ניתוחים פלסטיים לא רק לנשים

ניתוחים פלסטיים, שלא כמו ניתוחים אחרים, אינם נובעים מבעיות רפואיות. יתרה מכך, פעמים רבות הם נפוצים דווקא אצל אנשים צעירים ובריאים יחסית. טווח הגילים האפשרי לניתוח פלסטי רחב מאוד; יש ניתוחים פלסטיים שניתן לעבור בגיל 16 ואפילו מוקדם מכך, וניתוחים אחרים מתאימים גם לבני גיל הזהב (בתנאי שבריאותם מאפשרת זאת). בשל העלות הגבוהה נחשבים ניתוחים פלסטיים למותרות, אולם בימינו מדובר בתופעה כה נפוצה עד שניתן למצוא מנותחים פלסטיים בכל שכבות האוכלוסייה.

 

אילו ניתוחים פלסטיים קיימים בשוק?

בעבר התמקדו בביצוע ניתוח פלסטי במספר אזורים מצומצם יחסית בגוף. עם הזמן ושכלול הטכניקות הכירורגיות התרחב מספר הניתוחים האפשרי, וכיום ישנם בשוק עשרות סוגי ניתוחים פלסטיים. בין הניתוחים המוכרים והידועים ניתן למנות ניתוח אף פלסטי, ניתוחי אוזניים, מתיחת פנים, ניתוחי חזה כגון הגדלת חזה או הקטנתו ושאיבת שומן. מלבד אלו קיימים ניתוחים חדשים יחסית, שאינם נפוצים בארץ, כמו הגדלת שריר התאומים, עיצוב סנטר באמצעות שתל ועיצוב ישבן גברי. כמעט לכל איבר בגוף קיים ניתוח פלסטי מתאים, אפילו לכפות הידיים והרגליים. מגמה בולטת בשנים האחרונות בתחום הניתוחים הפלסטיים היא האנטי אייג'ינג, או בשמה העברי – הצערה. המגמה נובעת מן הרצון להיראות צעירים לנצח, וכוללת סדרת ניתוחים שמטרתם לטשטש את פגעי הזמן. לקבוצה זו משתייכים ניתוחים פלסטיים כמו מתיחת פנים, הרמת מצח ועפעפיים, מתיחת זרועות ועוד.

 

מי עובר יותר ניתוחים פלסטיים – גברים או נשים?

באופן מובהק, עולם הניתוחים הפלסטיים שייך לנשים. אין בכך פלא, לאור העובדה כי בחברה המערבית יש חשיבות גדולה ביותר למראה החיצוני של הנשים. למרות זאת, עם השנים עולה מספר הגברים שמתגברים על הסטיגמה ועוברים ניתוחים פלסטיים. הניתוחים הפופולריים אצל גברים הם ניתוח הקטנת חזה (גינקומסטיה), ניתוחי הרמת עפעפיים, ניתוח אף ומתיחת פנים וגם שאיבת שומן מאזור הבטן והמותניים. מרבית הגברים שעוברים ניתוחים פלסטיים עושים זאת בעשור הרביעי או החמישי של חייהם, בעוד שאצל נשים טווח הגילים מגוון יותר.

 

 מה ההליכים שצריך לעבור לפני ניתוחים פלסטיים?

ההחלטה על ניתוח פלסטי אולי נראית פשוטה, אבל צריך לזכור שמדובר בהליך כירורגי לא פשוט. לפיכך, כדאי לעשות שיעורי בית ולהתכונן לניתוח היטב. ראשית יש לבחור מנתח פלסטי מורשה ומקצועי. כל מנתח שמכבד את עצמו יקבע לפני הניתוח פגישת ייעוץ, ובה יסביר בפירוט אודות התוצאות האפשריות, הסיכונים ותופעות הלוואי הכרוכות בניתוח. לאחר שיש בידכם את כל המידע תוכלו לשקול היטב את ההחלטה ולהכריע באופן סופי.