ניתוח הגדלת חזה

אולי זה נראה לך קצת מיושן לחשוב על מידת החזייה שלך כעל דרך להשפיע על הביטחון העצמי שלך אבל לא סתם נשים תוקעות לעצמן מטפחות וגרביים בחזייה, ומשתמשות בחזיות פוש אפ. החזה שלנו הוא מה שמסמל את נשיותינו, וכפועל יוצא הוא גם מה שמעניק לנו את הביטחון בנשיות שלנו.רבות מאיתנו מרגישות שכשהן יוצאות לפאב כדי להכיר בחורים או בחורות, ולובשות חזיית פוש אפ ועליה גופייה קטנה שחושפת חלק גדול מהחזה, שאם יצליחו למצוא בחור או בחורה לשכב איתם במהלך הערב, הרי כאשר יחשפו את שדיהן, תיחשף התרמית. ניתוח הגדלת חזה הוא הניתוח הפלסטי הפופולארי ביותר בישראל נכון לשנת 2009.  לא קשה להבין בחורה צעירה או אישה טרנסג'נדרית אשר ניתוח הגדלת חזה יכול להשפיע על כל מהלך חייה.  הרי גודל החזה שלך הוא לא רק ייצוג מספרי-תווי של מידת חזייתך, הלא כן? הגודל והצורה של שדייך הם סמל לנשיות הפורייה והמעניקה בו חנן אותך הטבע.

האם בחברה בה יש אמצעים כל כך יעילים להציג חזה גדול מבלי לנתח יש הצדקה לבצע הליך פולשני זה? מה גם ששמענו רבות על מקרים בהם שתלי הסיליקון לא החזיקו מעמד לאורך זמן.  ניתוח הגדלת חזה הוא הליך פשוט ונפלא להעלאת הביטחון העצמי תוך חיתוך וניסור מינימאלי של בשר הפטמות הרך.  ובכן, כיצד זה מתרחש? קיימות שיטות שונות בכדי ליצור את האפקט המעצים הנ"ל.  שיטה אחת נפוצה היא שימוש בשתל סיליקון.  שיטה נהדרת שמתבצעת על ידי ניסור דק מתחת לשריר החזה או על פני קו המתאר של הפטמה.  ד"ר גאמסוי מתאר את שתלי הסיליקון כ"שקיות מלח מצופות גומי".  על אף חשש גדול להעלאת הסיכון לתחלואה של סרטן השד, רוב האתרים והמרפאות ממליצים בחום על ניתוח הגדלת חזה מבלי להתעכב על טרדות קטנות כסרטן שד וכדומה.

לצד היתרונות הגלויים לעין בשדיים גדולים וזקורים, הרי שמן הראוי גם למנות את החסרונות בשדיים גדולים. גם אם את חושבת ברצינות על הגדלת חזה, חשוב שלא לחשוב שהפרופורציות שכולנו מכירות מסרטים הן מייצגות. בנוסף, ככל שמידת החזה גדולה יותר, כך קשה יותר לגוף לשאת את השדיים. יש לזכור שככל שהשדיים גדולים יותר, כך התחושה בהם פחותה יותר. אולי מי שיסתכל עלייך ייהנה מגודל וצורת החזה שלך, אך את עצמך תפיקי מהחזה הרבה פחות הנאה.

במגזר הנשים הטרנסקסואליות מסתמנת מגמה חדשה בשנים האחרונות של ויתור על ניתוח הגדלת חזה כחלק מתהליך הנישוי.  ניתן לזקוף הישג זה של שינוי בתפיסה לזכות הפמיניזם הנון-ראדיקלי.  אם בכל זאת תרצי לפנות לאופציה של ניתוחים פלסטיים ודאי תידרש תקופה של הזנת הורמונים לתוך המערכת שלך. נ' עמדה בפני החלטה קשה. לראשונה בחייה היה לנ' ברור שהיא רוצה להחצין את האישה שבתוכה. שחייה בתור גבר אינם מספקים, אך גם היה לה ברור שאין לה עניין להכניס לגוף שלה שתלים מלאכותיים. בכל מקרה דף זה יסייע לנ' ולנוספות לזכור שניתוח זה אמנם שינוי חיצוני שמכתיב שינויים רבים באורח החיים, אך שינוי שמגיע מהכרה פנימית ברצונות וביכולות שלך הוא משמעותי יותר.  יתכן שהעלנו כאן מעט מהשאלות המתעוררות אצל מי שחושבת על ניתוח הגדלת חזה.