עבודות אינסטלציה

בעיות במערכת המים בבית ובמשרד הן רבות ונפוצות, והמשותף לכולן הוא שאחשוב לטפל בהן ברגע שהן מופיעות. בין אם מדובר בצנרת ישנה אשר דורשת החלפה, או בתקלה מקומית כמו איתור נזילות או פיצוץ בצינור, בעיות אינסטלציה מוזנחות הופכות במהרה לבעיות רציניות, אשר עלולות לגרום לנזקים משמעותיים במבנה ואף למצב שעלול לסכן את חיי האנשים בבית.

אינסטלטור תפקידו להתקין מערכות מים, לשמור על תפקודן התקין ולתקן ליקויים ובעיות שצצות במהלך שנות קיומה של המערכת. אמנם אנשים רבים קוראים לאינסטלטור במידה ויש צורך להתקין ברז חדש או לפתוח סתימה בכיור, אך עבודתו העיקרית של האינסטלטור קשורה בתחזוקה של צנרת שמראה סימנים של חולשה, כגון פיצוצים ונזילות.

קיימות דרכים רבות לטיפול בבעיות בצנרת, החל באיטום מקומי של הנקב או הסדק וכלה בהחלפת חלקו הפגום של הצינור. במקרים חריגים, לרוב במבנים ישנים, הצנרת כולה כבר מיושנת ואף מורכבת מחומרים באיכות ירודה, ואז עולה הצורך להחליף את מערכת המים כולה.

עבודות אינסטלציה נוספות כוללות התקנת מסנני מים מקומיים וראשיים, טיפול במערכות דוודים, התקנת אגני מים וכלים סניטריים ואיתור נזילות סמויות. לפעולה זו האחרונה עולה הצורך כאשר מאתרים רטיבות בקירות ולא ברור מהיכן מגיעים המים, או שמקבלים חשבונות מים חריגים במשך תקופה, שאינם מתאימים לכמויות השימוש האמיתי במים.

בעבר דרך הטיפול בנזילה סמויה היה באמצעות ניסוי וטעייה, אשר כללו גם שבירת קירות ורצפות בניסיון להגיע למקור הנזילה. כיום כל אינסטלטור מקצועי נושא עימו מכשור מתקדם הפועל על עקרון של הבדלי טמפרטורה, ומסוגל להראות מהיכן מגיעים המים גם מבלי לפרק את כל הבית.

אין ספק שהאינסטלטור הוא אחד מאנשי המקצוע שאינם מוערכים מספיק, משום שקשה לנו להבין כמה קשה יכולה להיות העבודה שדורשת עיסוק בדברים מלוכלכים, והבנה מעמיקה של דרכי פעולת מערכת המים. אנו כל כך רגילים לחיות עם מים זורמים ומערכות ניקוז פעילות, שרק כאשר הן חדלות לתפקד, לפתע אנו מבינים כמה לקחנו אותן כמובנות מאליהן – ואז, הטלפון הראשון שעושים הוא לחפש שרברבים שיבואו ויושיעו אותנו.

 עוד באתר www.inss.co.il

כתיבת תגובה