מחירים – מזגן טורנדו מחיריםמזגן LG מחירים.

מיזוג נעים.

כתיבת תגובה