עבודה בהוואי לצעירים

עבודה בהוואי בחו"ל בכלל, היא לא האסוציאציה הראשונה שקופצת לראש כשחושבים על האי הטרופי; הוואי ידועה יותר כיעד לרחצה, גלישה ורביצה על החוף ברצועות החוף מהיפות בעולם, או כאתר בעל שמורות טבע מקסימות ואוסף תרבויות מגוון ומעניין. אלא שבשנים האחרונות, בשקט בשקט, גם הוואי נכנסה ליעדים שבהם ניתן לעבוד בחו"ל. כמו במרבית המדינות בארצות הברית, גם עבודה בהוואי מיועדת בעיקר לצעירים ועשויה להיות עסק משתלם במיוחד.

מדוע למצוא עבודה בהוואי?

כפי שכבר ציינו יש בהוואי הרבה מאוד יתרונות טבעיים ותרבותיים, שהופכים אותה ליעד תיירותי חם במיוחד. וכמו שקורה במרבית המדינות שנהנות מריבוי תיירים, הוואי נהנית כיום מהכנסה קבועה שמתחלקת בין גורמים רבים באי. עבודה בחו"ל בהוואי תכניס גם אתכם למרוויחים, משום שרוב העבודות בהוואי לצעירים פונות לפלח השוק של התיירים.

גם אם מניחים לרגע בצד את היתרון הכספי, אפשר למצוא עוד הרבה מאוד נימוקים משכנעים למציאת עבודות בהוואי. כל אותם יתרונות שציינו קודם – ים, חופים, נופים, בילויים ושוב ים – עומדים כמובן גם לרשותו של מי שמגיע לעבוד במדינה. רק במסגרת עבודה בהוואי אפשר לסיים יום עבודה בתפיסת גלים בגובה כמה מטרים, או בבילוי על החוף עם תיירים מכל העולם.

תחומי עבודה בהוואי

אם בודקים לרגע עבודות בחו"ל בהוואי בחלוקה לפי תחומים, אין בכלל ספק כי עבודה בהוואי בעגלות היא המנצחת הגדולה, עד כדי כך שכמעט אין לה מתחרים. הדבקות הנלהבת של הישראלים בעגלות, שנמשכת כבר כמה שנים, מגלה כי לרוב מדובר בעבודה משתלמת במיוחד, שיכולה לתגמל היטב את מי שמשקיע בה. כמו בשאר יעדי העבודה בעולם גם עגלות בהוואי כוללות סדר יום עמוס במיוחד של מכירות, מכירות ועוד מכירות. ההבדל היחיד, שעשוי להיות הבדל משמעותי עבור רבים, טמון בלוקיישן: כמעט כל עבודה בהוואי שקשורה במכירה בעגלות כוללת עמידה ממושכת בחוץ, ולאו דווקא בקניונים או במרכזי קניות. הסיבה לכך היא מרכזיותו של החוף בצנועת התיירים בהוואי, שגורמת לכך שמרבית ההתרחשויות המעניינות קורות דווקא בחוץ. אם אינכם מעוניינים למצוא עבודה בעגלות, יש עוד סוג של עבודה בהוואי שידרוש מכם להימצא רבות תחת השמש המקומית – מכירת תמונות שמן, שכוללת מעבר בין בתים מקומיים.

מציאת עבודות בהוואי שאינן קשורות למכירות היא משימה קשה יותר, כיוון שכאמור התיירות הענפה במדינה מתאימה לעבודה במכירות כמו כפפה ליד. למרות זאת אפשר למצוא פה ושם הצעות שכן עונות להגדרה, למשל עבודה בשמירה על ילדים תוך מחיה בבית המשפחה (אופר), תפקידי מלצרות ועבודה בבר או במטבח או עבודה בהוואי באבטחה.

אישורי עבודה בהוואי

הוואי שונה מאוד באופייה מהדימוי הרווח של ארצות הברית, אולם מבחינה פורמלית עבודה בהוואי היא ענף לכל דבר של עבודה בארה"ב. משמעות הדבר היא שכמו בכל מדינה בארצות הברית, גם עבודות בהוואי מותרות רק לבעלי אזרחות אמריקנית או לבעלי ויזת עבודה מתאימה בארה"ב. אם אתם בוחרים (כמו מרבית הצעירים) להגיע לעבודה בהוואי במסגרת חברה ישראלית, כדאי לבדוק מהי גישתם לגבי סידור אישורי עבודה לעובדים בחברה. אמנם אפשר למצוא עבודות גם ללא אישור עבודה בהוואי, אולם כדי לעבוד בראש שט מוטב לדאוג להיות מכוסים על ידי החוק.