ניתוח פלסטי

למזלנו הרב, כיום במאה ה21 יש פתרונות מעשיים וטובים מאוד למראה חיצוני שאינו מושלם, לבעיות עור, להשפעת הזמן על הגוף, לאי סימטריה ולאי שביעות רצון כללית מהמראה החיצוני.

לפני זמן לא רב בהיסטוריה האנושית, 100-200 שנה ולא יותר, אם נולדת עם פגם או מום חיצוני היית נידון לחיי סבל, קשיים חברתיים משמעותיים והסיכוי שלך להגיע אל הגרדום היה גבוה במיוחד.

ניתוחים פלסטיים קוסמטיים כמו הגדלת חזה, ניתוח אף, מתיחת פנים וכדומה היו בגדר חלום רחוק ויתכן שאף לא עלו כלל על הדעת.

בחברה שהיתה צריכה להתמודד עם בעיות קיום קשות, זיהומים ומגפות, רפואה לא מפותחת וחוסר מודעות לסטריליות- לא ניתן היה לצפות שיוקדש אפילו זמן מינורי לטיפולים רפואיים שאינם חיוניים, לרבות ניתוחים קוסמטיים שמטרתם שיפור המראה החיצוני.

גם היום הרפואה עדיין מחפשת פתרונות למחלות רבות, וקיים פער משמעותי בין כמות המחלות לכמות התרופות. המצב חמור פי כמה במדינות העולם השלישי. מצב האוכלוסיה שם מזכיר תקופות חשוכות בהיסטוריה האנושית. בעיות פשוטות שיכולות להפתר ע"י רפואה בסיסית עלולות לגרום לקשיי השרדות במקומות אלו.

למשל: שפה שסועה שניתנת לניתוח קל יחסית עם תוצאות מצוינות. מנית הניתוח תגרום לקשיים חמורים בתיפקוד ובעיות חברתיות קשות.

במערב הניתוח מבוצע בקלות, אולם בעולם השלישי הדבר אינו מובן מאליו!

מעצם הדברים יש התפתחות משמעותית של הרפואה הקוסמטית בחברה המערבית המודרנית. כל חברה המוגדרת כחברת שפע יוכלה להרשות לעצמה טיפולים שאינם מצילי חיים כל עוד יש מי שישלם על זה, ומסתבר שיש די והותר אנשים שאינם מרוצים מהמראה החיצוני ומוכנים להשקיע הרבה מאוד כדי לקבל חזה קטן או גדול יותר מהמקורי, כדי להראות יותר צעירים, כדי להסיר משקפיים, כדי לקבל אף יפה יותר ועוד ועוד.

כתיבת תגובה