עבודות בארהב במגוון תחומים

עבודות בארה"ב הן פלח נכבד, מבוקש ומגוון מאוד בשוק העבודה בחו"ל. לא רק שאפשרויות התעסוקה מגוונות ומרובות, גם מקומות העבודה עצמם ומיקומן הגיאוגרפי מאפשרים לעובד לבחור עבודה שמתאימה לטעם האישי שלו, ליכולותיו ולהעדפותיו. עבודה בחוף המערבי שונה מעבודה בחוף המזרחי, או מעבודה שמתבצעת במדינות המדבר שבדרום מרכז ארה"ב. עבודות בארה"ב במגוון תחומים ובמגוון מיקומים מאפשרות לבחור את מזג האוויר, את העיסוקים בשעות הפנאי, את מידת הרווחיות וכמובן את תחום העבודה. בחירת התחום קשורה ישירות למיקום, ולהכנסות העיקריות של כל מדינה ומדינה בארה"ב: ישנם מגוון תחומים של מכירות, שמוצעים במדינות שבהן יש הרבה קניונים, הרבה פסטיבלים או אירועים אחרים, ובעונות שנחשבות עונות שיא במכירות. מלבד ענף זה גם תחומי שירות שונים, אבטחה והדרכה מספקים לישראלים לא מעט עבודות בארה"ב.

 

עבודות בארה"ב במגוון תחומים – מדיג עד מכירות

התנאים הקיימים בכל מדינה בארה"ב הם אחד הגורמים לשינויים בשוק העבודה המקומי: לא רק מידת האבטלה אלא גם ההכנסה העיקרית של המדינה, חוקי עבודה מקומיים ועוד. ישנן עבודות בארה"ב במגוון תחומים וכדאי להתחשב בזמן הבחירה לא רק בשיקולים אישיים אלא גם בשוק המקומי. דוגמאות לשינויים בשוק המקומי הן למשל העובדה שבאלסקה, עיקר הכנסת התושבים והעיסוק העיקרי קשורים שניהם בדייג, ולכן מוצאים הרבה עבודות בארה"ב באלסקה שמוצעות גם לזרים בתחום זה – בעוד בקליפורניה, פלורידה, הוואי או טקסס יש משקל גדול דווקא לתיירות ובהתאם כדאי יותר לעבוד שם בתחומים רווחיים שמבוססים על ענף זה. עבודות בארה"ב שקשורות בתיירות לא חייבות להיות עבודות בבתי מלון אלא גם עבודת המכירות למשל ומידת הרווחיות שלה קשורה ישירות לתיירות חוץ ופנים בכל מדינה בארה"ב. 

 

איך לבחור עבודות בארה"ב

עוד גורם שקובע את מגוון התחומים בכל מה שקשור למבחר ולהיצע של עבודות בארה"ב הוא רמת החיים בכל מדינה ומדינה. מדינות אמידות, ואזורים כמו ניו יורק, סן פרנסיסקו לדוגמה או ערים אחרות שיש בהן ריכוזים גדולים של אוכלוסיה והרבה תושבים, מייצרות ביקוש רב לעובדים בכל תחום – החל מענפי שירות שונים כגון טיפול בילדים, נקיון ותחזוקת הבית, הובלות – ועד מסחר ושירותים לעסקים. עבודות בארה"ב במגוון תחומים גדול עוד יותר מוצעות במקומות כאלה באופן טבעי כך שמי שמחפש ריבוי אפשרויות עדיף שימקד בערים גדולות ואמידות ובמרכזי עסקים וכלכלה עיקריים בארה"ב. אבל לא רק התחום – גם השאלה כמה שעות עבודה ביום רוצים לעבוד ומה מעדיף כל אחד לעשות בזמן הפנוי קובעת איפה רצוי לחפש עבודות בארה"ב ובאיזה אזור ותחום להתמקד.

 

עבודות בארה"ב – אפשרויות נוספות

עבודות בארה"ב יכולות להיות מוצעות גם לפי עונות. למעט תחום המכירה שמזנק בסביבות הכריסמס ובחלק מהמקומות גם בחודשי חופשת החורף וחופשת הקיץ שנחשבות לעונות השיא של התיירות בכל העולם, ישנן עונות בתחום החקלאות ואפילו המסחר – וכדאי להכיר את השוק המקומי, שמשתנה כמובן ממדינה למדינה, כדי לדעת מתי לחפש ובאיזה תחום. זה תקף במיוחד עבור מי שמתעניין במגוון עבודות בארה"ב במטרה לעבוד תקופה קצרה של כמה חודשים, ולא מעוניין בחוזה העסקה לשנה שלמה. שיקול נוסף הוא הויזה עצמה, שניתנת לצורך עבודה – במקרים רבים תנאי הויזה קובעים כמה זמן יכול לשהות העובד בארה"ב ובאילו תחומים הוא רשאי לעבוד, מה שמשפיע ישירות על בחירת תחום העבודה. קיימות הזדמנויות עבודה רבות, וכדאי לקחת בחשבון גם את הדגשים שהוזכרו כאן כשבאים לבחור מבין כמה עבודות בארה"ב.