עבודה בניו יורק

עבודה בניו יורק, או התפוח הגדול כפי שהיא ידועה, בתחומים שונים, היא חוויה חד פעמית באחת הערים הבולטות והחשובות בעולם. בניו יורק יש מגוון של בידור, מוזיקה, תרבות וכלכלה. בהתאם לכך היא גם מהווה יעד מאוד פופלארי עבור צעירים המעוניינים להשיג עבודות בארה"ב ולכן רבים מהם מוצאים עבודה בעיר זו. אפשרויות התעסוקה בניו יורק הן מגוונות, ובמקביל לעבודה אפשר גם ליהנות מכל האטרקציות שיש לעיר הזו להציע.

 

עבודה בניו יורק מסוגים שונים

 

כאמור, ישנם סוגים שונים של עבודה בניו יורק שאפשר למצוא. אולם מרבית הצעירים הישראלים שיוצאים לחיות ולעבוד בניו יורק מתרכזים במספר תחומים בולטים של תעסוקה. אחד מתחומים אלו הוא עבודות באבטחה. בניו יורק ממוקמים מוסדות ציבוריים רבים, חלקם יהודים וחלקם לא, אשר מעסיקים אבטחים במסגרת חברות שמירה ואבטחה. חלק מחברות אלו מעוניינות לשכור דווקא ישראלים שהשתחררו מהצבא והם בעלי רקע קרבי ופיקודי. תחום נוסף של עבודה בניו יורק  הוא שמרטפות. התפקיד של שמרטפית צמודה לילדים,  או אופר כפי שהיא מכונה בארה"ב, הוא מאוד נפוץ בקרב משפחות אמידות לא מעטות. צעירות אשר יש להן ניסיון בטיפול בילדים או בתחום החינוך יוכלו למוא עבודה כאופר. אחד היתרונות הבולטים של עבודה מסוג זה הוא תנאי הלינה. לרוב הנשים המועסקות כאופר ניתנת האפשרות להתגורר בבית המשפחה. אפשרות זו עשויה בהחלט לחסוף כסף רב שאמור היה להיות מיועד לשכר דירה. שכר הדירה בניו יורק, כידוע, עשוי להגיע לסכומים גבוהים ולכן מגורים בבית המשפחה הוא יתרון משמעותי.

 

התחום של מכירות כעבודה בניו יורק

 

מי לא שמע על העגלות המפורסמות שפזורות ברחבי מרכזי הקניות בניו יורק? עבודה בניו יורק בעגלות הפכה כבר לשם דבר ברחבי ארה"ב ובמיוחד בקרב צעירים. הן ממוקמות במרכזי תיירות או מרכזי קניות מרכזיים המתאפיינים בתנועה גדולה של לקוחות מידי יום. צעירים וצעירות ישראלים רבים עובדים בעגלות במסגרת עבודה בניו יורק. מדובר אמנם בעבודה יחסית קשה הדורשת 5 וחצי משמרות בשבוע של כ-10 שעות, אך אין ספק כי השכר בעבודה זו משתלם ומפצה על כך. השכר במכירות מבוסס על סך העמלות היומיות המצטברות לאורך כל שבוע. הדבר מהווה מוטיבציה גדולה עבוד העובדים למכור כמה שיותר על מנת להרוויח משכורות גבוהות. רוב הצעירים שיצואים בכדי לעבוד בניו יורק עושים זאת על מנת לחסוף סכומי כסף שישמשו אותם בעתיד. לכן תחום המכירות הוא אחד המועדפים עליהם בזמן השהות בעיר. אפשר לעבוד תקופה קצרה של מספר חודשים ולהרוויח סכומים נאים מאוד.

 

עבודה בניו יורק באופן חוקי

 

ארה"ב נחשבת לאחת המדינות עם מדיניות ההגירה והעבודה הזרה המחמירות ביותר. שלטונות ההגירה האמריקאיים מעמידים את מי שנתפסו כעובדים זרים לא חוקיים בפני סכנת גירוש לכל החיים ואף מעצר. במקרים אחדים נדרשים העובדים הלא חוקיים לשלם קנסות גבוהים. מסיבות אלו יש לדאוג לעבודה בניו יורק רק באופן חוקי. אשרת עבודה לארה"ב עבור עבודה בניו יורק או עבודות בארה"ב בכלל ניתן להנפיק דרך הקונסוליה הממוקמת בשגרירות ארה"ב בתל אביב. יש לבצע את התהליך טרם הנסיעה לארה"ב. אישור עבודה ניתן במסגרת הנפקת ויזה לארה"ב לצרכי עבודה בניו יורק והוא מקנה את הזכות להתלונן ולתבוע את המעסיק במקרה צורך, לרכוש ביטוח רפואי ולהימנע מתקריות לא נעימות עם רשויות ההגירה.