עבודה בקולומביה

עבודה בקולומביה מצטרפת להיצע ששל עבודות באמריקה הדרומית, שהיו קיימות מזה זמן רב. בחצי השנה האחרונה ניתן לראות פריחה משמעותית של תחומים מסויימים בדרום אמריקה, ביניהם תחומים פופולאריים ורווחים שמיועדים לצעירים ישראלים, והצעות עבודה שמוצעות על ידי מעסיקים ישראלים. כל הנתונים האלה מרכיבים מציאות מוצלחת וטובה למי שמחפש עבודה בחו"ל, למי שרוצה לעבוד בדרום אמריקה או ספציפית בקולומביה ולמי שמתכנן לערוך טיול לאזור. עבודה בקולומביה מאפשרת לטיול קצר יחסית להפוך לטיול ארוך, ועבודה רוטינית נראית מאתגרת ומספקת וגם מרגישה ככה ביום-יום. מי שלא בטוח שיש לו זמן וכסף לבזבז אבל חולם כבר לצאת קצת מהארץ, יכול להשלים את החסר ואפילו לחסוך תוך כדי עבודה בקולומביה.

 

עבודה בקולומביה – מחלומות למציאות

יש משהו בקולומביה שמושך אליו כבר שלושים שנה לפחות אנשים – צעירים ומבוגרים – עם חלומות, פנטזיות ושאיפות. עבודה בקולומביה היא סוג של פנטזיה כזאת, שפעם נראתה כמו חלום רחוק ולא אפשרי והיום היא מציאות יומיומית של צעירים ישראלים שמצליחים לשלב באלגנטיות, בפריקיות, ברצינות – ובכל דרך שמתאימה להם – את העבודה עם החלום שהביא אותם לקולומביה מלכתחילה. בעבר, ההיצע היחידי של עבודה בקולומביה התמקד בתחום החקלאות, אבל היום עם העליה בכלכלה המקומית והתיירות, נפתחו מקומות עבודה רבים נוספים, שמתאימים מאוד לישראלים שאינם תושבי המקום. ההיצע רק הולך וגדל, המעסיקים מחפשים בנרות עובדים רציניים ושאפתניים, עובדים זמניים, עובדים בעלי נסיון וחסרי נסיון ולכן כל מי שהמילים עבודה בקולומביה נשמעות לו טוב, מומלץ לו לנסות את מזלו כי הסיכויים גבוהים.

 

איזו שפה צריך כדי להתחיל עבודה בקולומביה

בקולומביה מדברים ספרדית באופן רשמי, אך ישנן שפות נוספות באופן בלתי רשמי. זוהי המדינה ה-26 בגודלה בעולם, עם שטחים עצומים של יערות ונהרות, אך עיקר העבודה מתמקדת בערים הגדולות ופחות באזורי הטבע, שבהם ניתן למצוא בעיקר עבודות התנדבות בתחומי אקולוגיה ושימור הטבע. עבודה בקולומביה בעיר גדולה מצריכה ידיעת שפה נוספת – לעתים יש צורך בספרדית בסיסית, לעתים – ספרדית טובה ולעתים מספיקה אנגלית, וראש פתוח כדי ללמוד ספרדית תוך כדי העבודה. הכל תלוי במשרה. עבודה בקולומביה שנעשית מול זרים יכולה להיעשות באנגלית, ולכן מי שעובד בתחומי התיירות בעיקר, יכול להגיע עם ידע באנגלית בלבד. כיוון שישראלים נוטים לקלוט ספרדית בקלות, גם כשהעבודה מצריכה לדעת כמה משפטים בשפה זו או אפילו לנהל שיחה בסיסית, לרוב אין בעיה ללמוד תוך כדי עבודה בקולומביה.

 

עבודה בקולומביה – תנאים

התנאים שמציעות משרות ומקומות עבודה בקולומביה משתנים כמובן לפי מקום העבודה, התפקיד, היקף השעות וכן הלאה – אך באופן כללי אפשר להגיד שמדובר בעבודה משתלמת ובאפשרות להגדיל רווחים ככל שהעובדים מתמקצעים. במקביל ישנן עבודות יציבות שמציעות מלכתחילה תנאים יציבים וטובים שלא פתוחים למשא ומתן ושינויים אך באופן כללי הם גבוהים וטובים יותר מהמקובל בארץ. יתר התנאים מאפשרים בהחלט התאקלמות חלקה – העובדים מקבלים דירה מאובזרת, הוצאות מחיה בחלק מהמשרות או ארוחות על חשבון מקום העבודה. עבודה בקולומביה מצריכה טיסה לקולומביה וישנם לא מעט מעסיקים שמשתתפים בכרטיס הטיסה, מחזירים את ערכו בתום תקופה שהוגדרה מראש או אף מממנים אותו במלואו מלכתחילה. מקומות העבודה מאפשרים תנאי מחיה טובים, שכר גבוה ויתרונות אחרים – ואלו מתווספים לשאר היתרונות שמציעה עבודה בקולומביה.