עבודה בספרד

עבודה בספרד נחשבת אידיאלית – בעוד שהמנטליות הספרדית ומזג האוויר קרובים מאוד לאלו הישראליים, השכר והאווירה הכללית הם בדיוק מה שחסר לעובד ולמחפש העבודה הישראלי הממוצע. ההבדל היחידי שלא מתיישב כמו כפפה ליד הוא ההבדל הלשוני, כלומר השפה, אלא שגם כאן בדרך מפתיעה לא מדובר על פער שלא ניתן לגישור. ראשית, ישנן לא מעט הצעות עבודה בספרד שמיועדות לעבודה מול תיירים, כך שאנגלית סבירה מספיקה בהחלט. ושנית, משום מה הרבה ישראלים נוטים לחבב את השפה הספרדית וללמוד אותה בקלות, ברמה הנדרשת לעבודה. השילוב הייחודי של כל המרכיבים שתוארו כאן, הופך את השוק של עבודה בספרד לאטרקטיבי ואפשרי כאחד. מי ששוקל לעבוד בחו"ל, מחפש לשלב כסף עם כיף ורווחים עם חוויות, יכול לשים בראש הרשימה את האופציה של עבודה בספרד.

 

עבודה בספרד – איפה עובדים

לא חסר מקומות לעבוד בהם בספרד, וגם כשמדורי הכלכלה מבשרים על משבר כלכלי בספרד ועלייה באבטלה, יש מי שעדיין יודע איך מרוויחים כסף. ספרד נחשבת לאחת המדינות המתויירות בעולם, וגם התנודות הכלכליות לא גורמות לפיחות בתיירות – אלא להיפך: עבודה בספרד שקשורה בתיירות רק הופכת משתלמת כאשר המחירים בספרד יורדים והמשק הספרדי נתון במשברים. התיירות מתגברת הודות למחירים הזולים, ועדיין לא חסרים תושבים ספרדים אמידים שמחפשים היכן להשקיע ולקנות. כך יוצא שכל התחומים של עבודה בספרד שחביבים על ישראלים: אבטחה, מכירות וכן הלאה, למעשה לא מושפעים לרעה מהמצב הכלכלי אלא רק מרוויחים ממנו. בעוד הרווחים וההכנסות לא נפגעים, הוצאות המחיה הופכות זולות יותר, כך שבסופו של דבר ניתן לחסוך בצורה משמעותית ולהרוויח יפה מאוד תוך כדי עבודה בספרד כמוכרים, מאבטחים ובתחומים האחרים.

 

יעדי עבודה בספרד

את יעד העבודה ניתן לבחור בהתאם לכמה שיקולים. ראשית, החברה בה עובדים: חברות שונות שמציעות עבודה בספרד עובדות במקומות שונים, ומי שמוצא חברה שמוכנה להעסיק אותו ונראית לו אמינה וכזו שמציעה תנאים טובים, במקרה כזה רצוי לשים את השיקול של המיקום בעדיפות נמוכה ולתת חשיבות גבוהה יותר לחברה עצמה. במידה והחברה מאפשרת מספר מיקומים או יעדים, או שישנן מספר אפשרויות עבודה בספרד שכל אחת מהן ביעד אחר, אפשר להכניס שיקולים אישיים, למשל: מי שמעדיף לעבוד באנגלית יכול לבחור יעדי נופש שבהם עיקר העבודה קשורה בתיירים ופחות בספרדים, לעומת מי שמעוניין דווקא ללמוד את השפה הספרדית או דובר אותה, ויכול לבחור עבודה בספרד שממוקמת בערים הגדולות כגון מדריד או ברצלונה, בהן העבודה מבוססת יותר על תקשורת עם תושבים מקומיים שאינם דוברים אנגלית.

 

עבודה בספרד – יתרונות

עבודה בספרד מספקת הפוגה מסיר הלחץ הישראלי מבלי להיות מאיימת יתר על המידה: מדובר במדינה שבה האקלים הים תיכוני, המנטליות הפתוחה והלבבית ומאפיינים נוספים אינם זרים לישראלים. במקביל, התרבות העשירה, המגוון הגדול של מוזיאונים, פארקים, אדריכלות ייחודית, מסעדות, ברים וחיי לילה, וכמובן האהבה הידועה של הספרדים לחיים הטובים – כל אלה מעשירים את חווית העבודה ומשדרגים כל הליכה, טיול, ערב פנוי ויום חופשי לבילוי של ממש. מבחינה כלכלית, ספרד טומנת פוטנציאל רווחי בעבודות שמבוססות על אחוזים או על משכורת כמו כל יעד אחר, והשאלה הנצחית, כמה מרוויחים במהלך עבודה בספרד, קשורה בעיקר ליכולת ללמוד את העבודה ולהתמיד. אין צורך לבזבז זמן בחיפוש רק כדי לגלות שמישהו כבר אייש את המשרה שרציתם –  הזדמנויות לא חסרות, ומי שבאמת מעוניין למצוא עבודה בספרד יגלה שזה לא קשה בכלל.