ניתוחים פלסטיים – השלבים

הזמינות הגבוהה, של הניתוחים הפלסטיים, האמצעים הטכנולוגיים והרפואיים שהשתכללו והרצון המתמיד להיראות טוב – כל אלו הרחיבו מאוד את התפוצה של ניתוחים פלסטיים בעולם.

 

ניתוחים פלסטיים – הצעד הראשון

במשך שנים הסתובבת עם הפרצוף באדמה כדי להסתיר את האף? חושבת שתיראי פשוט מושלם עם חזה קטן בשתי מידות? יכול להיות שאתם מועמדים טובים לעבור ניתוח פלסטי. חשוב לזכור כי ניתוחים פלסטיים כוללים חיתוך של הגוף, הרדמה או לפחות טשטוש ותקופת התאוששות לא קצרה, כך שלא כדאי לרוץ לכל מנתח פלסטי על כל גרם מיותר בגוף. אם אתם באמת מרגישים שאתם מוכנים לספוג את הכאב, את הסיכונים ואת תופעות הלוואי כדי לשנות את המראה שלכם, זה הזמן להרים טלפון למנתח פלסטי.

 

ניתוחים פלסטיים – בדיקות מקדימות

מנתחים רציניים ומקצועיים לא יסתפקו רק בסקירה כללית חטופה, אלא ידרשו תמונה מלאה וברורה של מצבכם הגופני. לשם כך תישלחו בד"כ לבדיקות רפואיות ולבדיקות דם, ותתבקשו גם להביא עמכם מסמכים הנוגעים לתרופות קבועות שאתם נוטלים או לעבר הבריאותי שלכם. בנוסף לכך יבחן הרופא את מוכנותכם הנפשית לניתוח ויסביר לכם בפירוט אודות ההליך. רופא טוב אמור גם להסביר מהם הסיכונים ותופעות הלוואי הכרוכים בהליך, ומי שלא עושה כן אמור להדליק אצלכם נורה אדומה. שלב הפגישות המקדימות הוא גם ההזדמנות שלכם להתרשם מהרופא, מן הרצינות שלו ומן החיבור שלכם איתו. אל תתביישו לבקש המלצות או תמונות של תוצאות ניתוחים פלסטיים קודמים, וגם לא לבקש לראות תעודה המעידה על סיום התמחות בכירורגיה פלסטית. חשוב גם לוודא שלמנתח יש ניסיון בהליך בו אתם מעוניינים, ז"א אם אתם מעוניינים בניתוח הגדלת חזה תבדקו אם לרופא המנתח יש ניסיון עשיר בניתוחי חזה. גם האינטרנט יכול להיות מקור מידע לא אכזב, ותוכלו למצוא בו מידע על רופאים וגם חוויות של אנשים שעברו ניתוחים פלסטיים. עם זאת, כדאי לזכור כי האינטרנט הוא שטח פרוץ וחלק מן המטפלים (בד"כ דווקא הפחות מקצועיים מביניהם) נוהגים להעסיק מעסיקים בתשלום.

 

ניתוחים פלסטיים – ההליך

לאחר שעברתם את כל הבדיקות, ההיסוסים וההתלבטויות, הגיע זמן הביצוע. בד"כ ניתוחים פלסטיים מבוצעים לאחר צום ותחת הרדמה מלאה או חלקית. הניתוחים לרוב אינם אורכים יותר ממספר שעות, ובמהלכם לא אמורים לחוש כאב. הימים הראשונים שאחרי ניתוחים פלסטיים, לעומת זאת, מלווים בלא מעט כאבים, אולם אלו צפויים לחלוף במהרה. את תוצאות הניתוחים ניתן לראות תוך כמה שבועות עד שנה, תלוי בסוג הניתוח ובמשך ההחלמה האינדיבידואלי.

 מידע נוסף על ניתוחים והליכים פלסטיים ניתן למצוא במסגרת פורום ניתוחים פלסטיים.