על אימון אישי והגשמת חלומות

אימון אישי נותן לנו כלים להגשמה עצמית, הגשמת חלומות ולשיפור זוגיות. תהליך אימון אישי יכול להיות קצר וממוקד למקרים בהם קשה להתמיד בתהליך אימון אישי באופן עצמאי.

השעון שצלצל ניסר לה במוח. "אוף, שוב לקום ליום של שעמום, לעבודה חסרת המשמעות, ולבוס שאשמח לא לראות אותו שוב. מה לעשות, אין ברירה. המשכורת של הבעל לבדה לא יכולה לפרנס את המשפחה. ללכת וללמוד משהו אחר צריך זמן וכסף, ולאיזה כיוון בכלל נכון לפנות. עכשיו זה בטח לא תקופה טובה לשינוי…………………" סיפורים, סיפורים ותירוצים. זה משהו שאנחנו כל כך טובים בו. כל כך קל לספר לעצמנו שאי אפשר, שאין לזה סיכוי, שעכשיו לא מתאים. אצל האחרים זה אולי אפשרי, אבל אצלי זה אחרת, אצלי באמת אי אפשר. כך אנחנו יכולים להישאר חודש אחרי חודש ושנה אחר שנה במקום שאנו לא רוצים להיות בו: עבודה שאנו לא סובלים, דירה שלא מתאימה, זוגיות שזקוקה לשינוי או לעזיבה. אנחנו סובלים ולא מאושרים, מקטרים ומלאים בתירוצים, אבל לא זזים.

למה אנחנו לא זזים? אומנם שינוי זה מפחיד, אבל מה כל כך משתק אותנו? מה גורם לנו להמשיך לסבול ? ואולי השאלה החשובה יותר- איך לצאת מהמקום הזה ולייצור את השינוי?

כאשר קשה לנו עם משהו, קיימת לרוב תערובת של גורמים שאנו מתייחסים אליהם כ"אובייקטיביים" – אלו גורמים שמגיעים מהחלק המחשבתי שבנו, אלו הגורמים "ההגיוניים" למשל: "המשכורת נמוכה מאוד" או "העבודה רוטינית לחלוטין ומאוד משעממת" וביחד איתם לרוב מעורבים גורמים רגשיים, כגון: " אני לא סובלת את הבחורה שעובדת איתי" או "זה עושה לי רע להיות במקום הזה".  התערובת הזאת של שכל ורגש יוצרת לרוב בלבול ושיתוק. אחד הכלים של אימון אישי להתמודד עם בלבול בכלל זה להתחיל ממקום מסוים. לרוב במצבים אלו כדאי להתחיל מהגורמים השכליים, ולפרוט אותם אחד לאחד, להגיע לראיית תמונה שלימה של כל הטיעונים והסיבות. מה בדיוק יש שם? מה הם הגורמים שמפריעים לי במקום העבודה? עד כמה כל אחד מהם מפריע לי? האם כדאי לעזוב? מהם הדברים שיגרמו לי  להישאר?  אבל כשמדברים על סיבות, הכוונה אינה לתירוצים, וכשאנו מסתכלים לעצמנו במראה אנו יודעים יפה להבחין בין השניים. הכוונה אינה להתעלם מהרגשות, אלה לשעה קלה לשים אותם בצד, ולבחון את המציאות.  אם מנטרלים בשלב ראשון את הרגשות, ניתן להסתכל על המציאות ולהגיע להחלטות. ברגע שמחליטים ניתן למצוא את הדרך לגייס את האומץ, שתמיד קיים בנו גם אם לעיתים הוא מתחבא, ולהתחיל פשוט לפעול. הבלבול וחוסר ההחלטיות, הם הגורמים המרכזיים לתחושות ולרגשות השליליים שאופפים אותנו בתחום מסוים, ולכן התמודדות עם הבלבול וקבלת החלטות, הם השלב החיוני הראשון ליצירת שינוי.   במידה וקשה לבצע את התהליך באופן עצמאי, ניתן באמצעות אימון אישי קצר וממוקד להחליט את ההחלטות המתאימות ביותר לך.

אליס אומרו

מאמנת אישית ועסקית

אליס אומרו – אימון אישי, משפחתי וכמו כן אימון עסקי.בנוסף אליס אומרו מלמדת קורס אימון אישי ומרצה במכון פתרונות, מכון המתמחה במתן אימון אישי, טיפול זוגי, אימון, גישור ועוד מגוון פתרונות תקשורת בינאישית וניהול יחסים.

Pitronot

ד"ר כרמי אומרו- מנהל מכון פתרונות. מומחה לתקשורת בינאישית, ייעוץ זוגי, טיפול זוגי ואישי, גישור גירושין, גישור עסקי, וסכסוכים בתחום המשפחה. פועל באמצעות גישות פילוסופיות ותרגומן לחיי היום יום, מרצה ומנחה סדנאות 0523-100-104

כתיבת תגובה