עבודה בספרד לישראלי הצעיר

צעירים ישראלים רבים אחרי הצבא מעוניינים לעבוד בחו"ל ורבים מהם לא יודעים באיזו מדינה כדאי להם לעבוד. ספרד היא בחירה מתבקשת הרבה פעמים בעיקר בגלל התושבים הידידותיים שלה, הקרבה שלה לישראל (יחסית למדינות כמו ארה"ב ואסטליה) והשפה היפה והפשוטה שלה שתוך כמה שבועות של עבודה כבר מתגלגלת על הלשון. בנוסף לכך, הרבה מהחברות הישראליות בספרד מעבירות לעובדים שלהן קורס מזורז ובסיסי בספרדית ברמה כזו שהעובד יוכל לשוחח עם הלקוחות, לכן בשביל למצוא עבודה בספרד אין צורך אפילו להגיע עם שום ידע בשפה הספרדית, אבל כמובן שידע מקדים אף פעם לא מזיק. מי שיש לו קליטה מהירה לשפות יוכל לדבר די מהיר ספרדית שוטפת.

ישנן חברות ישראליות רבות בספרד אשר מציעות לישראלי הצעיר עבודה בספרד בסוגים שונים ובמקומות עבודה שונים. סוג העבודה העיקרי המוצע הוא עבודה בתחום המכירות, עבודה במכירות נחשבת לפופולארית מאוד בקרב הישראלים בעיקר בגלל הרווח המהיר ושהיא מאפשרת, ובגלל שמשום מה זה סוג עבודה שהצעירים הישראלים ממש טובים בו. בענף המכירות ישנם שני תחומים עיקריים, עבודה בחו"ל בעגלות בקניונים ומכירת ציורי שמן מדלת לדלת. בעגלות מוכרים מוצרים שונים, ממוצרי טיפוח לשיער ולציפורניים דרך מוצרים של ים המלח, עד למכירה של צעצועים שונים. עבודה בספרד בעגלות מתבצעת בקניונים בערים השונות, יש אפשרות לעבוד גם בערים הגדולות כמו ברצלונה ומדריד וגם בערים הקטנות יותר, החברות הישראליות בוחרות את הערים שיש להם פוטנציאל מכירה טוב, כמו עיירות קייט ונופש, וערים עמידות עם תיירות במשך כל השנה. על העגלות מסודרים המוצרים השונים, העגלות זה שם כינוי לאותם דוכנים נייחים שנמצאים במרכז הקניונים. מעבר ללימודי השפה הספרדית החברה גם מכשירה את העובדים ומלמדת אותם דרכים שונות של מכירה בשביל להגדיל את הרווחים. כפי שצויין מכירת ציורי השמן נעשת מדלת לדלת, זה אומר שלעומת עבודה בקניונים את מכירת ציורי השמן מבצעים בחוץ, לכן מבחינה פיזית העבודה קצת יותר קשה אבל לרוב שעות העבודה בה הן קצרות הרבה יותר מאשר מכירה בעגלות.

לרוב מי שבוחר למצוא עבודה בספרד יעבוד שישה ימים בשבוע, כאשר שעות העבודה בעגלות הן בין שמונה לשתיים עשרה שעות ביום. מבחינת שכר, רוב המשכורת בענף המכירות מבוססת על עמלות, אבל לרוב מדובר על סכומים נאים מאוד, לכן אין מה לדאוג. בנוסף על כך כשמוצאים עבודה בספרד דרך חברות ישראליות לרוב החברה גם תדאג למגורים מסודרים לעובדים, בדרך כלל הדירות קרובות למקום העבודה, נוחות ומאובזרות ולעיתים אפילו מאוד מפנקות. 

עבודה בספרד נגישה מאוד לישראלי הצעיר מכיוון שלא נידרש מהאנשים הניכנסים למדינה ויזת שהייה כמו שנדרש בארה"ב לדוגמה. חווית המגורים והעבודה בספרד משתנה בהתאם למקום העבודה, לכן ממולץ לגוון קצת את העבודה ולעבוד בכמה ערים שונות במהלך התקופה. אז קדימה, אחרי ראיון קצר והכשרה קלילה אתם יכולים למצוא עבודה בספרד, לגור במדינה יפיפייה, בדירות מפנקות להרוויח הרבה מאוד כסף, להכיר אנשים חדשים ולאסוף חוויה נפלאה לחיים.