עבודה בספרד – כדאי?

עבודה בספרד יכולה להיות הזדמנות טובה לצעירים לעבור ולהתגורר לתקופה באחת המדינות הצבעוניות והנוחות בעולם. בספרד נהנים מכמה יתרונות שקשורים לנינוחות ולרוגע של החיים במדינה, כמו הסיאסטה הבלתי מעורערת המוקפדת בקנאות בשעות הצהריים, החגים והפסטיבלים הרבים שמספקים ימי חופש ומנוחה, חיי לילה, מזג אוויר ים תיכוני והמון כדורגל. עוד הטבות של  עבודה בספרד קשורות לכלכלת המדינה. המטבע בספרד הוא היורו, והמדינה שומרת על יציבות כלכלית. מה שיפה במדינה היא העובדה שלמרות היורו, יוקר המחיה בספרד הוא לא מהגבוהים באירופה ותנאי המחייה הוגנים למדיי. איכות החיים גבוהה והאווירה מחשמלת, אחת הדרכים הכי הגיוניות לקחת חלק מהחוויה היא עבודה בספרד.

עבודה בספרד –  עבודת מכירות

עבודה בחו"ל בספרד מתמקדת בערים הגדולות ובאזורים החביבים על תיירים ונופשים ספרדים כאחד: מדריד וברצלונה, מלגה, ולנסיה, האיים הקנריים, טנריף ועוד. רובן נוגעות לתחום המכירות, אם כאנשי שיווק ואם במכירה פרונטלית של מוצרי צריכה תיירותיים נחשקים. שיטת המכירה הנפוצה ביותר באזורים השונים היא הצבת דוכני מכירה מעוצבים ונוצצים הנקראים עגלות, בנקודות מפתח הומות כמו קניונים ואתרי נופש. עבודה בספרד בעגלות כוללת מוצרי קוסמטיקה, צעצועים, תכשירי איפור וטיפוח ועוד פריטים שנמכרים היטב. על פי הצלחות המוכרים ועל פי העדפות החברה המעסיקה, העובד יוצב בעגלה לבדו או עם עוד מוכר או שניים. המשכורת ניתנת במזומן, על פי רוב אחת לשבועיים, והתשלום נעשה על פי אחוזים מסך המכירות הכללי שהצליח להשיג העובד. לעתים מנכים מהשכר מגורים והוצאות דלק, אבל עדיין מדובר בהמון כסף. מי שמגיע עם דרכון אירופאי, ויזת עבודה או כסטודנט הלומד בספרד, יוכל למצוא עבודה בספרד בכל תחום, החל בהדרכה במוזיאון השוקולד בברצלונה ועד עבודה על מערכות מידע או בתחום המזכירות במדריד.

אילו הטבות עבודה בספרד ניתנות לבעלי דרכון אירופאי ?

עבודה בספרד לבעלי דרכון אירופאי או אזרחות ספרדית יכולה לאפשר תנאי עבודה חוקיים, כולל הפרשת ביטוח בריאות, פנסיה ותלוש משכורת חוקי. אחרים יצטרכו לדאוג לאישורים מתאימים, או שהחברה המעסיקה תדאג עבורם לקבלת אישורים אלה. יש צעירים שמעדיפים למצוא עבודה באירופה בספרד המתבססת על שכר יומי ובמזומן, ומוכנים לוותר על כל הבירוקרטיה החוקית והמסמכים הדרושים הנלווים. כאשר מגיעים לחברה המוכנה להעסיק בדרך זו, ניתן למצוא סידור שמקובל על שני הצדדים. חשוב לציין שמי שמחפש עבודה בספרד, ייתכן שיתקל בדרישה לדעת ספרדית ברמת שיחה בסיסית, או אפילו מעבר לכך, נא לקחת בחשבון.

עבודות בחו"ל בספרד אפשר למצוא כל השנה. כל העת נעשים ניסיונות מצד החברות המובילות בתחום להרחיב את מוצריהן ואת נקודות המכירה, ולשתף פעולה עם חברות בעלות השפעה ועם מוצרים ישראליים מצליחים כך שקיים סיכוי גבוה שייכנסו מוצרים נוספים לתחום, ושהעגלות הקיימות כיום ישנו צורה ויהפכו לחנויות של ממש. עבודה בתחומים אחרים לא מתפרסמת בארץ בתדירות גבוהה. מי שמוכן להמר ולהגיע לספרד ללא ידיעה מראש היכן יעבוד, יוכל למצוא הצעות עבודה בעיתונות המקומית בספרד או מפי חברים וקרובים. בדרך כלל הצעות עבודה כאלה מתרכזות סביב ענף המסעדנות: מלצרות, עבודה על הבר וכן הלאה. ניתן למצוא גם עבודה כמורים לאנגלית, מכיוון שהספרדים לא דוברים אנגלית, וגם אם כן, אנגלית עילגת שלא שווה הרבה. יחד עם זאת, התנאים מצוינים, ספרד מדהימה ונעימה, שווה להתנסות ולחוות עבודה בספרד.