ניתוחים פלסטיים

לאור ההתפתחות הטכנולוגית ועליית הרמה הרפואית בארץ ובעולם ניתוחים פלסטיים צוברים תאוצה ויוצרים שוק חי ובועט של צרכנים וצרכניות של ניתוחי אף, שאיבות שומן, הגדלת, הקטנת והרמת חזה, ומה לא. כמו כן, בחמש השנים האחרונות גם ניתוחים פלסטיים מתקדמים יותר הוזלו משמעותית ונעשו נגישים כמעט לכל אחד ואחת, כמו למשל ניתוחים פלסטיים לעיצוב פטמות ואף ניתוחים לעיצוב שפתי הוגינה והדגדגן. בכל העולם יותר ויותר נשים נחשפות לרפואה האסטטית ולאפשרויות שפעם כלל לא עלו על הדמיון בכל הנוגע לעיצוב הגוף. 

ניתוחים פלסטיים מחולקים לתחומים שונים בעיקר על פי האזור בגוף בו הם מבוצעים. ישנן שיטות אחרות של חלוקה על פי סוג הפעולה הכירורגית ועל פי החומרים בהם משתמשים אך במדריך קצר זה נספר לכם על חמשת אזורי הגוף העיקריים בהם מקובל לבצע ניתוחים פלסטיים. 

ניתוחים אלו נעשו פופולאריים בעיקר בעשור האחרון. מה שפעם היה נחלתן של נשים עשירות מבוורלי הילס וקיסריה, הולך והופך להיות חלק נורמאלי מכוס התה הפלסטי של נשים ואף גברים רבים. ניתוחי פנים כוללים בראש ובראשונה ניתוח אף וכמובן את ניתוחי הרמת עפעפיים שנשים רבות בגיל העמידה פונות לבצעו. יש להזכיר כאן גם את ההליכים הכירורגיים של החלקת קמטים ושימוש בבוטוקס שהוא חומר מרפה שרירים ומונע קמטי הבעה. אזור הפנים כולל גם הזרקות סיליקון טהור לניפוח השפתיים ולעיצובים שונים של תווי הפנים. 

ניתוחים פלסטיים באזור הבטן – אזור הבטן הוא אזור בעייתי בעיקר בגלל נטיית השומן להצטבר בו. שאיבת שומן פשוטה ומעוטת סיכונים יכולה לשפר בהרבה את המראה והגזרה. 

ניתוחים פלסטיים באזור החזה – אלה אולי ניתוחים פלסטיים  מהסוג הוותיק ביותר. הרמת חזה לנשים ששדיהן מידלדלות עקב הזדקנות או לאחר ההנקה. הגדלת חזה בעזרת שתלי סיליקון לשיפור מראה החזה ולהתפחתו. ואף ניתוח הקטנת חזה שמקל על אלו בעלות חזה כבד ומעיק שמקשות לשפר את הרגשתן לא פחות ממראיתן. 

ניתוחים פלסטיים באזור הגפיים – עם הגיל, לעיתים עקב תזונה לקויה ואורח חיים חולני, הזרועות נוטות לאבד את מוצקותן ולפתח כיסי עור מידלדלים היוצרים מראה רופס ולא אסתטי גם אצל ספורטאים ובעלי שרירים למיניהם. ניתוח פלסטי להצרת היקפים בירכיים שמנות מדי. 

ניתוחים פלסטיים באזור האגן – שאיבת שומן מתוך הישבנים יכולה להיפטר אחת ואולי לתמיד מבעיית הצלוליטיס הידועה לשימצה. 

לסיכומו של דבר, הרי אתן רואות לפניכן כיצד תחום הניתוחים הפלסטיים מקיף וכולל בתוכו כמעט כל בעיה אסתטית שעשויה להתגלות בגוף האדם. רק לפני שאתן רצות אל חדר הניתוחים זכרו לבדוק שהמרפאה בה בחרתן לעבור ניתוח פלסטי היא מרפאה עם תעודות ממשרד הבריאות ורישיון לעיסוק בניתוחים פלסטיים.

אף על פי שרוב הניתוחים הפלסטיים נחשבים כחלק בלתי נפרד מתרבות טיפוח היופי ובאים כהרחבה לטיפולים הקוסמטיים, עדיין מדובר בניתוחים לכל דבר ועניין ויש להתחשב גם בסיכונים בריאותיים אותם כדאי לקחת בחשבון. בכל ניתוח הדורש הרדמה מלאה קיים סיכון מזערי של נזק מוחי ואף תרדמת אבל בימינו מנתחים פלסטיים מקצועיים יידע כיצד להתמודד עם כל סיבוך אפשרי. במידה ותחפשי חומר על ניתוחים פלסטיים ברשת תמצאי מגוון רחב של כתבות ואתרי בית של מרפאות ובהם מידע רב ערך לשימושך ולהנאתך.