עבודה בחו"ל במכירות

השתחררת, אין לך מקצוע וגם לא תואר. שמעת על עבודה בחו"ל? צעירים עד בני 28, רווקים, דרושים למכירות. ואם חשבת שעבודה בחו"ל במכירות איננה דורשת ממך כלום, והיא רק תחנה בדרך – טעית. עבודה בחו"ל במכירות יכולה לקדם אותך וללמדך על עבודה בצוות, על חברוּת ועל ניהול. ישנם כללים לעבודה במכירות, וכישורים טובים יוערכו במידה רבה.

עבודה בחו"ל – כללים במכירות ומקפצה לעתיד

רוצים להצליח, למכור הרבה במהלך עבודות בחו"ל? אתם עובדים עם אנשים. הקפידו על אלה:

רושם ראשוני נוצר בתוך שניות. הוא חשוב גם ליחסיכם עם שאר חברי הצוות, עם המנהל ועם הלקוחות. קוד מספר אחת בהופעתכם הוא סדר וניקיון. השיער אמור להיות מטופח. הבגדים במקום, טוסיק בתוך הבגדים, חזייה כנ"ל. צבעים: להתאים. הגרביים צריכים להיות בצבע הנעליים ובמקרה הגרוע ביותר– בצבע המכנסיים. סדר וניקיון של סביבת העבודה חשובים גם כן. סדרו ונקו ולא תצאו פראיירים!

שפת גוף: יציבה נכונה וחיוך, הבעה שלווה ואופטימית הם הנכונים. יד על הפה כשמשתעלים או מתעטשים, קינוח אף רחוק מעיני המסתכל. המרחק הפיזי המקובל בין אנשים בעת שיחה הוא 50 ס"מ. קרוב מזה – חונק.

עבודה בחו"ל (וגם בישראל) דורשת מכם טאקט: לעולם אל תזכירו ללקוח את גילו המבוגר. החמיאו ללקוחותיכם, ורק לאחר מכן המליצו על המוצרים המתאימים להם.

שירות טוב הוא הדרך הטובה ביותר להצטיין במהלך עבודה בחו"ל במכירות. היו יעילים וסבלניים כלפי הלקוח. אם אתם מעבירים לקוח לטיפולו של אדם אחר בצוות, הבטיחו שהלקוח עבר לטיפולו כיאות. תנו ללקוח חוויית קנייה נעימה.

אל תשאלו שאלות שהתשובה עליהן יכולה להיות "לא". שאלו את הלקוח מה יכול לעניין אותו ולא אם הוא מעוניין במשהו.

לחץ? אין דבר כזה בעת עבודה בחו"ל. ביקורת? כל ביקורת היא רעל. לעולם אל תרדו על איש צוות אחר בנוכחות לקוח. עדיף לא לרדת על חבר אף פעם, אבל לפני לקוח זה מביש. דברו בשקט. אנחנו הישראלים נורא קולניים.

האמינו או לפחות שחקו את המשחק: שהמוצרים שאתם מוכרים הם הדבר הכי טוב עלי אדמות. נוח לכם עם מה שאתם עושים ומייצגים. תאמינו שתמכרו הרבה. זה עובד.

הציגו את עצמכם בגאווה, אני נציג/ה של חברת… עתה דעו על המוצרים שאתם מוכרים, מה יתרונם הייחודי.

אל תקטרו בזמן העבודה. בעת פגישה עם הממונה עליכם הדגישו כמה טוב לכם לעבוד בחברה שסיפקה לכם עבודה בחו"ל, ורק אחר כך העירו את מה שעל לבכם.

עבודה בחו"ל וקידום לניהול

מנהיגים הם אלה שתמיד נכונים לעזור ומוכנים לעבודה קשה. מי שנתפסים כחתולים מפונקים, פרזיטים, מסוּגרים, לא מתאימים לניהול. אם הצטיינת בעבודה, במכירות, ביחסי אנוש, הראית יכולת אִלתור (הישראלים נחשבים למצוידים בתכונה זאת) וגמישות, מצאת פתרונות והעלית רעיונות – זה הזמן לומר למנהל/ת שלך כי ברצונך להתקדם. התקדמת? מזל טוב. אמרו תודה לממונה עליכם ואל תשכחו להודות לעובדים בסוף יום עבודה ולעודד אותם. בניהול צוות או בניהול של כמה עגלות יהיה השכר הכספי גבוה יותר. עבודה בחו"ל בניהול תירשם ברזומה שלך.

PR: wait… I: wait… L: wait… LD: wait… I: wait… wait… Rank: wait… Traffic: wait… Price: wait… C: wait…