עבודה באנגליה לאזרחים אירופאים

עבודה באנגליה מוצעת היום באזורים מגוונים ובערים הגדולות באזורי הדרום, הצפון, המערב והמזרח של אנגליה וגם בסקוטלנד ובאירלנד. אפשרויות העבודה רבות ומתפרשות על פני מגוון של תחומים, כך שכל אחד יכול לבחור את התחום שנראה לו ולהתמקד בו. כשמדובר על אזרחים אירופאים שמחפשים עבודה באנגליה המצב הוא אופטימלי ממש – אלו יכולים לבחור כמעט כל תחום עבודה ולא כפופים למגבלות ולאיסורים שפועלים על אזרחים שאינם אירופאים, בכל מה שקשור למקום העבודה, היקף שעות העבודה המותרות, גובה השכר והתניידות מחוץ לאנגליה וחזרה. מהם היתרונות שיש למי שעובד באנגליה וגם נושא דרכון אירופאי? באילו ענפים יש הכי הרבה הצעות עבודה? ומהם התחומים שבהם מומלץ לאזרחים אירופאים לחפש עבודה באנגליה?

 

עבודה באנגליה לאזרחים אירופאים

מאז שהאיחוד האירופי קבע תקנות עבודה שחלות על כל האזרחים שחיים במדינות שחברות באיחוד, יש יתרונות רבים גם לישראלים שמחפשים עבודה באנגליה והם עצמם, הוריהם או סביהם נולדו באחת המדינות האירופאיות. ישנם ישראלים רבים שבמטרה למצוא עבודה מממשים את זכותם לאזרחות אירופאיות, מוציאים מהבוידעם את תעודות הלידה של הסבים והסבתות, מגישים כמה בקשות והופכים אזרחים אירופאים כחוק. עבודה באנגליה לאזרחים אירופאים קלה הרבה יותר להשגה מאשר עבודה לאזרחי יבשות אחרות ומדינות שאינן אירופאיות, כולל ישראל ואפילו ארה"ב וקנדה, ולכן הרבה פעמים מי שחולם על עבודה באנגליה ולא מצא מעסיק שמתרשם במיוחד מכישוריו ומוכן לארגן לו אשרת עבודה לזרים, פונה לאפשרות הזו, גם אם הוא עצמו לא נולד באירופה אלא רק אחד הסבים או הסבתות שלו.

 

ענפים שמספקים הזדמנויות עבודה באנגליה

ישנן הזדמנויות רבות למצוא עבודה באנגליה וענפים רבים שמציעים עבודה, גם למי שאינו תושב קבע במדינה וגם למי שאינו אזרח בה. החל מעבודות זמניות שדומות לשוק העבודה בישראל: מלצרות, עבודה על הבר וכו' – רק שבאנגליה מדובר על שכר גבוה הרבה יותר, עם ממוצע של עד פי שש(!) לשעה – ועד הזדמנויות רווחיות במיוחד בתחומים שבהם עבודה באנגליה נחשבת למשתלמת מאוד כגון תחום המכירות. בנוסף ישנם לדוברי אנגלית מצויינת בלבד הזדמנויות בכל תחום אחר, בתנאי כמובן שהעובד מגיע עם קורות החיים המתאימים לתחום שבו מוצעת העבודה, מציג את עצמו כמועמד ראוי ויודע להבליט את כישוריו על פני המתחרים האחרים שמחפשים כמוהו עבודה באנגליה אבל נהנים מהיתרון של היותם אזרחים ותושבים אנגלים מבטן ומלידה. במקרים כאלה העובד אמור להתקשר עם החברה מראש כדי להשיג אשרת עבודה.

 

עבודה באנגליה – איפה כדאי לעבוד

עבודה באנגליה היא רווחית מאוד בלי קשר לתחום שבו עובדים, פשוט בגלל שממוצע השכר שם גבוה הרבה יותר מישראל, ומי שמוצא סידור מגורים זול ונוח יכול לחסוך הרבה מאוד כסף. עם זאת מי שמחפש את התחומים הרווחיים יותר ואלו שמציבים רף קבלה הגיוני לעבודה ולא דורשים למשל דוקטורט או אנגלית אוקספורדית, יכול להתמקד במכירות. מי שמחפש עבודה באנגליה  לאזרחים אירופאים כי יש לו אזרחות של אחת ממדינות אירופה, יכול גם הוא ביתר קלות להשיג עבודה בתחום המכירות או בתחומים אחרים. לעומת זאת אלו שמעוניינים בעבודה מבוססת ויציבה יכולים לנסות תחומים כגון אבטחה, להיות מדריכים, עבודות שירות שונות – מהן פיזיות יותר ופחות ורווחיות יותר ופחות – בקיצור, יש הרבה הזדמנויות עבודה ואפשרות לחפש לפי נתונים אישיים הצעות עבודה באנגליה כמעט בכל תחום.