עבודה בהוואי

עבודה בהוואי הפכה בשנים האחרונות למאוד מבוקשת במיוחד עבור צעירים שרוצים לעבוד בחו"ל. הוואי היא אי אשר שייך לארה"ב מבחינה טריטוריאלית ושלטונית. מדובר במקום מדהים ביופיו אשר משלב גם חיים תוססים בעיר וגם אפשרות לבלות ולעבוד בנופים פחות עירוניים ויותר כפריים. ככל הנראה השילוב הזה הוא שמושך ישראלים רבים.

 

עבודה בהוואי – מה עם הוויזה?

 

עבודה בהוואי מחייבת הוצאת וויזת עבודה, עבור עבודה בהוואי באופן חוקי. התהליך מתבצע מול השגרירות של ארה"ב בישראל שממוקמת בתל אביב. ישנן וויזות שונות הניתנות להוצאה טרם ההגעה להוואי, לא דווקא עבור עבודה בהוואי או עבודות בארה"ב בכלל. תיירים מתבקשים להנפיק וויזת תייר, סטודנטים הנוסעים לארה"ב בכדי ללמוד מתבקשים להוציא וויזת סטודנט בהצגת אישורים מתאימים כמו קבלה ורישום למוסד לימודים מוכר בארה"ב או ספציפית בהוואי. הכי חשוב, ישראלים המעוניינים לנסוע למטרות עבודה בהוואי, נדרשים להנפיק וויזת עבודה לארה"ב.

 

חיפוש עבודה בהוואי

 

שלטונות ההגירה של ארה"ב גם בהוואי מחמירים מאוד עם עובדים של עבודה בהוואי שאינם חוקיים. אלו עומדים בפני סכנת גירוש במקרה וייתפסו, אך חמור יותר הוא שלרוב נשללת מהם האפשרות לחזור ככל למדינה. ללא סטטוס חוקי לא ניתן להלין או לתבוע מעסיק אמריקאי אשר לא פעל כשורה ביחסיו עם העובד ולא ניתן לרכוש ביטוח רפואי שכדאי לרכוש כאשר עובדים בארה"ב. עבודה בהוואי ניתן למצוא בתחומים שונים ומגוונים. בין הבולטים שביניהם הם עבודה בהוואי במכירות, עבודות של אבטחה וביטחון, אומנות (או אופר) וגם תעסוקה בעסקים זמניים בתחום המזון והתיירות. באינטרנט ניתן למצוא אתרים שונים העוסקים בתחום של עבודות בחו"ל ובפרט בתחום של עבודות בארה"ב. לרוב פונים פורומים אלו לצעירים ישראליים המעוניינים לנסוע לארה"ב ולעבוד בה. בהתאם לכך אופי המשרות הוא בדרך כלל זמני ושאינו דורש ניסיון או הכשרה ארוכה. חלק גדול מהמשרות בהן יש עיסוק בפורומים הינו בתחום המכירות, בין אם מכירת ציורים מדלת לדלת או מכירות בעגלות בקניונים. אתרים אלו מציעים לרוב תכנים הקשורים בהיבטים שונים של עבודה בארה"ב. בין תכנים אלו ניתן למצוא גם טיפים או מדריכים בנושא של חיפוש עבודה בארה"ב ובנוסף לכך למצוא פורום עבודות בארה"ב שמפורסם באתר האינטרנט.

 

עבודה בהוואי –  לעבוד במכירות

 

עגלות זו מילה שהפכה לשכיחה ביותר בתחום התעסוקה עבור צעירים ישראלים בהוואי. צעירים אנרגטיים, המעוניינים לעבוד בסביבה דינמית וצעירה, בעלי כושר מכירה ויכולת שכנוע – יימצאו את מקומם פה.. בקניונים, במרכזי תיירות, במרכז העיר – העגלות מתוכננות למשוך אליהן את העוברים והשבים ולשכנע אותם לרכוש מהסחורה שעל מדפי העגלה: תכשיטים, צעצועים, מוצרי שיער, מוצרי ים המלח, טיפוח וקוסמטיקה. למרבה המזל אפשר למצוא עבודה בהוואי בתחומים רבים ושונים. הפרשי המטבע בין הדולר לשקל מאפשרים הכנסה מאוד גבוהה מתעסוקת עבודה בהוואי. ההכנסות בעבודות אלו משתנות בהתאם לסוג העבודה ולאופיה. אמנם לרוב מדובר בעבודות תובעניות לאורך שעות רבות מהיום, אך הריכוזיות של העבודה לאורך מספר חודשים הופכת למשתלמת. עבודה בהוואי מייצרות אפשרות לחוויה חד פעמית של מחיה במקום מדהים ביופיו ומיוחד שלא כל אחד זוכה לה. תרבות, חיי לילה ובידור ואווירה תוססת ומיוחדת, גם לעומת ישראל. בנוסף יש בהוואי שילוב בין חיים עירוניים לנופים יותר כפריים, ירוקים ופסטורליים. עבודה בהוואי משלבות את כל אלו ועוד.