עבודה במדריד

עבודה במדריד היא סיבה טובה להכרת העיר, התרבות והשפה. גם במהלך כל עבודה בספרד, אם כבר נמצאים שם, כדאי להגיע לבירה מדריד ולטייל בה. במאמר הבא, כל התשובות אודות עבודה במדריד. לא שצריך תירוץ כדי להתעניין במדריד, בירת ספרד ועיר מקסימה בפני עצמה, אלא שבשנים האחרונות, עבודה בחו"ל היא אפשרות לטוס, לחיות ולבלות ביעדים נחשקים, גם למי שלא יכול להרשות את זה לעצמו מבחינה כלכלית. עבודה במדריד היא אפשרות להכיר את מדריד מבפנים, גם בלי לעמוד בסטנדרטים הכלכליים הגבוהים שהיא מציבה, בתור עיר לא מאוד זולה. אמנם גובה השכר תלוי במשרה ולא בכל מקומות העבודה המשכורות הן גבוהות אבל השכר משולם ביורו, ולא חייבים לגור במקום יקר. סטטיסטיקות אחרונות מצביעות על כך שהשכר במדריד במדידה שנתית הוא הגבוה ביותר בספרד, כך שמציאת עבודה במדריד דווקא ולא בעיר אחרת בספרד מעלה סטטיסטית את הסיכוי למשכורת גבוהה. חלק מהמעסיקים מפנים את העובדים למגורים איכותיים וזולים באופן יחסי למקובל בעיר. רוב החברות שמפעילות עגלות בקניונים נוקטות בשיטה זו עם עובדיהן. בחלק מהענפים מקובל, בנוסף, שהוצאות הנסיעה או הרכב הן על העובד, ולפעמים מקום העבודה כולל גם ארוחת צהריים. במובן הזה, העבודה במדריד לא שונה בהרבה מעבודה טובה ומכובדת בישראל. לפיכך, אם אתם כבר חושבים לעבוד בספרד קפצו על הזדמנות עבודה בספרד במדריד.

 

עבודה במדריד – לפני הכל

לא כל אחד יכול למצוא בקלות עבודה במדריד. הרבה מעסיקים ומקומות עבודה דורשים ידיעת השפה הספרדית, ניסיון קודם או דרכון אירופאי בתור תנאי בסיסי לקבלת העבודה. דרכון אירופאי מהווה בעיה למי שלא מחזיק אחד כזה, אבל למידת השפה יכולה להיות עניין פשוט למדי, במיוחד אם מדובר בשינון של משפטים שחוזרים על עצמם. גם כאן, הדוגמה הטובה ביותר היא תחום המכירות. עבודה במדריד בעגלות לא תמיד מצריכה ניסיון אך כן דורשת מהעובד להכיר את משפטי הפתיחה הבסיסיים, ולדעת ספרדית ברמה של מכירות בלבד, שנוגעות למוצרים המסוימים הנמכרים בעגלה בה הוא עובד. במילים אחרות, מדובר במספר מוגבל של משפטים, שאלות ותשובות שניתן ללמוד אותם גם מבלי להכיר היטב את השפה, וניתן לנקוט בשיטת לימוד זו מבלי לפגוע בהצלחה האישית במהלך עבודה במדריד. כמובן שכל ידע קודם מזרז את הלמידה אשר נעשית בשטח ותוך כדי העבודה עצמה, כך שיש הרבה דברים חדשים ללמוד ולקלוט. עבודה בתחום זה ובתחומים אחרים אפשר למצוא בלוחות השונים בעיתונים ובאינטרנט, דוגמת לוחות דרושים של עבודה בחו"ל והצעות עבודה במדריד.

 

מקומות עבודה במדריד

יש לא מעט אפשרויות למצוא מקומות עבודה במדריד החל במכירות ועד הייטק. ישנן חברות ישראליות שמוכרות שירותים בספרד בתחום האינטרנט, אבטחת מידע, אבטחת אנשים או מבנים ועוד. כל אלה מציעות משרות לישראלים, ולעיתים מדובר על עבודות של מאחורי הקלעים, שמצריכות מגע מינימאלי בלבד עם דוברי ספרדית. אפשר גם למצוא עבודה בספרד במדריד בלימוד והדרכה, למשל לימוד אנגלית באופן פרטי, טיפול בילדים, הדרכת קבוצות ועוד. מי שמעדיף את המגע עם האוכלוסייה המקומית יכול להתעניין בתחומי המכירה, בעבודות בברים, מסעדות ובתי קפה ועבודות נוספות שדורשות אינטראקציה יומיומית עם תושבי מדריד ועם התיירים הרבים המבקרים בעיר. כך שיש הרבה מאוד אפשרויות עבודה במדריד והן יכולות להתאים לכל אחד: לבעלי וחסרי ניסיון, לדוברי ספרדית שוטפת ולכאלה שרק אוהבים את הצליל של השפה, לצעירים שרק השתחררו מהצבא, לסטודנטים ולמבוגרים יותר. כל מה שנשאר לעשות הוא להתחיל לעיין ולסמן בלוח עבודה בחו"ל או עבודה בספרד במדריד.