עיבוי שפתיים לנשים

עיבוי שפתיים שנקרא גם עיצוב שפתיים משמש היום לא רק לבעלי שפתיים דקות מאוד, אלא בעיקר לנשים שרוצות להשיג את מראה הבייב החושנית, או כל מראה אחר. השיטות השונות שמאפשרות עיבוי, עיצוב, מילוי והתפחה של השפתיים – ממש כמו עוגה קטנה או חצאית מעוצבת – מיושמות כיום גם על נשים בעלות שפתיים בנפח ממוצע ומעלה שרוצות להדגיש יותר את אזור הדובדבן שבאמצע, וגם לצורך תיקון של אי סימטריה בשפתיים, או מילוי שפתיים דקות. אמנם שפתי-אנג'לינה הן הפופולאריות ביותר אצל נשים שעושות עיבוי שפתיים, אבל כל אידיאל אחר אפשרי להגשמה באותה המידה. בגלל שטווח האפשרויות רחב כל כך, אפשר וכדאי להתייעץ עם הרופא, שיכול להציע הצעות משלו לגבי איזו צורה ואיזה נפח יכולים להתאים  – אחרי הכל השפתיים הן חלק חשוב בפנים, וכדאי שאחרי העיבוי הן ישתלבו היטב עם שאר חלקי הפנים. אולם הדבר החשוב ביותר כהכנה לקראת עיבוי שפתיים הוא לבחור רופא טוב, שגם אם לא ידע לייעץ לפחות יש לו יד טובה וניסיון, שיאפשרו לו לתת מראה אחיד וטבעי לשפתיים. בסופו של דבר, עיקר ההרמוניה של השפתיים עם שאר חלקי הפנים נובע מהרוחב שלהן ולא ממידת העובי – ואת הרוחב לא ניתן לשנות ממילא במהלך טיפול של עיבוי שפתיים.

ברוב המדינות בהן קיימים ניתוחים פלסטיים של עיבוי שפתיים, הגישה המקובלת היא שמדובר במשהו שדומה יותר לצביעת השיער מאשר לניתוח או התערבות כירורגית. צירוף המילים הפטרוני משהו 'שיפור הביטחון האישי' הולך ונעלם בהקשר של עיצוב ועיבוי השפתיים, ובמקומו מדברים תכל'ס – איזה אפקט אפשר להשיג, עם איזה חומר, ולכמה זמן. יותר ויותר חודרים לשוק חומרים חדשים שאורך החיים שלהם קצר יותר, והם מיועדים לנשים שרוצות לשחק עם המראה שלהן – להשיג אפקט כזה או אחר, לשנות ולהתנסות בסוגים שונים של מראה. חומרים טבעיים שנספגים בגוף ומשמשים לצורך עיבוי שפתיים מאפשרים את הניידות הזאת – והרבה נשים מצאו שעדיף להן להתחייב לתוצאות לטווח קצר מאשר לטווח של חמש ועשר שנים. מי שעוקבת אחרי שחקניות בהוליווד יכולה לראות את השינויים הקלים בשפתיים שלהן, לאורך השנים, שהם תוצאה של אותם חומרים קצרי-טווח בהם משתמשת תעשיית היופי למטרות עיצוב או עיבוי שפתיים.

מי שיודעת מה מתאים לה ובטוחה בתוצאות, או מי שלא יכולה להרשות לעצמה משחקים כאלה בגלל הנטל הכלכלי, עדיין קיים הסיליקון המסורתי – החומר הותיק ביותר בענף עיבוי שפתיים שמשמש גם לצורך מילוי קמטים, הגדלת חזה ושיפוצים אחרים. הסיליקון, כמו גם חומר שנקרא ביו אלקמיד, מתאימים גם למי שזקוקה לתיקון של חוסר סימטריה, ולבעלות שפתיים דקות במיוחד הרוצות לשים סיליקון בשפתיים – זאת בשל היותם חומרים סינטטיים שמחזיקים מעמד בגוף לזמן רב ושומרים על תוצאות ארוכות טווח. כיוון שמדובר בחומרים בטוחים יחסית שמאושרים לשימוש בישראל ובמדינות אחרות בעולם, עיבוי שפתיים בסיליקון מתאים לרוב הנשים שמעוניינות בכך, כולל נערות שעדיין לא הגיעו לגיל 18 במידה והן מביאות למרפאה אישור מההורים.

ניתוח פלסטי של עיבוי שפתיים הוא קצר ולא מלווה בכאב, כיוון שמתבצעת הרדמה מקומית. מי שמפחדת ממחטים יכולה להסתכל על התקרה או לשמוע בנגן המוסיקה שלה שיר מרגיע. כשבוחרים רופא, מרפאה ואת חומר המילוי שישמש לצורך עיבוי שפתיים כדאי לבדוק שתהיה קורלציה בין השלושה – שהמרפאה טובה, שהרופא מנוסה בשימוש בחומר הספציפי שנבחר ושיש לו ותק בטיפולים של עיבוי שפתיים.