עבודה בפלורידה ואוכל מקומי

עבודה בפלורידה היא מפגש קולינרי מרתק עם מטבחים מכל העולם – או לפחות יכולה להיות כזו, עם הגישה המתאימה וההמלצות הנכונות. אנשים עסוקים באוכל חלק גדול מהיום, בין אם הם עובדים, לומדים או מבלים, ולא משנה באיזו נקודה על הגלובוס הם נמצאים. בפלורידה, שמרכזת מהגרים מדור ראשון, שני ושלישי מכל מקום בעולם כמעט, אפשר למצוא כל סוג של אוכל. למטבח הישראלי והיהודי יש נציגות בולטת, בעיקר במיאמי, שם גם קיים ריכוז גדול של מסעדות ומכולות שמוכרות אוכל קובני, מקסיקני, וכזה שמגיע מדרום אמריקה. תוך כדי עבודה בפלורידה אפשר לגוון וממש לא חייבים להיות ניזונים כל הזמן מאותם מרכיבים, או לאכול רק בבית או רק במסעדה שהכי קרובה לבית – למרות שהרבה פעמים זה הכי נוח, לאור שעות העבודה שמכתיבה עבודה בפלורידה.

 

מסעדות מומלצות למי שמעביר עבודה בפלורידה

עבור כל אלו ששונאים לבשל, שלא יודעים לבשל, שאין להם זמן או שפשוט רגילים לחיות כמו רווקים ולאכול בחוץ, הנה כמה מסעדות שכדאי לבדוק בזמן שמעבירים תקופת עבודה בפלורידה – מן הסתם במיאמי, קיי וסט או אורלנדו. שתי מסעדות טובות באזור טמפה הן האיטלקית zerillo’s שמגישה מאכלי גריל ומנות איטלקיות, והחתול הצוחק (the laughing cat) שמתמחה גם היא במטבח איטלקי ופירות ים. מי שמחזיק עבודה בפלורידה באזור מיאמי יוכל ליהנות ממטעמי ola – שמקורם במטבח הלטינו-אמריקאי או לנסות את azul, עם אוכל ים תיכוני בנגיעות אסיאתיות. גם באזור אורלנדו יש לא מעט מסעדות שמתאימות ללאנצ', בראנצ' או ארוחת ערב אחרי יום עבודה בפלורידה –ביניהן Victoria&Albert’s עם אוכל אמריקאי-אירי-בריטי-צרפתי (משהו מעורבב אבל טעים) וגם ה-yellow dog הענקית שמגישה סנדביצ'ים, סלטים, בשרים ויינות משובחים.

 

עבודה בפלורידה – לאכול טוב

כמיטב המסורת האמריקאית, המנות שמוגשות במסעדות בפלורידה הן ענקיות ולארג'יות. זאת דרך אחת לאכול טוב. דרך אחרת היא לעשות קניות הביתה – בדרך כלל, עבודה בפלורידה כוללת מגורים נוחים בדירה עם מטבח מצוייד שאפשר לבשל בו לבד. המרכולים בפלורידה, כמו ביתר ארצות הברית, עמוסים בכל טוב ובשילוב סיור פעם בשבוע בשווקים המקומיים אפשר לארגן רשימת מצרכים יותר מבסיסית ולבשל בבית. רשתות מזון גדולות שתכירו במהלך עבודה בפלורידה הן הוול-מארט, וולגרינס, סאמ'ס קלאב, אלברטסונס, קרוגר, סייפווי ואחרות, שבהן תוכלו למצוא כל דבר – החל מירקות ופירות, מצרכים לאפיה ועד אוכל משומר וקפוא.  בכל עיר ואזור עבודה בפלורידה אפשר למצוא שווקים מקומיים גדולים וקטנים שבהם מוכרים הכל טרי – דגים, בשרים, פירות וירקות ועוד. כיוון שהכבישים נוחים והתחבורה הציבורית זמינה ומגיעה לכל מקום, אפשר להגיע לכל מקום בנוחות.

 

עבודה בפלורידה – לאכול כשר

עבודה בפלורידה לא מחייבת לעבור על המצוות ולהתחיל לאכול טרף. מי ששומר על כשרות – בין אם הוא מהמחמירים או מהמקלים – ימצא לא מעט פתרונות קולינריים משביעי רצון. אזור מיאמי עמוס כאמור במסעדות יהודיות כשרות, במרכולים שמוכרים תוצרת שנבדקה על ידי המשגיחים המחמירים ביותר, וגם מאכלים ישראליים כמו פלאפל, שווארמה ומאכלי עדות, שמופיעות עליהם חותמות כשרות שונות. מסעדות נחשבות ומומלצות על ידי ישראלים שנמצאים לצרכי עבודה בפלורידה ועל ידי תיירים יהודים וישראלים הן הביסל'ה קפה, הפיתה לוקה, המאפיה של אברם (שזכתה בצל"ש ממגזין מקומי על עוגת השוקולד שלה), הפריים סושי – כולן כשרות וכולן במיאמי ביץ'. גם באזורים אחרים אפשר למצוא מקומות בבעלות יהודים או ישראלים – לרוב קשה לפספס את ההמלצות, שעוברות מפה לאוזן על ידי כל מי שנמצא במסגרת עבודה בפלורידה.