עבודה בהולנד ברוטרדם

כיום ישראלים רבים עוזבים את ישראל לתקופות של מספר חודשים ונוסעים ליעדים שונים בכדי לחיות ולעבוד בהם, הולנד נמצאת בין המקומות האהובים על אותם ישראלים. בעריה השונות של הולנד ישנן עבודות מגוונות שמהוות את הפתרון המושלם לאילו המעוניינים להתגורר במדינה המלהיבה והמרתקת הזו.

אחד מתחומי העבודה השכיחים ביותר שבהם צעירים ישראלים מוצאים עבודה בהולנד הוא המכירות. וכמו במקומים אחרים רבים בעולם, התחום המרכזי במכירות הוא עגלות בקניוניום. העגלות נמצאות ברוב מרכזי הקניות והתיירות הגדולים בהולנד. חלק מהמוצרים הנמכרים בעגלות הם מוצרי טיפוח, קוסמטיקה ותכשיטים. עגלות הן פתרון אולטימטיבי עבור מי שמחפשים עבודה בהולנד. מדובר בעבודה של כחמישה ימים בשבוע במשך כמה שעות ביום. השכר מבוסס על עמלות מכירה, והיתרון הוא כי יום העבודה הוא פחות אינטנסיבי ועמוס בשעות רבות כמו שנהוג בשאר אירופה ובארצות הברית. תיירים רבים מגיעים מידי שנה לבקר בהולנד ועובדה זו מתחזקת את תעשיית התיירות המקומית שמייצרת משרות שונות. עבודה בהולנד, בעיקר בערים הגדולות כמו רוטרדם, אמסטרדם והאג היא חוויה לא שגרתית ומיוחדת. מומלץ ביותר להגיע לעבוד בערים הללו בתקופה של החגים הנוצריים שבה הרבה יותר אנשים יוצאים לערוך קניות.

 

 

חוץ ממכירות בעגלות ישנן תחומים נוספים שצעירים ישראלים יכולים למצוא בהם עבודה בהולנד. כדאי להחליט באיזה תחום מעוניינים לפני שמתחילים בחיפוש עבודה בחו"ל. אחת מהאפשרויות היא טיפול בילדים של משפחות המתגוררות בהולנד. מי שעדיין לא מצא עבודה בהולנד יכול לפנות גם לעסקי המסעדנות, המלונאות ועסקי התיירות. האחרונים מחפשים לרוב עובדים למשרות זמניות פשוטות שלא דורשות הכשרה או השקעה רבה.

על מנת לעבוד באופן חוקי בהולנד ישנה חובה להנפיק ויזת עבודה. הפנייה לקבלת הויזה נעשית מישראל טרם הנסיעה להולנד. מדובר בתהליך שעשוי להיות ארוך. בכדי להקל על התהליך מומלץ להצטייד בהצעה עבודה בהולנד. ויזת התייר הרגילה מונפקת עם ההגעה לשדה התעופה, אך אינה מספיקה עבור עבודה חוקית.

 

 

אירופה אינה יבשת שעלויות המחייה בה נמוכות, בעיקר לאחר המעבר למטבע האירו. אולם הולנד אינה נחשבת לאחת המדינות היקרות ביותר באירופה. מסיבה זו עלויות המחייה בעריה השונות של הולנד אינן גבוהות מאוד. לכן עבודה בהולנד ברוטרדם לדוגמה, מאפשרת תנאי מחייה טובים ואפילו מאפשרת לחסוך כסף. למה כדאי לבחור בעבודה בהולנד ברוטרדם? פרט ליתרונות שקשורים ישירות לאופי העבודה קיימים גם יתרונות הכרוכים במחייה ברוטרדם ותנאי החיים. מדובר בעיר שוקקת חיים המציעה מגוון של אפשרויות בילוי ולתרבות. ברוטרדם מתגוררים גם צעירים רבים ביניהם סטודנטים אשר תורמים לייחודיות של האווירה.

מי שעובד בהולנד ברוטרדם, כולל ישראלים, זוכה להתערות בתרבות עשירה וססגונית, ללמוד שפה ולבקר באתרים מרשימים. על כן מומלץ לנצל את זמן השהייה ברוטרדם בכדי לבלות ולטייל בימי החופש מהעבודה. ברוטרדם יש שילוב של נוף עירוני ותרבות אורבאנית. עבודה ברוטרדם כמו במקומות רבים בהולנד, וכמו במקומות אחרים של עבודה באירופה, אינה דורשת מהעובדים ידע קודם או ניסיון עשיר בתחום התעסוקה שבחרו. כמו כן אין צורך של ממש לדבר את השפה המקומית. כמובן שבתחום המכירות ניסיון קודם יכול להועיל, אבל המעסיקים מספקים לרוב הדרכה לעובדים החדשים לפני תחילת העבודה במקומות עבודה בהולנד.