עבודה חוקית בספרד

עבודה בספרד לצעירים היא ענף חדש יחסית, שהתפתח בשנים האחרונות בלבד אבל הספיק לצבור פופולריות רבה. יש כיום עבודה חוקית בספרד בכמה תחומים שיכולים להתאים לצעירים ישראלים, ונראה שההצע רק גדל משנה לשנה.

 עבודה חוקית בספרד הינה אפשרות טובה הקוסמת לצעירים בשל מגוון סיבות ויתרונות. המגורים בספרד הם חוויה מיוחדת, כיוון שמדובר במדינה בעלת מסורת ותרבות שאין כמותן. במהלך עבודה בספרד זוכים העובדים לגור בבתים מלאים בחברים בגילם (ובד"כ מפנקים ונוחים למדי), ליהנות מחיי לילה עם פלמנקו, מוזיקה והרבה אוכל ואלכוהול, לטייל בימי החופש בין מוזיאונים ונופים יפים ולהרגיש כמו מלכים. אלא שבמקרים רבים צעירים בוחרים שלא למצוא עבודה חוקית בספרד, ומגיעים לעבוד במדינה ללא ויזת עבודה. השלטונות בספרד אמנם נחשבים מתונים יותר ממדינות אחרות באירופה, שסובלות יותר מתופעת עובדים בלתי חוקיים, אולם גם שם תפיסה בעבודה בלתי חוקית יכולה להביא לתוצאות לא נעימות כלל.  לפיכך, עבודה חוקית בספרד מומלצת בחום לשם הבריאות הנפשית והחוויה החיובית של כל עובד פוטנציאלי.

 התחנה הראשונה בדרך להשגת עבודה חוקית בספרד היא לוח עבודות בחו"ל. כאמור, להצעות עבודה בספרד שמור מקום של כבוד בין מדינות אירופה. מרבית החברות המפרסמות מציינות כי הן מעדיפות אזרחים של האיחוד האירופי, כיוון שהם זכאים לעבוד בספרד באופן חוקי ללא צורך באישור עבודה. כמו כן מעדיפות מרבית החברות דוברי ספרדית, אפילו בסיסית, כיוון שחלק גדול מתושבי ספרד אינם יודעים שפה אחרת. למרות זאת, במרבית המקרים הקבלה לעבודה חוקית בספרד אינה מותנית בידיעת השפה. ספרדית נחשבת לשפה קלה ללמידה וסביר להניח כי בתוך שבועיים או שלושה תוכלו לנהל שיחת רחוב שוטפת למדי. יש סוגים של עבודה חוקית בספרד שבהם השפה חשובה יותר, כמו מכירת ציורי שמן המצריכה תקשורת עם המקומיים בלבד, בעוד שבעבודות אחרות הספרדית זניחה לעומת האנגלית ויכולת השכנוע, כמו מכירה בעגלות. זו עבודה שמראש מיועדת יותר למבקרים דוברי אנגלית, בעיר בעונות התיירות החמות, ולכן ניתן לעבוד בה גם ללא ספרדית כלל.

אחרי שהשוויתם בין ההצעות שקיבלתם, בדקתם באיזו חברה מציעים אחוזים טובים יותר ובבית של מי הג'קוזי מפנק יותר, הגיע הזמן לבחור תחום עבודה בחו"ל. כאמור, עבודה חוקית בספרד קיימת בכמה תחומים. חלק גדול ביותר מן העובדים מגיע לעבודות המכירה המקובלות בעולם – עגלות ותמונות שמן. למרות שנראה כאילו אלו העבודות היחידות בשוק בספרד, חיטוט מדוקדק יניב עבורכם הצעות לעבודה חוקית בתור אומנת לילדים בספרד, כמאבטח של מוסדות (בד"כ יהודיים אך לא בהכרח) או כעובד בעבודה כללית אחרת. אם ההצע בלוחות העבודה אינו מספק אתכם ניתן לנסות למצוא עבודה חוקית בספרד כשמגיעים למדינה עצמה, אך קחו בחשבון כי זו עלולה להיות משימה די מסובכת, וללא ספק מצריכה ספרדית סבירה ומעלה.

 אם, כמו רבים אחרים בעולם, אתם נדלקים מספרדית ומעוניינים להיות קצת יותר מקצוענים בה, ניתן לשלב בין עבודה חוקית בחו"ל לבין לימודים בספרד. עבודות שאינן תופסות את כל היום, כמו ציורי שמן או מלצרות, יכולות בהחלט לאפשר שילוב כזה, והספרדית שתלמדו לבטח תועיל לכם לצורך עבודה בספרד. לימודי ספרדית יכולים לפתוח גם אופציה נוספת של עבודה חוקית בספרד, והיא תרגום מספרדית לאנגלית, שנפוץ בקרב משרדים רבים.

 אחרי כל הסידורים מגיע הרגע הגדול, ואתם טסים לעבר עבודה חוקית בספרד. שיהיה בהצלחה, ואל תשכחו לטעום מכל הטאפאסים באזור!