עבודה בלוס אנג'לס לישראלים

עבודה בלוס אנג'לס היא תופעה בעלת היסטוריה ארוכה, ולמעשה מדובר באחד היעדים הראשונים של עבודה בחו"ל לצעירים. כבר לפני שנים רבות החלה עיר המלאכים המפורסמת ועטורת השמש והתהילה להוות מוקד משיכה עבור ישראלים שרצו לנסות את מזלם ולחפש עבודה בעיר. ככל הנראה הוותק והשנים עשו רק טוב לפופולריות של העיר, וגם היום עבודה בלוס אנג'לס היא מצרך מבוקש במיוחד.

עבודה בלוס אנג'לס – הקשר הישראלי

בהרבה ערים בארצות הברית יש קהילות יהודיות גדולות, אולם קשה למצוא מתחרות ללוס אנג'לס בגודל קהילת היהודים והישראלים לשעבר (למעט ניו יורק). הפמיליאריות הרבה עשויה לסייע רבות למי שמחפש עבודה בקליפורניה בלוס אנג'לס, ולמעשה ייתכן מאוד שהיא אחד הגורמים לאהדה הגדולה של צעירים ישראלים לעיר. אם בערים אחרות מציאת עבודה מראש היא כמעט בגדר חובה, בלוס אנג'לס חיפוש עבודה בעיר עצמה אפשרי בהחלט; כל מה שצריך הוא קצת מזל, נכונות להתפשר על סוג העבודה ושהייה אינטנסיבית במקומות ההתכנסות הקבועים של חברי הקהילה. הרבה סוגי עבודה בלוס אנג'לס, כמו עבודה כאומנת צמודה לילדים או מלצרות במסעדה ישראלית או כשרה, מתאימים במיוחד לצעירים ישראלים שאינם מעוניינים להתחייב לטווח ארוך. אם אתם רוצים לטוס למסגרת עבודה בחו"ל אבל להמשיך להשתייך לקהילה, או אפילו להמשיך לשמור על כשרות ועל אורח חיים מסורתי, ייתכן מאוד כי מה שאתם צריכים הוא עבודה בלוס אנג'לס.

תחומי עבודה בלוס אנג'לס

כפי שציינו, אפשר למצוא הרבה עבודות בחו"ל בלוס אנג'לס בקלות יחסית בעת חיפושים בעיר. עם זאת, מרבית העובדים הצעירים מגיעים לעיר דווקא במסגרת עבודה בחברה ישראלית, שעמה הם חותמים חוזה עוד לפני ההגעה ללוס אנג'לס. הסיבה לכך היא שרק חברות ישראליות מעסיקות עובדים בתחום הרווחי ביותר של עבודה בלוס אנג'לס – עבודה במכירות. מבין שני התחומים שמשתייכים לתחום המכירות, עבודה בעגלות הוא הגדול והנפוץ יותר. במסגרת עגלות בלוס אנג'לס ניתן למכור טווח רחב של מוצרים, אף שהרבה מן העגלות מוקדשות למוצרי ים המלח.  כיוון שבלוס אנג'לס מגיעה תרבות הצריכה האמריקנית הידועה למלוא עוזה, ומרכזי הקניות בלוס אנג'לס הם מהמפורסמים בארה"ב, המשכורת על עבודה בעגלות בעיר עשויה להגיע לסכומים נאים ביותר. עוד תחום עבודה בלוס אנג'לס המשתייך למשפחת המכירות הוא עבודה בתמונות שמן. כידוע יש בלוס אנג'לס שכונות עשירות במיוחד, כך שגם עבודה זו, הפונה לקהל המקומי, מציעה לרוב עמלות נאות ומשכורת חודשית גבוהה.

גם מי שאינו מעוניין לעסוק במכירות יכול למצוא שפע של עבודות בלוס אנג'לס, החל ממובינג ועבודות פיזיות כגון ניקוי שטיחים, דרך עבודה באוטו גלידה וכלה באבטחה. עם זאת, יש להביא בחשבון כי עבודות אלה פחות פופולריות ומעט פחות נפוצות מעבודה בתחומי המכירות.

בעת בחירת עבודה בלוס אנג'לס כדאי לחשוב על התמונה המלאה. אם אתם מגיעים לעיר בעיקר בשם הרווחים, כדאי מאוד לבחור בתחום שנחשב מכניס במיוחד, היינו אחד מתחומי המכירות, ולסגור כבר בארץ עם חברה שנחשבת אמינה ומוצלחת. אם אתם מעדיפים לו"ז רגוע יותר ולא מתלהבים מעניין המכירות, ואף מוכנים להתפשר על ההכנסות, בחרו עבודה בלוס אנג'לס על פי העדפתכם האישית.