עבודה חוקית בחו"ל

יש עבודה חוקית בחו"ל בכל העולם. כאן נפרט בהרחבה על עבודה חוקית במדינות: אוסטרליה ואנגליה המהוות יעד אטרקטיבי ופופולארי בקרב צעירים המחפשים עבודה בחו"ל לצד הנאה, כיף, בילויים וחוויה חד פעמית. מוטב להמשיך לקרוא בשקיקה!

 

עבודה חוקית בחו"ל באוסטרליה

לעבודה שהיא עבודה בחו"ל שהיא חוקית באוסטרליה סוגים שונים של אשרות. יש אשרת עסקים לשהות ארוכה עד ארבע שנים לאנשי מקצוע בלבד אשר מקצועם נדרש ומבוקש באוסטרליה, עובדים בתחום הרפואה וההוראה, עובדים בכירים של חברה בינלאומית המשקיעה באוסטרליה, משלחת מטעם ארגון/מוסד ידוע בארץ לעבודה זמנית. כל אלה אכן קיימים אך קשים להישג ואינם עונים על צרכיו של הישראלי הצעיר שרוצה לטייל באוסטרליה ועל הדרך גם לעבוד. אשרת העבודה היותר רלוונטית היא ויזת עבודה חוקית הנקראת Working Holiday אך היא בעלת מספר מגבלות. ראשית, לא ניתן להוציא אותה עם דרכון ישראלי ויש צורך בדרכון זר מהמדינות הבאות: אירלנד, בריטניה, גרמניה, הולנד, דנמרק, בלגיה, נורבגיה, פינלנד, קנדה, צרפת, איטליה, אסטוניה, שוודיה, קפריסין, יפן, קוריאה, וטייוואן. כמו כן, הויזה ניתנת לאנשים בין הגילאים 18-30 בלי ילדים. אשרת עבודה חוקית זו מעניקה כ-12 חודשי עבודה ברחבי אוסטרליה (ניתן לעבוד עד חצי שנה אצל כל מעסיק). עלות האגרה לקבלת הוויזה כ-195$ אוסטרלי.

 

אנגליה – עבודה חוקית בחו"ל

לצורך חיפוש עבודה בחו"ל שהיא חוקית באנגליה מספר אפשרויות: אם אתה מחזיק בדרכון בריטי או כל דרכון השייך לאיחוד האירופאי, בעיותיך נפתרו ואתה יכול ללא דיחוי לנסוע ולהתחיל לעבוד באופן חוקי מלא. אם ברצונך להקים עסק הממוקם באנגליה תוכל להגיש בקשה לאשרת עסקים בשבילה אתה צריך להראות הון נזיל בסכום של מעל 200 אלף אירו וכוונה להשקעת הכסף בעסק. אשרת עבודה זמנית תקבל אם התקבלת ע"י חברה שבסיס האם שלה הוא באנגליה ועליך להוכיח לשגרירות הבריטית את כישוריך המקצועיים לעבודה זו. אשרת עבודה חוקית למשרה מלאה – התקבלת לחברה באנגליה ועליך להראות תעודה אקדמית ולפחות 3 שנים של ניסיון תעסוקתי בדרג הניהולי. האשרה האחרונה שלא מעט משתמשים בה וארצה קצת להרחיב עליה היא וויזת הסטודנט שבעיקרון ניתנת לאלה הנרשמים למוסד לימודים באנגליה וניתנת ע"י השגרירות הבריטית. ויזה זו מאפשרת עבודה במהלך הלימודים כאשר מספר שעות העבודה לשבוע מוגבלות בויזה. בריאיון לקבלת ויזת הסטודנט תישאל מספר שאלות על כוונותיך ללימודים באנגליה ועל המועמד להראות כוונה והוכחות לחזרה לארץ בתום תקופת הלימודים. הויזה תהיה תקפה בין חודשיים ל-12 חודשים (תלוי במשך הלימודים), עלות ויזת הסטודנט נעה בין 250 ל-400 פאונד וסכום האגרה הוא כ-720 ₪. לסיום, אין ספק כי עבודה בחו"ל שהיא חוקית טומנת בחובה יתרונות רבים. לכן, השתדלו במהלך חיפושכם לכוון לעבודה מסוג זה.