עבודה בקליפורניה – במה?

עבודה בקליפורניה עונה על כל הציפיות ומעבר לכך, בין אם המטרה היא להרוויח הרבה כסף, להתנסות בעבודה במקום חדש, לספוג קצת תרבות אמריקאית או אפילו לשלב עבודה עם טיול. כיוון שמדובר על מדינה ענקית, אמידה מאוד וכזו שהתברכה בלפחות שלושה מוקדים כלכליים חשובים, אין כמעט גבול לאפשרויות עבודה בקליפורניה ולהזדמנויות שמציעה המדינה הזו שבארה"ב, לישראלים. מאחר וקליפורניה היא אחד היעדים האטרקטיביים בארה"ב, ולא זולה במיוחד למטייל הממוצע, שילוב של עבודה במהלך טיול לקליפורניה יכול להיות פיתרון אידיאלי למי שלא יכול לממן את הטיול ולאלו שמעוניינים לחסוך או להרוויח סכומים גדולים, עבודה בקליפורניה מספקת הזדמנות כלכלית שאין לה הרבה מתחרות – בחו"ל ובטח שלא בארץ. באילו אזורים כדאי לעבוד? איך לבחור את תחום העבודה? ואיפה למצוא הצעות? הכל על עבודה בקליפורניה.

 

אזורי עבודה בקליפורניה

קליפורניה בורכה בריכוז נדיר של אזורי שפע, ולמי שלא מצוי בגיאוגרפיה נזכיר לפחות שלושה מקומות מוכרים בקליפורניה: עמק הסיליקון, לוס אנג'לס וסן פרנסיסקו. שלושתם נחשבים, כל אחד בתחומו, לטופ של הטופ. איך זה מתקשר לאפשרויות עבודה בקליפורניה? כמובן – בכל מקום שיש בו כסף, ויש בו תיירות, ויש בו תושבים אמידים – יש הזדמנויות עבודה. אלו הן דרכי העולם. שלושת האזורים הללו מרכזים את מרבית מקומות העבודה שפתוחים בפני ישראלים ושהכי כדאי לעבוד בהם מבחינת שכר ותנאים. אך מלבדם, עבודה בקליפורניה ניתן למצוא גם באזור היינות של קליפורניה, בסקרמנטו, ובערים אחרות שלמרות שלא זכו לפרסום והכרה בכל העולם, יש בהן את כל התנאים שהופכים את העבודה למשתלמת. כיוון שעיקר ההצעות מתרכזות באזורי השפע, הנה מידע על כל אחד מהם:

 

עבודה בקליפורניה בעמק הסיליקון משתלמת בזכות היותו של האזור אחד המוקדים הטכנולוגיים והמחקריים המתקדמים בעולם. חברות הייטק, אוניברסיטאות ומכוני מחקר מאכלסים את האזור הזה, ומספקים לא רק הזדמנויות עבודה בתחומים הללו אלא גם הזדמנויות בתחומים אחרים כגון מכירות, שירותים שונים ועוד.

עבודה בקליפורניה בסן פרנסיסקו – שוב, מדובר במוקד כלכלי בסדר גודל עולמי. סן פרנסיסקו בקליפורניה היא אחת הערים האמידות בעולם ויש בה עבודה למכביר – החל בענף המכירות, דרך אפשרויות לעבוד כאופר, באבטחה, במתן שירותים, שיווק ועד עבודות שדורשות ניסיון מקצועי רחב ותעודות.

עבודה בקליפורניה בלוס אנג'לס – כעיר הבידור והסרטים, יש בלוס אנג'לס לא רק סלבריטיז: שחקנים, מפיקים, במאים וסתם אופורטוניסטים עשירים, אלא גם הרבה מאוד תיירים. כל אלה מספקים עבודה בקליפורניה באותם ענפים שהוזכרו מעלה ובתחומים אחרים, ועוד שפע הזדמנויות להתקדם, להתחכך ולצבור כסף וקשרים או לפחות חוויות.

 

עבודה בקליפורניה – למצוא ולבחור

מי שרוצה למצוא עבודה בקליפורניה נדרש בעיקר להחליט, קודם כל, באיזה תחום לעבוד ובאיזה אזור. ההחלטה היא קשה כאשר אין מספיק נתונים, ולכן רצוי לא להחליט עד שאוספים מספיק מידע על התחום, האזור והאפשרויות. לצורך כך, ניתן להיעזר בפורומים ברשת, אותם ניתן למצוא באתרי עבודה בחו"ל, שבהם פעילים מחפשי עבודה, עובדים בהווה ועובדים לשעבר. ברשת ובאתרים אלו ניתן לקרוא מידע רב על כל תחום עבודה, על כל אזור ועל כל סוג עבודה, ולבדוק באופן אישי מהו התחום שמתאים לכם ביותר. עבודה בקליפורניה מוצעת על ידי חברות שונות, וכל המשרות מרוכזות בלוחות עבודה ולוחות דרושים, כך שלאחר שבחרתם את התחום והאזור תוכלו להגיע בחיפוש פשוט לעשרות הצעות עבודה. מתוכן, לאחר פגישה ושיחה עם נציגי החברות השונות, תוכלו לבחור איזו עבודה בקליפורניה היא המתאימה לכם ביותר.