ניתוחים פלסטיים בחזה

בימינו, כבר לא צריך להשלים יותר עם מבנה גוף לא מחמיא, פגמים או הזדקנות של העור,  כל שעלינו לעשות הוא לפנות כמה ימים ביומן ולמצוא מנתח פלסטי. לפניכם מידע על ניתוחים פלסטיים בחזה – הניתוחים הפלסטיים הפופולאריים ביותר

 

ניתוחים פלסטיים הופכים מיום ליום לדבר נפוץ ושגרתי. עתה לא צריך להתכחש או להסתיר את העובדה כי ביצענו ניתוח פלסטי שכן, מהפכת עולם הכירורגיה הפלסטית שינתה את המצב והעניין הפך לדבר מקובל.

 

המודעות לתחום הרחב של ניתוחים פלסטיים צוברת תאוצה ולא רק בשל טעמים אסתטיים. עולם הרפואה נעזר רבות בפרוצדורות כירורגיה פלסטית על מנת לשפר חיי מטופלים למשל במקרי שיקום חזה לאחר סרטן השד, במקרי מומים, או בניתוחי מעברים לשיפור הנשימה.

ידוע לנו כי הניתוחים הפלסטיים המבוקשים ביותר הינם ניתוחי חזה. ניתוחים פלסטיים בחזה מתמקדים בשלושה מישורים עיקריים והם: הגדלת חזה, הקטנת חזה וכן ניתוח הרמת חזה.

 

ניתוח הגדלת חזה נחשב לנפוץ ביותר בין ניתוחי חזה פלסטיים וזוכה לפופולאריות רבה. ניתוח פלסטי זה מתבצע בהרדמה כללית או מקומית בהתאם להחלטתו של מנתח פלסטי. הניתוח אורך כשעה והמטופלת משוחררת לביתה לאחר כמה שעות. ישנן שלוש שיטות להחדרת שתלים במהלך ניתוח הגדלת חזה – דרך בית השחי, דרך הקפל התת שדי או דרך היקף הפטמה. כמו כן ישנם סוגים שונים של שתלים בהם משתמשים לצורך ניתוחים פלסטיים להגדלת חזה ובעיקרם שתל המבוסס על מי מלח (כיום לא משתמשים בו יותר לאחר אחוז גבוהה של דליפות) וכמובן שתלי סיליקון להגדלת החזה הנחשבים בטוחים.

 

מנגד ישנן נשים הבוחרות לעבור ניתוחים פלסטיים בחזה שמטרתם דווקא להקטין את החזה וזאת, על פי רוב, מחמת גודל וכובדו של שד גדול שמלווה בסבל רב ובכאבי גב וכתפיים. ניתוח הקטנת החזה אורך כשעתיים ולמרות שהוא ארוך יחסית הוא נחשב ניתוח פלסטי די פשוט שלא מצריך טיפול נוסף. ניתוח הקטנת חזה משאיר צלקות בעיקר סביב הפטמה.

 

התחום השלישי של ניתוחים פלסטיים בחזה הוא ניתוח הרמת חזה. מטרת ניתוח פלסטי זה היא להרים ולעצב את החזה. הניתוח מבוצע בדרך כלל בהרדמה כללית ואורך כשעתיים. לצורך ביצוע ניתוח פלסטי להרמת חזה קיימים ארבעה סוגי ניתוחים שונים כשכל אחד מהם מתאים למצב אחר של השד. הראשון מתאים לנפילה קלה של השד ונערך על ידי החדרת שתלי סיליקון בחזה. השני מתאים לשד קטן עם נפילה קלה ומתבצע דרך הפטמה. השלישי מתאים לשדיים נפולים מאוד, ומתבצע על ידי חתך בהיקף הפטמה והרביעי בין ניתוחים פלסטיים להרמת חזה, הינו ניתוח משולב הכולל הרמת חזה וכן הגדלת חזה. ניתוח פלסטי זה נחשב מורכב ומסוכן. גם הוא מתבצע דרך חתך בהיקף הפטמה ומשלב הגדלת חזה על ידי הכנסת שתל דרך אותו החתך בהיקף הפטמה.

 

ניתוחים פלסטיים בחזה, אם כן, מהווים תחום נרחב ופופולארי בקרב האוכלוסייה החל מנערות ועד נשים מבוגרות. ניתוחי חזה פלסטיים תופסים מקום נכבד בתחום הכירורגיה הפלסטית ואף משמשים פתרון במקרים רפואיים שונים כגון שחזור שד כמו גם במקרים של הערכה עצמית נמוכה של האישה. כנראה שהמראה החיצוני, היה ונשאר עדיין, חלק חשוב בתחושת הביטחון העצמי שלנו וההוכחה לכך היא ההתפתחות הטכנולוגית המהירה והפופולאריות של ניתוחים פלסטיים.

 

ניתוח נוסף הנפוץ בתחום הניתוחים הפלסטיים הוא ניתוח האף. לניתוח זה פונים מכל שכבות האוכלוסייה ומכל הגילאים. הניתוח מתבצע הן מטעמים אסתטיים והן מטעמים בריאותיים (ניתוח מעברים). הניתוח נערך בהרדמה כללית או מקומית בהתאם לשיקול דעתם של מנתחים פלסטיים ומשתנה ממטופל למטופל בהתאם לדרישותיו. הניתוחים הפלסטיים מציעים שתי שיטות עיקריות לניתוח אף. הראשונה היא השיטה הסגורה, השיטה הקלאסית בה מבוצעים רוב הניתוחים ,על פיה הניתוח מתבצע דרך הנחיריים ואינו משאיר צלקות חיצוניות.  השיטה השנייה היא השיטה הפתוחה ,שיטה זו הינה שיטה יותר מורכבת ומתקדמת  שמאפשרת למנתח לבחון ישירות את כל הפעולות בזמן הניתוח ומקנה גישה טובה יותר לסחוס. אולם בשיטה זו שיעור הסיבוכים גבוה יותר, קשה לחזות את התוצאה הסופית ונותרת צלקת בין הנחיריים.