עבודה בלוס אנג'לס

מתוך חמישים ושתיים המדינות של ארצות הברית, אחד המקומות העשירים ביותר מבחינת היצע עבודה הוא מחוז לוס אנג'לס. 35 מליון איש מתגוררים בקליפורניה, המדינה הצפופה ביותר של ארצות הברית, ומתוכם 3.8 מליון בעיר המחוז לוס אנג'לס, שהיא השנייה בגודלה בכל ארצות הברית אחרי ניו יורק. עבודה בלוס אנג'לס, אשר בדרומה של מדינת קליפורניה, היא עסק שיכול להניב כמות לא מבוטלת של מזומנים אם יודעים איך לגשת למקום הנכון בזמן המתאים, אז מצאו טיסות לחו"ל ובואו.

בכדי למצוא עבודה בלוס אנג'לס יש להצטייד מראש באישור ויזה לארה"ב ובאשרת עבודה אמריקאית, אחרת זה ההעסקה נחשבת ל"עבודה שחורה" שמסכנת גם את המעסיק וגם את המועסק. הסכנות מתבטאות גם בקנסות, ולעתים אף בצעדים משפטיים שמחלקת ההגירה של ארצות הברית עשויה לנקוט. לגבי מחפשי עבודה ישראליים או זרים אחרים ממדינות שאינן ארה"ב, לרוב יותר קל למצוא עבודה בארה"ב בלוס אנג'לס לפני ההגעה אליה. כלומר, בחיפוש חברה מתאימה דרך האינטרנט ודרך יצירת קשרים לפני הנסיעה. מסייע לכך שגם לא מעט חברות מטעם גורמים מעסיקים אמריקאיים פוטנציאליים עושים מאמצים מן הצד שלהם לאתר עובדים פוטנציאליים. מעסיקים וחברות אלה עוזרים לסדר לפעמים את אשרת העבודה הזמנית כחלק מתנאי ההעסקה אותם הם מציעים.  אבל גם במקרה ומצאתם חברה שמבטיחה לכם טיסות לארה"ב, דירות, ומה לא במידה ותעבדו אצלן, יש להיות זהירים ולזכור כי מעשי תרמית רבים נעשו על ידי גורמים עבריינים שמצאו דריסת רגל בתחום, ומבטיחים תנאים מזהירים במיוחד תמורת מיטב כספיכם, ועלולים להשאיר אתכם ללא תמורה. הדרך המהימנה להימנע מבעיות היא לפנות לחברה בעלת שם מוכח ומוכר בתחום, לעשות מאמץ ולשוחח עם עובדים שכבר עובדים או עבדו בחברה בעבר.

עבודה בלוס אנג'לס בעגלות קניונים למשל נעשתה פופולארית ביותר בקרב אלו שרוצים לעשות הרבה כסף בזמן קצר, ועוד במקום יפה ולא רחוק מהוליווד עיר הסרטים. לוס אנג'לס מרכזת קניונים רבים ומהווה מוקד משיכה לאנשים רבים בקליפורניה ולתיירים מרחבי אמריקה ומרחבי העולם שמגיעים לבצע בה את קניותיהם. שפע של בוטיקים, חנויות מעצבים וגם רשתות קמעוניות של בגדים ומוצרי אופנה שונים מהווים חלק נכבד ממוקד המשיכה של העיר. לוס אנג'לס עצמה בורכה במזג אויר דומה מאד למזג האוויר הים תיכוני, פשוט נוח ומדהים למי שמגיעים מישראל למטרת עבודה בחו"ל, או טיול. את העיר לוס אנג'לס עצמה חוצה רכס הרי סנטה מוניקה, שמפריד בין מערב העיר למזרחה ומשווה לה נוף פראי משהו. 

עבודה בארה"ב בלוס אנג'לס תפגיש אתכם עם מגוון רחב של תרבויות מקומיות וקבוצות אתניות רבות החיות זו לצד זו בשלום למרות ההבדלים. אם תבחרו בעבודה בתחום המכירות תצטרכו, בין היתר, ללמוד כיצד לזהות איזה מין לקוח עומד מולכן ובאיזו גישה כדאי לנקוט לצורך מכירה ושירות יעילים. למעשה, אין מה לדאוג רוב החברות בתחום המכירות מעניקות הדרכה מלאה ואשרת עבודה לחצי שנה, כולל איסוף משדה התעופה וכולל שיכון במגורי פאר שבהם בריכה חדרי כושר וכל מה שצריך ואף מעבר. אגב, בלוס אנג'לס אפשר למצוא את הקהילה היהודית השנייה בגודלה בארצות הברית. היהודים של לוס אנג'לס תופסים עמדות בכירות בכל ענפי התקשורת, הקולנוע, המסחר והשירותים. כך שידיעת עברית או היותכם ישראלים יכולים לסייע במציאת ושימור עבודות בחו"ל בלוס אנג'לס.