עבודה בספרד לישראלים

רוב הישראלים שביקרו כבר בספרד מדברים על הדמיון בטמפרמנט וזוכרים את המדינה לטובה: הספרדים הם נעימי מזג, האוכל טעים, האווירה רגועה והתחביבים והמנטליות דומים במשהו לאלה שיש לישראלים. אולי מהסיבה הזו, עבודה בספרד הפכה פופולרית מאוד בקרב ישראלים.

 רוב מודעות הדרושים של לוח עבודות בחו"ל שמציעות עבודה בספרד לישראלים מתמקדות בתחום המכירות. כיוון שהתחום פופולארי מאוד, חשוב לדעת איך מתנהלים עסקים אלה, ומה כוללת העבודה.

חברות ישראליות שונות מקבלות זכיון על מוצרים מסויימים, שנמצאו רווחיים ובעלי יכולת מכירה גבוהה בספרד. רוב המוצרים הם תכשירים קוסמטיים המופקים ממינרלים של ים המלח, תמונות שמן, מוצרי טיפוח לשיער, מוצרי איפור, וצעצועים. התחום מתפתח תדיר, ויכול לכלול בעוד חודש או שנה גם תכשיטים, ביגוד וכל מה שימצאו החברות לנכון לשווק ולמכור לתושבים ולתיירים בספרד. עבודה בתחום המכירות מתחלקת לשתי שיטות עיקריות – הראשונה היא מכירה בדוכנים הנקראים עגלות או אפילו חנויות, שמקומן בקניונים, ברחובות מתויירים ובכל מקום שעוברים בו בכל יום הרבה אנשים במטרה לבלות, ליהנות ולקנות. השיטה השניה היא מכירה מדלת לדלת. שיטה זו מתמקדת בעיקר במכירה של ציורי שמן, מראות ומסגרות.

 בשתי השיטות, מוצעת עבודה בספרד לישראלים שיודעים למכור או חושבים שתחום המכירות מתאים להם. הרווחים הם על בסיס אחוזים – בדרך כלל בין 18 ל-30 אחוז מכל מכירה. אם מכרתם מוצר ב-40 יורו, תקבלו מתוכם 18 עד 30 אחוז. האחוזים עולים עם הזמן בדרך כלל, ועם ההצלחה האישית של כל אחד. רוב החברות יציעו לכם מגורים מוזלים בסמוך למקום העבודה, או יעמידו לרשותכם רכב על מנת שתוכלו להגיע למקום העבודה. הוצאות הדלק והתשלום על שכר הדירה והחשבונות ינוכו מהשכר שלכם, אותו תקבלו בדרך כלל אחת לשבוע או שבועיים. מי שיגיע לעבודה בספרד מהסוג הזה ויש ברשותו דרכון אירופאי, יהנה מהטבות: יותר מקומות עבודה יהיו מעוניינים להעסיק אותו, ובתנאים יותר טובים, שחלק מהם יהיה: החזר מזורז על כרטיס הטיסה, תנאים סוציאליים מלאים כגון ביטוח בריאות, פנסיה ותלוש משכורת, ותנאים נוספים. חלק מהמקומות ידרשו מכם לחתום על חוזה העסקה למספר חודשים עד שנה. בדרך כלל, הצעות עבודה בספרד בתחום זה יכולות להתאים גם לישראלים שנמצאים במהלך לימודים כיוון שיש אפשרות לעבוד לתקופה קצרה של מספר חודשים בלבד. , זהו אחד התחומים היחידים בהם ניתן להשיג עבודה בספרד שמתאימה לישראלים במשך כל השנה.

 לישראלים שדוברים ספרדית בסיסית יהיה קל יותר למצוא עבודה בספרד, אבל גם ישראלים שאינם מכירים עדיין את השפה אבל מעוניינים ללמוד יוכלו למצוא הזדמנויות. חלק מחברות המספקות עבודה בחו"ל, הנ"ל, מציעות גם עזרה בלימודי השפה, לישראלים שמעוניינים לעבוד עבורן. הספרדית איננה שפה קשה כי חלק מהמילים דומות לאנגלית וגם בגלל שהרבה ישראלים שמעו אותה כבר, בטלנובלות. 

 עבודה בספרד לישראלים דוברי אנגלית יכולה להיות הוראת שפה זו לתושבים ספרדים – החל במבוגרים שרוצים ללמוד אותה לצורך עסקים ועד ילדים שהוריהם רוצים להנחיל להם שפה מבוקשת זו. ניתן לעבוד בהוראת אנגלית הן בבתי ספר לשפות והן באופן פרטי. עבודה במוסד מוכר ומסודר בספרד מצריכה אישורי עבודה בעוד עבודה באופן פרטי, לתקופה קצרה, יכולה להיעשות גם בלעדיהם, אך במקרה כזה חשוב להבהיר מראש את התנאים ולדאוג לקבל את השכר במזומן, בסוף כל שיעור או פעם בשבוע. לעתים ניתן למצוא בספרד סידור לישראלים ולזרים, שכולל גם מגורים בתמורה להוראה.