עבודה בדרום אמריקה

עבודה בדרום אמריקה היא שחקנית חדשה יחסית בשוק העבודות בחו"ל. היבשת שכל הישראלים כמעט טיילו בה אבל מעטים הצליחו ממש למצוא שם עבודה, הפכה למרכז למשרות רבות, שכמו תמיד בחו"ל הן כיפיות, רווחיות ומצוינות למי שרוצה לשלב טיול עם עבודה בדרום אמריקה. הרבה יתרונות יש בעבודה כזו וכדי לגלות את כולם כדאי להכיר קצת יותר את דרום אמריקה, את המדינות והערים השונות וכמובן את אפשרויות העבודה הרבות והמגוונות. רובן מתאימות לצעירים, למי שרוצה לחסוך כסף, לדוברי ספרדית או אנגלית בסיסית ולכל אלו שרוצים להמשיך לטיול באחת המדינות המדהימות של דרום אפריקה: ברזיל, ארגנטינה, קולומביה וכל היתר. הנה עוד כמה טיפים, פרטים והצעות שיכולות לעזור לישראלים למצוא עבודה בדרום אמריקה.

 

עבודה בדרום אמריקה וטיול מסעיר

היופי המרהיב של דרום אמריקה, השילוב בין עושר ועוני, טבע ועיר, ג'ונגלים ומועדונים – כל אלה הם גורמי משיכה אדירים לישראלים שתמיד מגלים שלא מספיק לבקר בדרום אמריקה למשך שבועיים או חודש. עבודה בדרום אמריקה מאפשרת לחרוג מעבר למגבלות הזמן שמוכתבות מראש ולהמשיך לשהות שם, לבלות, לטייל ולעשות חיים אפילו שלושה חודשים. לא נדיר שאנשים נשארים בדרום אמריקה למשך חצי שנה וגם שנה – שום עבודה מהארץ לא יכולה לממן טיול כזה בזמן סביר. אבל אפשר ועוד איך, אם השהיה משלבת בין היתר עבודה בדרום אמריקה שמבוצעת במשרדים, קניונים ובקרב האנשים האמידים והעשירים שחיים בדרום אמריקה, וכאלה יש לא מעט. ביום עובדים, בלילה מבלים, בסופי השבוע מטיילים ואחת לכמה זמן לוקחים חופש כדי לחקור ולטייל בלי מגבלות באזורים הכי יפים בעולם.

 

עבודה בדרום אמריקה – זה חוקי?

עבודות שמוצעות לישראלים עוברות סינונים קפדניים. כמובן שמי שמגיע לדרום אמריקה ומוצא עבודה בדרכים מפוקפקות יכול למצוא את עצמו בסיטואציות לא חוקיות, אבל מי שמקפיד על חיפוש עבודה בדרום אמריקה מהארץ ובלוחות מסודרים ואמינים, ייתקל בהצעות כשרות ולגיטימיות – מהסוג שקיים בחו"ל. עבודות מכירה ואבטחה הן רק חלק מההיצע שקיים בדרום אמריקה עבור ישראלים. ישנם תחומים אחרים, המשמרות גמישות ותנאי ההעסקה והשכר הם מהטובים שיש. עבודה בדרום אמריקה לא מחייבת אף אחד להתפשר על פחות ממקום העבודה התומך, ההוגן והטוב ביותר – ובשום אופן לא על השכר! המשכורות ניתנות במטבע המקומי ואותו אפשר לבזבז מיד או לחסוך. חברות שמנוהלות בידי ישראלים נוטות להיות חוקיות ורווחיות, וללמד את העובד את כל מה שדרוש לו לדעת בכדי להתחיל לעבוד ולהרוויח.

 

מה צריך כדי להתחיל עבודה בדרום אמריקה

עבודה בדרום אמריקה אפשר להתחיל בכל יום, אחרי ראיון עבודה. אין מבחני הערכה מייגעים אלא ראיון פשוט, אישי, כנה, פנים אל פנים, עם אחד הבכירים בחברה או נציג של החברה המעסיקה, שממוקמת בדרום אמריקה. מרגע שמועמד נמצא מתאים לעבודה הוא זוכה לכל התמיכה והליווי עד ההתאקלמות המוצלחת שלו במקום העבודה ובדרום אמריקה. דירה מאובזרת ומסודרת, עזרה במימון כרטיס הטיסה, לימוד של מילים או משפטים בסיסיים בשפת המקום וכמובן הדרכה מקיפה במשרה הספציפית שאותה הוא מאייש. הכל פשוט מאוד, ומבטיח התאקלמות מהירה ולימוד בטוח של התפקיד. בערים הגדולות בדרום אמריקה ישנן משרות רבות וחברות ישראליות רבות חדרו כבר לשווקים המקומיים – כך שאין דבר קל היום מלמצוא עבודה בדרום אמריקה.