ניתוחים פלסטיים

ניתוח פלסטי הנו מושג חדש באופן יחסי. אם למשל אתה ניכר בעיוותים בפנים, למשל אף ארוך במיוחד, אוזניים שלא היו מביישות דמויות מצוירות, או חזה נפול ולא מחמיא, או כל פגם חיצוני אחר, היית צריך או צריכה להישאר עם המצב הנוכחי ללא שינוי, וההשפעה על כל מהלך החיים כאדם בוגר הייתה ברת משמעות רצינית.

ניתוח אף ניתוח הקטנה והצרה לאף ניתוח עיצוב ושיפור מראה האף ניתוח לתיקון המחיצה באף ניתוח חוזר באף לתיקון תוצאות ניתוח קודם ניתוח שינוי מראה אף אופייני לאף מסוג אחר ניתוח מתיחת פנים ניתוח קוסמטי המיועד להורדת קמטי פנים שנוצרו עקב גיל או קמטי הבעה על ידי פעולה ניתוחית יעילה ומעשית.

ניתוח הגדלת חזה ניתוח הרמת חזה. ניתוח החלפת שתלים ישנים. הצמדת אוזניים שיפור משמעותי באוזניים בולטות. ניתוח לשיפור פגמים. ועוד וריאציות שונות של ניתוחים פלסטיים ניתוח הרמת עפעפיים רענון מראה העיניים שיפור הראייה במקרים של חסימת קו הראייה על ידי עפעף נפול. בזמננו ניתוחים פלסטיים יכולים להיות פתרון אמיתי למי שזקוקים להם, ומאפשרים השתלבות בחברה המוקירה חיצוניות בולטת באופן משמעותי.

בימי קדם אם סבלת ממראה מכוער בעליל, או מראה חיצוני שאינו נעים- החשש שלך להיות מנודה או אפילו להיחשב כמישהו מסוכן למשל מכשפה היה עשוי להיות סיכוי גבוה. בתקופה בה הרפואה הייתה לא מפותחת ולא היו תרופות למחלות רבות, ניתוח פלסטי היה דבר חריג מאוד שהיה מיועד למקרים מיוחדים. ברפואה המודרנית, המצב טוב משמעותית בצורה משמעותית, וניתוחים קוסמטיים אינם מיועדים רק במקרים של עיוותים, אלא בכל מצב בו מרגישים חוסר שלמות עם המראה של הגוף, מראה הפנים, קמטי הזמן, עור רופף או סתם כדי לשנות ולהתחדש, לרבות בניתוח מתיחת פנים.

הניתוחים הנפוצים ביותר כיום הם ניתוחים המשנים את המראה החיצוני:

ניתוח אף: ניתוח שמשפיע מאוד על כל מראה הפנים. ניתוח הגדלת או הקטנת חזה: ניתוח שמשנה משמעותית את הדימוי העצמי של האישה שעשוי להשפיע מאוד מבחינת משיכת המין השני. השתלת שיער: ניתוח קוסמטי נפוץ אצל גברים אשר מבקשים להימנע מקרחת ויהי מה. ניתוח מתיחת פנים: ניתוח קוסמטי אשר משווה מראה פנים צעיר במספר שנים. ברור לכולם: כל אחד מהניתוחים האלו אינו ניתוח רפואי חובה, אלא ניתוח קוסמטי בלבד, חוץ ממקרים ייחודיים של עיוותים או אי סדירות באברים השונים. מכיוון שכל הניתוחים הללו לא היו נפוצים עד לתקופה האחרונה, ניתן לתאר את הקשיים בהם היה נמצא כל מי שהיה זקוק לניתוח קוסמטי פלסטי, אולם אין לו את היכולת, לבצע ניתוחים פלסטיים למטרות חברתיות.

efi

כתיבת תגובה