עבודות באירופה

אם אתם בשנות ה-20 לחייכם וחייתם בארץ בשנים האחרונות, בוודאי שמעתם לא פעם על עבודות באירופה המיועדות לצעירים. העובדים הישראלים החלו לטפטף לאירופה כבר לפני יותר מעשור, כשהגלים הראשונים התרכזו בעיקר באזור אנגליה. השילוב בין כלכלה חזקה, ערי בירה מלאות חיים ועניין (מי אמר לונדון, פריז ורומא?) וקרבה יחסית לישראל גרם לעלייה חדה במספר העובדים, וכיום עבודה באירופה היא עניין נפוץ בקרב צעירי ישראל.

סוגי עבודות באירופה:

אמנם אירופה אינה משתווה במספר הצעות עבודה בחו"ל לארה"ב, אולם ניתן למצוא בה כמה וכמה סוגי עבודה, שיתאימו לסוגים שונים של אנשים. תחום המכירות הוא המלך הבלתי מעורער של עבודות באירופה, וניתן למצוא אותו כמעט בכל מדינה ברחבי היבשת. המכירות יכולות להתבצע תוך עמידה בקניונים (עגלות) או במעבר מדלת לדלת בשכונות מגורים פרטיות (ציורי שמן). במכירה בעגלות המוצרים הנמכרים שונים זה מזה, וכל חברה בוחרת להתמקד במוצר או שניים מתוך הרשימה. לפיכך, אופיין של עבודות באירופה בתחום העגלות משתנה מעט מחברה לחברה: מכירת צעצועים על שלט בעונת הכריסטמס נראית אחרת ממכירת מוצרי ים המלח לתיירים בקיץ. במכירת ציורי שמן, לעומת זאת, מתמקדים המוכרים אך ורק במכירת תמונות נוי לבית. באופן מסורתי מזוהה אירופה עם תחום ציורי השמן, אולם כוחן של העגלות ביבשת מתחזק משנה לשנה. מי שמחפש עבודות באירופה שאינן עוסקות במכירות יצטרך לחפש מעט יותר, אולם הצעות כאלו בהחלט קיימות. משפחות אירופאיות רבות נוהגות להחזיק אומנת צמודה לילדים, הידועה גם בשם או-פר. כיוון שיש באירופה לא מעט משפחות יהודיות, בנות ישראליות עם ניסיון בטיפול בילדים הן מצרך מבוקש למדי. עוד עבודה באירופה, שהפעם מיועדת דווקא לגברים שבחבורה, קשורה לתחום האבטחה. ניתן לאבטח מוסדות פרטיים באירופה, אולם גם כאן רוב המעסיקים הם יהודים החיים באירופה. קטיף פירות או פרחים, מלצרות, תחום המזכירות והמסעדנות מספקים גם הם כמה עבודות באירופה שמתאימות לצעירים,  כיוון שאינן דורשות התחייבות לטווח ארוך.

איפה יש עבודות באירופה?

כאמור, עבודה באירופה של ישראלים התחילה באנגליה, ומשם התפשטה לנקודות רבות ברחבי היבשת. באירלנד, בסקוטלנד ובווילס, שותפותיה של אנגליה לממלכת בריטניה, יש כיום שוק משגשג של עבודות באירופה. גם מוקדי העבודה בארצות מערב אירופה, הידועות יותר כ-'אירופה הקלאסית', הספיקו לצבור כמה שנות ותק. איטליה, צרפת, ספרד, הולנד וגרמניה נכבשו לא מכבר על ידי העגלות וציורי השמן, ובחלקן ניתן למצוא גם סוגים נוספים של עבודות בחו"ל באירופה.  כוכבות עולות בשוק העבודה הן פינלנד, שבדיה ונורבגיה, או בקיצור מדינות סקנדינביה. העובדה כי מדינות אלו נכנסו למשחק רק לפני שתיים או שלוש עונות הופכת אותן לקרקע לא חרושה, ולכן מבוקשת מאוד. הבחירה בין כל היעדים אינה פשוטה, אולם חשוב לזכור כי אין יעד נכון או לא נכון לעריכת חיפוש עבודה בחו"ל – כל אזור יכול להתאים לאדם אחר. עבודות באירופה הממוקמות בפריז שונות מאוד באופיין מעבודות בחוות הירוקות של אירלנד, למשל.

איך מוצאים עבודות באירופה?

באתר MAKA מחכה לכם לוח עבודות באירופה, ובו פרטים ואנשי קשר של עשרות חברות הפועלות ברחבי אירופה. כדי למצוא עבודות באירופה כל שעליכם לעשות הוא למלא טופס קצר, ונציגי החברות כבר ידאגו ליצור איתכם קשר.