עבודה בחול

עבודה בחו"ל מספקת למחפשי העבודה שלל משרות פוטנציאליות בהן אפשר למצוא פרנסה ובהרבה מהן גם להגיע למשכורות גבוהות. אם חיפוש העבודה מיועד לצעירים חסרי ניסיון אזי כדאי להתחיל לחפש עבודה דרך חברות הפועלות בחו"ל שמגייסות ישראלים לכמה תחומי עבודה פופולאריים:

התחום הראשון הוא עבודה בחו"ל בעגלות מכירה. למי שאוהב לעבוד עם אנשים, אינו מפחד משעות עבודה ארוכות ורוצה להרוויח משכורות גבוהות, תחום העבודה הזה הוא התשובה. העגלות פועלות במרכזי קניות מצליחים והמשרה מניבה עמלות מכירה גבוהות למוכרים.

תחום נוסף, אף הוא במכירה, הינו מכירת ציורי שמן מדלת לדלת, למבקשים לעבוד בשטח לפגוש אנשים חדשים ולהגיע לעמלות מכירה גבוהות זוהי משרה כייפית המציעה תנאי עבודה נוחים שיתאימו למחפשי עבודה בחו"ל.

 

עבודה בחו"ל דרך הסוכנות היהודית

קיימת אפשרות של עבודה בחו"ל בשילוב שליחות מתאימה לישראלים המעוניינים להגיע לחו"ל ולעבוד בקהילות היהודיות ברחבי העולם והיא פנייה אל הסוכנות היהודית המגייסת צעירים לתפקידי שליחים ומדריכים בחו"ל. אחת המשרות הפופולאריות שמציעה הסוכנות היא לתפקידי מדריכים במחנות קיץ לילדים ונוער בקהילות היהודיות ברחבי העולם. משרה נוספת היא לתפקידי שליחים לקהילות היהודיות בחו"ל. השליחים מגיעים לחו"ל לתקופה מוגדרת ופועלים בקהילה על מנת לקיים פעילויות והסברה בקהילה במסגרת עבודה בחו"ל. אחד היתרונות הגדולים בעבודה דרך מוסדות ישראלים כגון הסוכנות היהודית, הוא בכך שהמשרה מאפשרת לצעירים להתחיל לבסס לעצמם קריירה מקצועית ולצבור נסיון. כמו כן, משרות מסוג זה מאפשרות תנאי עבודה מסודרים והיא מאפשרת לצעירים להתקרב לקהילה היהודית בחו"ל ולקחת חלק בחיי ההווי שלה במהלך תקופת העבודה. בחלק מהמשרות הללו ישנן דרישות סף, וכדאי לבדוק מהן הדרישות הספציפיות לכל הצעת עבודה בחו"ל.

 

אופציות לעבודה זמנית בחו"ל

עבודה בחו"ל שלא דורשת ארגון מראש או חיפוש עבודה מישראל מתאימה לצעירים המטיילים בחו"ל או לומדים בחו"ל שבמהלך השהייה זקוקים לפתע למקור הכנסה זמין. מחפשי עבודה יכולים למצוא עבודות שונות בחו"ל שיכניסו להם מזומנים ויאפשרו להם להתקיים בחו"ל בתחומים מגוונים כגון: מלצרות, בייביסיטינג, ניקיון, דיילות וכדומה, אם דרך שיטוט אקראי במקומות בילוי, אם דרך מודעות בעיתונות או באינטרנט בנושא עבודה בחו"ל, ואם על ידי יצירת קשר עם הקהילה היהודית המתגוררת באזור. עבודה זמנית בחו"ל אינה דורשת לרוב כישורים מיוחדים והיא מתאימה כתוספת הכנסה לצעירים אולם היא לרוב אינה מלווה בתנאי עבודה מסודרים או מספקת אישורי עבודה חוקיים לישראלים ולכן כדאי לקחת זאת בחשבון. בגדול, למחפשים פרנסה רווחית ויציבה זוהי אינה האופציה הנכונה, אולם לאלו שכבר מטיילים זוהי אפשרות נוספת להשיג עבודה בחו"ל.